Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ми софтуер за следене на линкове

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Трябва ми софтуер за следене на линкове

Известно ли е някои приложение да ти следи външните линкове. Тоест, ако в някои чужд сайт твоя линк го махнат това приложение да ти казва. То да ти прави статистика и да те информира за промените от чужда страна. Ако има да е безплатно още по добре. Благодаря предварително, дано да съм бил ясен.

За: Трябва ми софтуер за следени на линкове

Преди време си бях писал един PHP код за проверка на подобно нещо, но за съжаление не е софтуер.

function checkfriend($siteurl, $url) {
    $getinfo = file_get_contents($url);
    if(!strpos($getinfo, $siteurl)) {
    return "X"; // Не е намерен
    } else {
    return "Y"; // Линка е наличен
    }
    }
    echo checkfriend("http://searchengines.bg", "http://kaldata.com/");

Коментар

За: Трябва ми софтуер за следене на линкове

@todor_ivanov, можеш да следиш new/lost линкове с ahrefs.com. Дори и с безплатната му версия ще ти върши страхотна работа.

Коментар

Не ми върши работа ahrefs, защото са много линкове и няма как да ги проверявам кои присъства, кои е изтрит и липсва. @Petromir Penchev благодаря, но и това няма да ми свърши работа. Идеята ми е тази програма да направи една начална проверка и след това да показва къде линка е изчезнал, или къде се е появил нов. Както казах има много, ама много външни връзки и не могат да се помнят всичките, или да се следят ръчно.

Коментар

Мога да ти дам следния съвет - правиш си един файл с текущото състояние на линковете, след известно време, когато искаш да провериш дали всички линкове присъстват правиш нова проверка и след това сравняваш двата списъка. Има онлайн тулове, а също така може да се ползва и Ексел.

Коментар

Първоначално публикувано от todor_ivanov View Post
            Известно ли е някои приложение да ти следи външните линкове. Тоест, ако в някои чужд сайт твоя линк го махнат това приложение да ти казва. То да ти прави статистика и да те информира за промените от чужда страна. Ако има да е безплатно още по добре. Благодаря предварително, дано да съм бил ясен.
            Под каква OS си? Ако си под OSX имам една идея...

Коментар

@bgseoeu благодаря за идеята, но това ще е последния вариант, за сега още съм на етап търсене на по лесен начин.
              @mobilio не съм под OSX, само Windows използвам

Коментар

moneyrobot(dot)cоm/SEO-Backlink-Monitor.html
                това би трябвало да ти свърши работа.

Коментар

Dimo този тул вади ли реални резултати?

Коментар

Linxspy :: Check your backlinks from your partners Users - ето това би трябвало да ти свърши работа.

Коментар

Първоначално публикувано от donnikalas View Post
                      Dimo този тул вади ли реални резултати?
                      Сигурно вади. Защо не го пробваш? То такава програмка без GUI се прави за по-малко от час. Пичовете дори са я пуснали безплатно. Даваш и списък от линкове и домейн. Сваля таргета, взема му всички линкове, вижда дали домейна се съдържа в някой от тях и ако да му взема anchor-a и дава резултат, че всичко е ОК, ако го няма е загубил линка.

Nettrio е пуснал и клауд базиран такъв сървис. Лично аз не мисля, че това вманиачаване по облачни сървиси е добро, но сега е модерно. За тази задачка е напълно излишен облака.

Коментар

@Nettrio Не ми открива и моите подстраници, и тези на партньорите. Проверява само това което му задам.
                        @Dimo Работи, пробвах е с няколко линка и ми ги откри безпроблемно.
                        Благодаря на всички отзовали се! Ако има още някои идейки ще се радвам да ги разбера и тях, не се знае кога какво ще ми се наложи.

Коментар

Този тул го ползвам главно да си следя платените/разменени линкове. Задаваш му точно урл на който се намира твоето урл и то си прави периодични проверки, ако линка ти е свален или пък сайта е паднал те уведомява с майл, не се налага да ги следиш ръчно.

Първоначално публикувано от todor_ivanov View Post
                          @Nettrio Не ми открива и моите подстраници, и тези на партньорите. Проверява само това което му задам.

Коментар

Първоначално публикувано от Nettrio View Post
                            Linxspy :: Check your backlinks from your partners Users - ето това би трябвало да ти свърши работа.
                            linxspy работи перфектно.

Коментар

Да не забравяме, че Lixspy е на колега от форума

Коментар

Изчакайте...
                              X