SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

optimization.ru 2012 Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

re: optimization.ru 2012 Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

Таким образом, объем рынка SEO к началу 2013 года превысит 10 млрд. рублей.
Бах мааму. Това са си 500 млн лв. Тук, ако има 5 млн, пак ще е добре.
 
За: Re: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

За: Re: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

Бах мааму. Това са си 500 млн лв. Тук, ако има 5 млн, пак ще е добре.

За СЕО в Яндекс, средният чек (клонящ към минималния по обем) във фирмите е 1000-1500$ за средно силни ниши и думи.
За по-малко се наемат само нови фирми, гладни за клиенти и то не много по-евтино.
За думи, като кондиционеры и пластиковые окна (само за тях), цените са около 10к$ на месец.
Недвижимите имоти (продажба и наеми) са малко по-евтини, но пак са внушителни сумите.
 
За: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

За: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

Илья Никулин: ...Средний чек у компании — 80-120 тыс. рублей. Минимальный заказ — 45 тыс. в месяц.
Среднят чек във фирмата е 2800-4000$, минималната поръчка е 1500$
...для холдинга недвижимости обеспечивается клик за 20 рублей
При адуордса, това е 2-3 пъти по-скъпо или това е примерно около 7-8к$ в месец минимум (за СЕО), при 20 рубли (~0.70$) за клик.
Това, което писах малко по-горе :)

И още нещо много важно:
Александр отметил, что целесообразно сначала делать SEO-рекомендации, а уже после разрабатывать сам сайт, но ни в коем случае не наоборот. Это позволит сэкономить средства и время.
с 2 думи, преди да се направи сайт, трябва да се направят SEO препоръки и по тях да се прави сайт и в никакъв случай обратното.
Това, което в Бг почти никой не го прави и откъдето идват 90% от бедите след това.
 
За: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

За: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

И още нещо много важно:

с 2 думи, преди да се направи сайт, трябва да се направят SEO препоръки и по тях да се прави сайт и в никакъв случай обратното.
Това, което в Бг почти никой не го прави и откъдето идват 90% от бедите след това.

Всъщност, не си много прав. 100% от фирмите правещи сайтове в България, пишат на сайтовете си, че предлагат SEO услуги и досега не съм видял договор в който да не пише че е включена оптимизация и на клиента да не са му взети пари за нея.

За съжаление се оказва, че тази оптимизация всъщност е възможност за ръчно изписване на title, description и keywords ??? и що годе читави url адреси. По дефолт в 99 % от случаите изработеният сайт генерира толкова дублирано съдържание, че на гугъл бота му се завива свят и отстъпва място на пандата да си го доопасе :)

Демек проблемът е че повечето фирми нямат понятие какво и как да правят за SEO, но не пропускат да вземат пари за това, поставяйки клиента в заблуждение, че всичко е ок.
 
За: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

За: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

Всъщност, не си много прав. 100% от фирмите правещи сайтове в България, пишат на сайтовете си, че предлагат SEO услуги и досега не съм видял договор в който да не пише че е включена оптимизация и на клиента да не са му взети пари за нея.

За съжаление се оказва, че тази оптимизация всъщност е възможност за ръчно изписване на title, description и keywords ??? и що годе читави url адреси. По дефолт в 99 % от случаите изработеният сайт генерира толкова дублирано съдържание, че на гугъл бота му се завива свят и отстъпва място на пандата да си го доопасе :)

Демек проблемът е че повечето фирми нямат понятие какво и как да правят за SEO, но не пропускат да вземат пари за това, поставяйки клиента в заблуждение, че всичко е ок.

Огняне, именно, че тези, които знаят, как да го направят се броят на пръсти.
А това, че всички предлагат СЕО го знам.
Те са, като шампуан 3 в 1 - СЕО, програмиране и дизайн.
И накрая нищо не се получава.
Примери много, с лопата да ги ринеш.
За това и го цитирах това, че клиентът не трябва да казва "искам ей такъв сайт, като тоя, ама тук да е малко по-така", а да даде ТЗ (техническо задание) на девелопера и след това да се търси изпълнението точка по точка.
А "ей, като оня сайт" да го каже на графичния дизайнер, за да му направи визуално сайта, както иска.
Защото 99% от клиентите с такова определение имат впредвид именно визията, а не функционал и възможности.
И с клиентите трябва да се работи в тази посока.
Само, че тук има и друг проблем.
Преди време бях направил един подробен списък с изискванията за един шоп и го бях дал на клиента.
До ден днешен не е намерил фирма, която да се съгласи да изпълни всички точки по този списък :)
Така, че явно малко са хората, които искат да се напрегнат и да направят нещо и повечето работят по готови модули и разработки и не искат да си мръднат пръста за други неща.
 
Re: За: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

Re: За: Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

Огняне, До ден днешен не е намерил фирма, която да се съгласи да изпълни всички точки по този списък
Така, че явно малко са хората, които искат да се напрегнат и да направят нещо и повечето работят по готови модули и разработки и не искат да си мръднат пръста за други неща.

А не е ли възможно клиента да иска този сайт да се направи за 1000 лв. и за това да не е намерил фирма, ако има техническо задание аз мога да ти кажа поне 5 фирми които ще изпълнят проекта ама няма да е евтин като магазин за 500 лв.
 
За: optimization.ru 2012 Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

За: optimization.ru 2012 Поисковая оптимизация и продвижение сайтов в Интернете

А аз знам фирма, която предлага създаването на сайтове и СЕО и беше направила сайт за 6-7 хил. лева, който беше пълно анти-СЕО.
И сайтът поне месец го доработваха за своя сметка, докато стане, както трябва.
Така, че не винаги бюджетът определя качеството.

А за магазина, знам, че се разглеждаха варианти от над 1500лв, но колко е бил тавана, който беше готов да отпусне клиентът, не знам.

Но тук има и друг въпрос, като предлагат изработка на сайтове и СЕО услуги е резонно да направят нещата, както трябва, а не да се искат пари след това за доработки. Все пак вече са взели пари за СЕО френдли сайт, ами направете го, като хората.
Ако не знаят, как трябва да бъде, нека поискат от някой СЕО специалист да направи списък с изискванията и да направят качествен продукт, който отговаря на това, което казват, че е.
Аз поне так бих постъпил, ако предлагах изработка на сайтове.
 

Горе