SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Въпрос:

Бизнес + личен акаунт? Възможно ли е?

В политиката на AdSense, пише че може, ако бенефициента на бизнес акаунта е различен. Някак си обаче ми се струва, че всичко казано от тях е предпоследно и мога да изгоря ако имам два акаунта.

Какво ще кажеш?

Извинявай, ще можеш ли да поясниш: имаш личен акаунт, от който парите отиват в сметка А + бизнес акаунт, от който парите също отиват в сметка А? относно това да изгориш, не бих се притеснявал, защото винаги ще има предупреждение преди да те изключат (е, освен ако не си сгафил яката, но не говорим за такова нещо тук), но обясни моля те по-точно случая, мерси.
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

принципа е - едно лице (физическо или юридическо) - един акаунт. аз може да имам 20 фирми за всеки мой сайт и е нормално всяка да си има свой адсенс
 
Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Извинявай, ще можеш ли да поясниш: имаш личен акаунт, от който парите отиват в сметка А + бизнес акаунт, от който парите също отиват в сметка А? относно това да изгориш, не бих се притеснявал, защото винаги ще има предупреждение преди да те изключат (е, освен ако не си сгафил яката, но не говорим за такова нещо тук), но обясни моля те по-точно случая, мерси.

Имам личен акаунт, където се плаща в WU. Искам бизнес акаунт, който да плаща по банка :)
 
За: Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Имам личен акаунт, където се плаща в WU. Искам бизнес акаунт, който да плаща по банка :)

ами отвори си бизнес акаунт, пусни кодовете да вървят през него и затвори старият акаунт :)
 
Re: За: Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Re: За: Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

ами отвори си бизнес акаунт, пусни кодовете да вървят през него и затвори старият акаунт :)

Да, така мисля. Става въпрос, че ще има някакъв период, може би 2-3 седмици, през които ще функционират и двата. Няма да показват реклами на едни и същи сайтове, но ще ми трябва физическо време за напасване на нещата.

Въпроса е през това време да не стане нещо.

Също така - мога ли да оставя личния си акаунт? Ей така, за всеки случай. Няма и по 1 импресия да прави, но знае ли се какво ще ми щукне след време?
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

а аз искам да показвам реклами за залагания...

можеш: отиди на Allow&block ads, виж втория таб Sensitive categories, там най-долу ще видиш Gambling/Betting и можеш да ги разрешиш. прилагам скрийншот, успех и пиши какви са резултатите ти. block.jpg
 
За: Re: За: Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Re: За: Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Да, така мисля. Става въпрос, че ще има някакъв период, може би 2-3 седмици, през които ще функционират и двата. Няма да показват реклами на едни и същи сайтове, но ще ми трябва физическо време за напасване на нещата.

Въпроса е през това време да не стане нещо.

Също така - мога ли да оставя личния си акаунт? Ей така, за всеки случай. Няма и по 1 импресия да прави, но знае ли се какво ще ми щукне след време?

Искам да кажа, че не съм Гугъл и не мога да гарантирам нищо все пак. Но наистина, от това, което ми казваш, не виждам причини да се притесняваш. Успех!
 
Re: За: Re: За: Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Re: За: Re: За: Re: За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Искам да кажа, че не съм Гугъл и не мога да гарантирам нищо все пак. Но наистина, от това, което ми казваш, не виждам причини да се притесняваш. Успех!

Супер си :) Мерси много за консултацията.
 
Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Момци, за да е четлива дискусията, не пускайте отговор за всеки цитат, а съберете циататите и отговорите в един пост. Другото се нарича бъмпване и води до бан дори на серитифцирани адсенс експерти (не се заяждам, но е добре да се четат правилата!!!).
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Кулинара е много строг днес :) Не бих казал че е бъмпване - като гледам въпросите са един след друг а темата ще е полезна на много хора.
 
Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Именно един след друг са въпросите. Това, което трябва да се направи е Reply with quote, копиране на текста, на следващия въпрос пак Reply with quote и така до последния въпрос. После на едно място се отговаря на всички. Не виждам защо някой трябва да бъде изключение от правилото.
 
Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте,

Интересувам се от следното нещо, според правилата на гугъл адсенс издателите нямат право да публикуват клипове, който съдържат насилие, бой, катастрофи и т.н. Интересува ме обаче, ако тези клипове са взети от youtube, и вече имат предварително сложен адсенс в тях (вграден в самия клип от youtube и отделно това на страницата на клипа в youtube се изобразяват реклами от адсенс), проблем ли е клип с това съдържание да бъде ползван в друг сайт, където също да има реклами от адсенс (наши). Същото се отнася и за други клипове, които показват реклами от адсенс в youtube (защото има такива, при които реклами просто няма и не се изобразяват.

Благодаря предварително!
 
За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте,

Интересувам се от следното нещо, според правилата на гугъл адсенс издателите нямат право да публикуват клипове, който съдържат насилие, бой, катастрофи и т.н. Интересува ме обаче, ако тези клипове са взети от youtube, и вече имат предварително сложен адсенс в тях (вграден в самия клип от youtube и отделно това на страницата на клипа в youtube се изобразяват реклами от адсенс), проблем ли е клип с това съдържание да бъде ползван в друг сайт, където също да има реклами от адсенс (наши). Същото се отнася и за други клипове, които показват реклами от адсенс в youtube (защото има такива, при които реклами просто няма и не се изобразяват.

Благодаря предварително!

Здравей, благодаря за въпроса, той е доста актуален за много сайтове, които ембедват от ютюб. най-правилното е да не слагаш подобни клипчета на сайта ти, на който имаш адсенс. това, че в тези клипчета има адсенс за теб няма значение, политиката се отнася до твоя сайт и съдържанието на него, тоест ти нямаш право понеже това съдържание в случая е срещу правилата.

в ютюб има и доста клипчета, които са на ръба да бъдат 18+, но не са. ако тези клипчета са на твоя сайт и има адсенс около тях, съвсем реално е да ти накажат сайта докато не ги махнеш. същото е и с насилие, бой и тн. препоръчвам да не се рискува, освен ако това не ти е нишата и не си заслужава супер много риска.

Успех!

Поздрави,
Огнян Попов
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте и от мен,
Как се гледа на съдържание, в което има Google Maps или снимка от Google Maps разрешено ли е да има Adsense на същата страница ?

Благодаря предварително !
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте и от мен,
Как се гледа на съдържание, в което има Google Maps или снимка от Google Maps разрешено ли е да има Adsense на същата страница ?

Благодаря предварително !

Здравейте, при условие, че не слагате рекламите в iframe или около друго непозволено съдържание, няма проблем да има Адсенс на страница където има Гугъл карти. И все пак, не съм виждал страницата и имплементацията и така малко говоря наизуст.

Поздрави,
Огнян Попов
 
Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Аз ще дам пример за гугъл карта и адсенс.
Дано да не навредим на колегата със сайта де... :)
http://www.bgstreet.net/
 
Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Искам да питам относно новите рекламни елементи - тези с големите бутони със стрелка в тях. Как се активират и има ли някакви изисквания за тях тъй като при мен не се показват ....
 
За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Искам да питам относно новите рекламни елементи - тези с големите бутони със стрелка в тях. Как се активират и има ли някакви изисквания за тях тъй като при мен не се показват ....

Здравейте, не се активират, те са си активирани, но наистина, не винаги биват показвани от системата. Тези стрелки първо почнаха от мобилните реклами, за да е ясно, че там трябва да се кликне и да се елиминират грешните кликове породени от скрол или други движения по екрана на телефона и таблетите. после ги пуснаха и в десктоп вариант.

Ако очакваш, че ще ти скочи много кликаемостта с тези стрелки, според мен не храни големи очаквания :)

Поздрави,
Огнян Попов
 
Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте
Ползвам Адсенз с фирмен акаунт. Счетоводителите на фирмата издават фактура при получаване на плащане и искат от мен да осируря потвърждение от Гугъл че е получил издадената фактура?!
Можете ли да ме посъветвате какво мога да направя?
 

Горе