SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Здравейте от Google Adsense Certified Partner

CommissionShare

New member
Здравейте,

Казвам се Огнян Попов и съм собственик в Къмишън Шеър. От скоро, ние сме една от 8-те фирми в света, които са сертифицирани от Google Adsense да помагат на издателите да печелят повече от своя трафик. Това можем да постигнем като активираме ексклузивни функционалности, съвети и бърз и коректен съпорт.

За да не се превръща в реклама е важно да обясним няколко неща относно Адсенс в България. Гугъл няма акаунт мениджър за Адсенс в България, който да е на 100% зает с това и да помага на всички вас. Това означава, че когато имате въпроси, проблеми или желания към Гугъл Адсенс, те, за съжаление трудно биха били разрешени, освен ако не искате да чакате отговор от контактната им форма. И понеже Гугъл все пак иска да предложи най-доброто за издателите с ограниченият ресурс на Адсенс екипа, те създадоха тази програма, в която участват малък кръг компании в Европа, които да помагат на издателите. Все едно са Гугъл.

С радост ще участвам тук във форума и ще отговарям на въпросите ви относно Гугъл Адсенс и ще споделям интересни новини от кухнята. Моят съвет към всички е: тествайте постоянно, никога не си мислете, че имате най-добрият вариант на реклами, цветове, позиции или размери :)

Поздрави,
Огнян Попов
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Може ли да обясните какво точно имате предвид под "ексклузивни функционалности", които бихте могли да активирате?
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Може ли да обясните какво точно имате предвид под "ексклузивни функционалности", които бихте могли да активирате?

Разбира се :)

Например, 4 ad units per page, по принцип всички имате право на само 3 на страница. това е доста добра екстра за много издатели, с които работим
Също така, рекламите да се отварят в нов таб, не вместо сайта ви, тоест възможността един посетител да направи повече кликове понеже остава в сайта
Custom Search Ads, това са реклами, на които можем да напасваме размера, дизайна и всичко друго, които са най-вече за сайтове, в които има някакво търсене
и много други подобни, според мен доста важни, функционалности. Нека да кажем, че в момента повечето акаунти са обикновенни, а целта на нас и Гугъл е да помогнем за по-доброто интегриране на рекламите по сайтовете, разбира се, с наша помощ, за да гарантираме, че всичко е според тяхната политика (това е и причината тези функционалности да не са достъпни за всички, за да се избегне злоупотреба и да има контрол над това).

Надявам се отговорих на въпросът ви,

Поздрави,
Огнян Попов
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Благодаря ви за отговора.
Ако нямате нищо против - да продължа с въпросите.
Както се казва всеки отговор поражда още няколко въпроса - поне с гугъл със сигуност е така.

Има ли някаъде публично оповестени критерии, на които трябва да отговаря един сайт и/или издател за да може да се възползва от някоя от екстрите, които можете да му осигурите. Ако има, посочете къде, ако ги няма, но не е проблем да се оповестят - посчете ги тук.
Въобще разясненте, ако е възможно, по какъв точно начин може някой да се възползва от това, което предлагате и евентуално дайте пояснения относно вашия материален интерес от евентуално сътрудничество - в смисъл има ли цена вашата услуга, как се формира, какъв е порядъга на цената и т.н.
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Здравейте,

благодаря за въпросите и няма проблем да питате на воля :)

целта с този пост беше да се обявим пред света и да помагаме с каквото можем при въпроси във форума относно адсенс.

и все пак, накратко: критерии няма, стига да ви устройват условията ни на работа и разбира се да има смисъл за всички да се занимават. ако имате по 100 посетителя на ден се съмнявам, че можем да помогнем кой знае колко :) имаме уебсайт, там ни има данните, свържете се с нас, като ни споделите повече за вашите сайтове, ще се радвам да помогнем на колкото се може повече издатели.

Поздрави,
Огнян Попов
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Добре дошли във форума,

надявам се това начинание което са предприели Гугъл с такива фирми както вашата да е в полза и за нас и за Гугъл. Защото до сега всичко е в полза на Гугъл и големите сайтове.

Надявам се да ми отговорите на един мой въпрос който зададох на Адесенс два пъти но все получавах стандартни писма от рода копи/пейст.
От години имам акаунт и на 12 мой сайта имах реклами на Адсенс, в един момент на два сайта започна да се отчитат много съмнителни кликове, веднага блокирах с хатчес ИП -тата и писах на супорта на Адсенс за проблема и какво съм предприел. И вместо да получа съдействие те предпочетоха да ми блокират целият акаунт, съмнявам се че ако сайтовете ми бяха с трафика на eBay, Адесенс щеше да постъпи така. Ще се радвам да ми отговорите... защо за два сайта се блокира цял акаунт при условие че вината не е в мен. В политиката на Адесен пише че сте готови винаги да съдействате, но на практика не е така.
 
Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Аз не видях отговор на последния въпрос на account-bg - какъв е вашият интерес? В началото ми прозвуча като да сте част от екипа на Адсенс, а в последствие като реклама на вашата дейност. Последно какво е?
Добавянето на 4-ти рекламен блок мисля е само за сайтове с минимум импресии...нещо от рода на милион или бъркам?
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Бихте ли обяснили защо сайтове като Mashable.com имат по адски много рекламни елемента на страница?

Например в това URL успях да преброя повече от 20 адсенс банера: http://mashable.com/2013/05/09/zynga-running-wth-friends/ И колкото повече скролвам страницата надолу, толкова повече материал и съответно реклами се появяват. Разбирам, че е страницата е направена да се зареждат динамично публикации, но говорим за едно и също URL, което фактически не спира да се скролва и не спират да се зареждат адсенс реклами.
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Пак да попитам :) Ползването на вашите услуги и съпорт платено ли е или безплатно?
Можете ли да осигурите разрешение за показване на адсенс реклами в iframe?
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Добре дошли във форума,

надявам се това начинание което са предприели Гугъл с такива фирми както вашата да е в полза и за нас и за Гугъл. Защото до сега всичко е в полза на Гугъл и големите сайтове.

Надявам се да ми отговорите на един мой въпрос който зададох на Адесенс два пъти но все получавах стандартни писма от рода копи/пейст.
От години имам акаунт и на 12 мой сайта имах реклами на Адсенс, в един момент на два сайта започна да се отчитат много съмнителни кликове, веднага блокирах с хатчес ИП -тата и писах на супорта на Адсенс за проблема и какво съм предприел. И вместо да получа съдействие те предпочетоха да ми блокират целият акаунт, съмнявам се че ако сайтовете ми бяха с трафика на eBay, Адесенс щеше да постъпи така. Ще се радвам да ми отговорите... защо за два сайта се блокира цял акаунт при условие че вината не е в мен. В политиката на Адесен пише че сте готови винаги да съдействате, но на практика не е така.


Здравейте, не сме Гугъл, не мога да знам вашият скучай, можете да ми пратите вашето pub-ID на лично и можем да погледнем дали можем да ви съживим акаунта и да спасим положението. Но пак казвам, нямам представа какъв е случая и не искам да се изказвам неподготвен.
 
За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Аз не видях отговор на последния въпрос на account-bg - какъв е вашият интерес? В началото ми прозвуча като да сте част от екипа на Адсенс, а в последствие като реклама на вашата дейност. Последно какво е?
Добавянето на 4-ти рекламен блок мисля е само за сайтове с минимум импресии...нещо от рода на милион или бъркам?

Ние имаме комисионна за работата си, разбира се. Не знам как ви е прозвучало, пише си много ясно кои сме, извинявам се, ако не е съвсем ясно :) Казвам пак, не си правим реклама, ние така или иначе сме единствените, които могат да помогнат. Тук сме с намерение да помагаме на издателите и да, струва ми се логично да имаме комисионна за това. Добавянето на 4ти блок го дадох за пример, много зависи от сайта и случая, не искам да коментирам брой импресии, не е това най-важното.
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Бихте ли обяснили защо сайтове като Mashable.com имат по адски много рекламни елемента на страница?

Например в това URL успях да преброя повече от 20 адсенс банера: http://mashable.com/2013/05/09/zynga-running-wth-friends/ И колкото повече скролвам страницата надолу, толкова повече материал и съответно реклами се появяват. Разбирам, че е страницата е направена да се зареждат динамично публикации, но говорим за едно и също URL, което фактически не спира да се скролва и не спират да се зареждат адсенс реклами.

Mashable.com сигурно работят със свой Адсенс мениджър, който може да им позволи да са по-свободни в интеграцията. Също така, не е сигурно дали всичко е адсенс, може да ползват адсървинг от Гугъл и да ти прилича на Адсенс, но да не е. Не съм им гледал сайта, но посланието е: в зависимост от случая може да се позволи на дадени сайтове да са по-свободни.
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Пак да попитам :) Ползването на вашите услуги и съпорт платено ли е или безплатно?
Можете ли да осигурите разрешение за показване на адсенс реклами в iframe?

Здравейте, да, имаме комисионна, но моля да не говорим за това тук. Целта ми тук е да помагам докъдето мога с отговори на всички вас.
Не мога да кажа конкретно и да гарантирам за реклами във фрейм, не знам кой е сайта и какъв е случая. Бихте могли да ми пишете на лично с pub-id и сайт, за да го погледна защо изобщо трябва да е всичко във фрейм :)
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Mashable.com сигурно работят със свой Адсенс мениджър, който може да им позволи да са по-свободни в интеграцията. Също така, не е сигурно дали всичко е адсенс, може да ползват адсървинг от Гугъл и да ти прилича на Адсенс, но да не е. Не съм им гледал сайта, но посланието е: в зависимост от случая може да се позволи на дадени сайтове да са по-свободни.

