SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся човек, който може да трие беклинкове към даден домейн

evilpro

New member
Здравейте спешно ми трябва човек,който да истрие доста бекликове, който сочат към моят сайт.
 
Тогава най-много още по бързо да взема банна,трябва да ги изчистя преди макс ъпдейта.
Това е пълна глупост. Гугъл пусна този инструмент точно за улеснение на хората, които имат нежелани беклинкове, например от спамърски форуми, и искат да ги премахнат. Подаваш ги и те престават да отчитат влиянието им върху твоя сайт. Иначе как ще накараш, който и да е, да изтрие линкове от сайта си, които не сте слагали по взаимно споразумение?!?
 
Няма как да се изтрият линковете физически, просто се казва на GWT да не ги взема под внимание :) Сигурно това имаш предвид :)
 
Няма как да се изтрият линковете физически, просто се казва на GWT да не ги взема под внимание :) Сигурно това имаш предвид :)
Да, точно така е.
 
Принципно първо трябва да се свържеш със всички собственици на сайтовете и да им пишеш да махнат линковете и след известно време да ползваш инструмента, за тези които не са ги махнали. А не директно да налееш всичко в инструмента.
 
Аз никога не съм се свързвал със собствениците, наливам си директно връзките за отказване и до сега не съм имал проблеми. Загубил съм броя на наказаните сайтове, които съм оправил.
 
По колко беклинка мога да слагам в тоя txt файл има ли някакъв лимит ?

Или е по добре всеки ден да слагам по малко (30 примерно)
 
Слагай всички наведнъж, че трябва време да се отчетат. Към 2 месеца отнема, да се захапят отказите. Толкова отнема и да се разреши отново дадена връзка, така че трябва много да се внимава какво се отказва!
 
По колко беклинка мога да слагам в тоя txt файл има ли някакъв лимит ?

Или е по добре всеки ден да слагам по малко (30 примерно)

Ееей! Чеки малко!!!

Линкове НЕ СЛАГАЙ! Деректно домейни бичи.

И не променяй файла често. Всяко слагане на нов файл те препраща назад във опашката за обработка. Така ако слагаш файл всеки ден може и да не бъде обработен...
 
1. Верифицираш си домейна във SearchConsole
2. Смъкваш си оттам всички връзки които водят към теб.
3. Смъкваш си всички връзки от Ahrefs (или молиш приятел да го направи за теб, щот е $ иначе)
4. Верифицираш си домейна във Majestic и смъкваш всички връзки - безплатно
5. Смъкваш си всички връзки от WebMeUp - безплатно
6. Смъкваш си всички връзки от OpenSiteExplorer - безплатно
=========================================================

Сега - приемам, че имаш един или няколко списъка във CSV вариант.

1. Палиш Excel или Google Sheets
2. Правиш нов документ
3. Правиш 2 нови шийта
4. Отиваш във втория шийт и импортираш някое от CSV-тата
5. Маркираш само колоната за URL и я копираш
6. Пастваш я във шийт 1
7. Във шийт 2 отиваш изтриваш ВСИЧКО и импортираш CSV #2 и повтаряш операцията на всички файлове.

Сега - приемам, че файла ти ще бъде така AAAAABBBBCCC където A, B и C са линковете от съответните услуги.
Проблема е че ще имаш много дублажи ако един и същи линк е намерен от различните услуги.

1. Запазваш си документа, маркираш всичко и го копираш.
2. Правиш нов шийт и пастваш.
3. Изтриваш само дублиращите се редове (!!!) [има уловка във зависимост от инструмента който използваш] - използваш формули и др. такива пинизи

Сега - приемам, че файла е прочистен от дублираните редове и си готов вече.
Преработваш си файла така:
Домейн Подобен URL
ще ти дам форумулите за избор на домейн от URL и подобен за маркиране на еднаквите домейни.

Започваш да гледаш линк-по-линк и домейн-по-домейн дали линка става или не.
Ако не става домейна отваряш един текстов редактор и почваш
domain:domain1.tld
domain:domain2.co.uk
domain:domain3.bg
и т.н.

Файла когато е готов го качваш на онзи линк и това е. Чакаш няколко месеца...
 

Горе