SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adesense чек или WU

wood

Senior Member
Днес видях че Гугъл ми е пратил чек а не с WU. Как мога да сменя плащането да става вместо чек да е с WU. Като влезна в профила и отида на редактиране ми дава само плащане с чек и експрес чек, друго няма.
 
Re: Adesense чек или WU

Не зная какъв акуант съм...ако съм на фирмен може ли да променя параметрите за WU или не...да направя акуанта частен..
 
Re: Adesense чек или WU

Не можеш нито едно от двете да направиш. Ако е фирмен, трябва да го закриеш и да откриеш нов на физическо лице или да ползваш и двата акаунта.
 
Re: Adesense чек или WU

ОК, значи ще трябва да закрия акуанта си и да направя нов за физическо лице. Но като закрия акуанта мога ли парите който се намират в него да ги прехвърля в новият акуант. Или колкото има ми се изплащат.
 
Re: Adesense чек или WU

Може и да запазиш фирмения акаунт (представи си, че не одобрят физическото лице). Парите при закриване имаха някакъв праг и се изплащат, не могат да се прехвърлят.
 
Re: Adesense чек или WU

Ако си направиш акаунт на физическо лице ще се набуташ със задължение да се регистрираш по ЗДДС и да плащаш на счетоводителя да те консултира по подаването на декларации, трябва да се регистрираш по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се и да плащаш осигуровки, отделно дължиш и данък 10% (за да го платиш пак трябва да плащаш на счетоводителя си допълнително за консултация).

Ако останеш на фирмен акаунт плащанията ще минават през фирмата ти (нали имаш фирма?) и няма да усетиш неудобства (освен издаването на фактури без начисляване на ДДС).
 
Re: Adesense чек или WU

Ако си направиш акаунт на физическо лице ще се набуташ със задължение да се регистрираш по ЗДДС и да плащаш на счетоводителя да те консултира по подаването на декларации
Задължението за регистрация по ДДС и подаване на ВИЕС и ДДС декларации остава дори като е фирма. Счетоводител не му е нужен за една проста ДДС декларация.
 
Re: Adesense чек или WU

Обаче при варианта с фирма, фирмата така или иначе е регистрирана по ЗДДС и си подава декларациите (повечето фирми са регистрирани).
 
Re: Adesense чек или WU

Колеги колко време след като в акуанта ми на Адесенс пише че е направено плащане с чек, чека пристига в България...приблизително.
 
Re: Adesense чек или WU

10-15 дни
зависи какви почивни дни имат Български пощи


Значи на 26 Август е извършено плащането...тези седмица да очаквам поща. Ако няма някоя издънка с пощите...което е твърде вероятно. За това искам да сменя фирменият акуант с физически.
 
Последно редактирано:
Re: Adesense чек или WU

Ако си направиш акаунт на физическо лице ще се набуташ със задължение да се регистрираш по ЗДДС и да плащаш на счетоводителя да те консултира по подаването на декларации, трябва да се регистрираш по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се и да плащаш осигуровки, отделно дължиш и данък 10% (за да го платиш пак трябва да плащаш на счетоводителя си допълнително за консултация).

Ако останеш на фирмен акаунт плащанията ще минават през фирмата ти (нали имаш фирма?) и няма да усетиш неудобства (освен издаването на фактури без начисляване на ДДС).

Значи когато получа пари като ФЛ, трябва всички тези глупости? По коя точка могат да ме гонят, ако не го направя?
 
Re: Adesense чек или WU

По принцип не мога да давам нито правни, нито счетоводни съвети, но мога да ти подскажа какво да питаш счетоводителя/адвоката си:
- Глоба за нерегистрация по БУЛСТАТ в срок (по памет цитирам: 7 дена след започване на дейността, която се извършва на свой риск и своя сметка)
- Глоба за неподадени декларации за започване/спиране на трудова дейност
- Глоба за неплатени данъци (затвор за по-големи суми)
- Глоба за нерегистрация по ЗДДС (регистрацията се прави преди да получаваш парите)
- Глоба за неподадени декларации VIES (ДДС).
- Глоба за неплатени осигуровки (единствения начин да ги платиш е да си регистриран по БУЛСТАТ)

Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра
гоогле адсенс и ддс регистрация

Иван Минков@account-bg.info каза:
Осигуровките са върху 420 лв. и има два варианта - с право на болнични - 115 лв. и без право на болнични - 100 лв. за 2010 г.
Таксата за регистрация в Булстат е 15 лв.

Не е препоръчителна регистрация по ЗДДС на лице упражняващо свободна професия, особено недостатъчно "образовано" в данъчните схеми. Особено непрепоръчителна е доброволната пълна регистрация по ЗДДС във вашия случай.
По чл. 97а ще е по-безболезнено и сравнително безопасно за вас.
Осигуровките на самоосигуряващия се приспадат от облагаемия доход в края на годината. Признатите разходи са 25% без никакви документи. И да имате документи за други разходи, няма да ви бъдат признати. Ако действителните ви разходи са повече от 25% си е ваш проблем.
 
Последно редактирано:
Re: Adesense чек или WU

Днес си обмених първият ЧЕК в Прокредит банк...съветвам ви да не използвате тази банка.
Първо в сайта им пише само такса за ЧЕК 5 евро, но и на касата ми казаха същото... супер си казах. Но днес след 47 дена чакане ми преведоха парите и гледам аз удържани 11 евро. Обаждам се в банката и от там ми обясняват...5 евро такса за обмяна на чека, 3 евро такса за пощенски разходи и още 3 евро такса за партньорска банка. Казах им че лъжат така хората като са упоменали само 5 евро а в същото време отдържат други необявени такси, а те извинете и толкоз. Дали да не сигнализирам в КЗП...
 

Горе