SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense и чек - осребряване, къде?

devil

manual QA
Здравейте,

С риск някой да ме оплюе (ама нещо тука не видях тема точно за този вариант), но да питам - получих днес от Adsense-а чек (след 4 години чакане). So far, so good, обаче не ми е ясно къде могат да ми го осребрят - в смисъл, към днешна дата коя банка предлага най-приемливи условия по въпроса. Някакви хинтове? За София иде реч.
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Принципно сметки имам във ОББ и Пощенска. Във валутата на чека (евро) немам никъде.
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Фирмен ли ти а акаунтът в адсенс? Ако не е, можеш да пишеш да ти анулитат чека и да изчакаш следващия период за плащане, като преди това зададеш получаване през Western Union. Пак ще си получиш парите преди осребряването на чека (минимум 30 дни).
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Не, личен е. А иначе - не разбирам останалата част от коментарата ти какво отношение има към моя въпрос.
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

В ПроКредит ги осребравят за около 1 месец и около 25 лева такса. Ако не ти е фирмен профила и аз ти препоръчвам Western Union. Чакането е много по-малко :)
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Не, личен е. А иначе - не разбирам останалата част от коментарата ти какво отношение има към моя въпрос.

Казва ти как да спестиш от банкови такси и да получиш парите си по-бързо. А иначе чекове осребряват във всички банки. Отиваш някъде и толкова. Не е много сложно.
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Не, личен е. А иначе - не разбирам останалата част от коментарата ти какво отношение има към моя въпрос.
Благодаря ти, Ти Кей. Идеята общо взето е, че има два начина на плащане - с чек и с WU. Парите с уестърна можеш да ги теглиш веднага щом си получиш кода за плащането (MTCN), докато при чека имаш чакане повече от месец след получаването му.
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Както каза Кулинаря, щом си с личен акаунт дай анулиране на чека (става 60 дена след издаването му) като същевременно промени начина си на плащане да е Western Union - така ще си взимаш парите в деня на плащане и без такси във всеки клон на WU в страната
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Аз принципно като банка винаги съм препоръчвал и препоръчвам Про Кредит доста съм си късал нервите с оснаталата част и те ми се виждат най-приемливи.
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Първият превод и аз получих с ЧЕК. Взимаш чека отиваш в банката където имаш сметка и подаваш чека за осребряване, чакаш между 30-45 дена докато ти осребрят чека и парите ти превеждат директно в банковата ти сметка. Щом ти е лична сметката послушай bgkulinar, с WU парите можеш да ги изтеглиш веднага след като Гугъл ти преведе...без такси и чакане. За чека чакаш около 20 дена докато чека ти дойде по пощата, после още 40 дена докато ти осребрят чека и такса около 10-20 лева в зависимост от банката.
 
Последно редактирано:
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Както каза Кулинаря, щом си с личен акаунт дай анулиране на чека (става 60 дена след издаването му)...
Не е нужно да чака 60 дни, в акаунта има възможност за анулиране на чек. Не помня дали ставаше с кликане или трябва да им пишеш, но определено има възможност.
 
получаване на чекове от Google Adsense

получаване на чекове от Google Adsense

експресна доставка на чек плаща ли се 15 евро....по обикновено плащане за колко време ви е идвало?колко време трае осребряването на чека?в коя банка става най бързо?в коя банка има най малка такса?
 
За: Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

За: Re: Adsense и чек - осребряване, къде?



мерси...това го четох преди да пусна мнението в форума...не намирам такси за осребряване и за колко време става....за доставка никой не плаща по 15 евро...така четох в една тема
 
Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Ако ти направят плащането около 25-ти, с експресна доставка идва до 5-ти следващият месец, а с обикновена до 10-ти. Осребряването в банката отнема около 1 месец, а таксата е 10-30 лева. Дните са ориентировъчни, може да е +- няколко дена.
 
За: Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

За: Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Ако ти направят плащането около 25-ти, с експресна доставка идва до 5-ти следващият месец, а с обикновена до 10-ти. Осребряването в банката отнема около 1 месец, а таксата е 10-30 лева. Дните са ориентировъчни, може да е +- няколко дена.

мерси...ако ми осребряват чека Citibank...няма ли да стане по бързо?
 
За: Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

За: Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Ако ти направят плащането около 25-ти, с експресна доставка идва до 5-ти следващият месец, а с обикновена до 10-ти. Осребряването в банката отнема около 1 месец, а таксата е 10-30 лева. Дните са ориентировъчни, може да е +- няколко дена.
И още една подробност по спомени от времето на чековете. Таксата за осребряване не е твърда,а е % от сумата, но не по-малка от определена сума. И искат като си откриеш сметката във въпросната валута да имаш някакви пари в нея (около 20) та ако ти откажат плащането на чека от банката издател да може твоята банка да си удържи разноските.
 
За: Adsense и чек - осребряване, къде?

За: Adsense и чек - осребряване, къде?

вие как се получават парите? за фирма става само с чек..
 
Re: За: Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

Re: За: Re: Adsense и чек - осребряване, къде?

мерси...ако ми осребряват чека Citibank...няма ли да стане по бързо?
Най-вероятно - не.
 

Горе