А би ли отделил малко време, за да разгледаш URL-а, който е посочен и да изкажеш мнение на специалист. Поне това, което може да се разбере от преглед на сайта. Предполагам, че ако за сайтове с голям трафик има "различни" възможност за генериране на доход, хората с такива сайтове тук ще се интересуват от консултациите как да ги интегрират.
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Не мога да кажа конкретно и да гарантирам за реклами във фрейм, не знам кой е сайта и какъв е случая. Бихте могли да ми пишете на лично с pub-id и сайт, за да го погледна защо изобщо трябва да е всичко във фрейм :)

Благодаря за отговора. Нямам конкретен казус с мой сайт. Информативно питам. Интереса ми специално към ифрейм е точно от днес и е породен от този сайт 24hgold.com. Сутринта видях, че са активирали тази рекламка в дясно, 160*600, залепената. Ифрейм и вътре се въртят няколко реклами. Доколкото съм запознат с правилата на адсенс, мисля че в ифрейм не може да се показват адсенс реклами и се чудех дали може това да се промени. Отделно пък не съм сигурен доколко ако това е възможно ще е изгодно. Тъй като страницата за фрейма е гола, няма съдържание, тогава доколко рекламите ще са релевантни на съдържанието, а няма да бъдат само преследващи? Най-общо въпросът ми е има ли някакъв начин да се направи такава реклама ползвайки адсенс?
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

А би ли отделил малко време, за да разгледаш URL-а, който е посочен и да изкажеш мнение на специалист. Поне това, което може да се разбере от преглед на сайта. Предполагам, че ако за сайтове с голям трафик има "различни" възможност за генериране на доход, хората с такива сайтове тук ще се интересуват от консултациите как да ги интегрират.

отделих и мнението ми е същото: понеже са голям сайт и със сигурност си имат акаунт мениджър при Гугъл, който може да им позволи да са по-свободни. също така, е възможно да ползва Doubleclick for publishers за сервиране на реклами и няма как да видя разликата. но със сигурност: обикновенните акаунти са доста опростени и има много повече възможности с Адсенс и който има много трафик е хубаво да се консултира със сертифицирана компания, дали ние, дали някоя от другите 7, списъка го има на сайта на Гугъл.
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Благодаря за отговора. Нямам конкретен казус с мой сайт. Информативно питам. Интереса ми специално към ифрейм е точно от днес и е породен от този сайт 24hgold.com. Сутринта видях, че са активирали тази рекламка в дясно, 160*600, залепената. Ифрейм и вътре се въртят няколко реклами. Доколкото съм запознат с правилата на адсенс, мисля че в ифрейм не може да се показват адсенс реклами и се чудех дали може това да се промени. Отделно пък не съм сигурен доколко ако това е възможно ще е изгодно. Тъй като страницата за фрейма е гола, няма съдържание, тогава доколко рекламите ще са релевантни на съдържанието, а няма да бъдат само преследващи? Най-общо въпросът ми е има ли някакъв начин да се направи такава реклама ползвайки адсенс?

Визираш стики банера вдясно? Да, това може с разрешение :) Но си прав: при фрейм, адсенс трудно разбира съдържанието и следователно рекламите са слабо таргетирани със всички последствия от това. Но специално за стики банера, той е много добро оръжие :)

Поздрави!
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

отделих и мнението ми е същото: понеже са голям сайт и със сигурност си имат акаунт мениджър при Гугъл, който може да им позволи да са по-свободни. също така, е възможно да ползва Doubleclick for publishers за сервиране на реклами и няма как да видя разликата. но със сигурност: обикновенните акаунти са доста опростени и има много повече възможности с Адсенс и който има много трафик е хубаво да се консултира със сертифицирана компания, дали ние, дали някоя от другите 7, списъка го има на сайта на Гугъл.

Сега е момента да дефинираш какво се разбира под понятието "голям трафик" и какво твоята фирма може да предложи като индивидуално решение за увеличаване на доходите от Adsence . Може да уточниш и типове сайтове, които са по-желани от Google за по-либерална Adsence политика - примерно: инфо портали, форуми, лични блогове.
 
За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

За: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Сега е момента да дефинираш какво се разбира под понятието "голям трафик" и какво твоята фирма може да предложи като индивидуално решение за увеличаване на доходите от Adsence . Може да уточниш и типове сайтове, които са по-желани от Google за по-либерална Adsence политика - примерно: инфо портали, форуми, лични блогове.

Аз отново искам да кажа, че не ми е целта да предлагам нещо тук, а само помощ и коментар и участие в дискусията, когато мога :) На сайта на Адсенс пише защо да се работи с хора като нас, но най-накратко: ние, всички, които сме сертифицирани, сме най-силните адсенс експерти в Европа със сигурност, може би и в света. Радвам се, че Българска фирма е сред този елит. А иначе всеки е свободен да работи сам директно с Адсенс, но гарантирам, че не всеки знае как да го направи правилно.

Така, за понятието голям трафик: никъде няма числа и няма да чуеш никой да казва къде е прага. Но за мен всичко под 500-1000 посетителя на ден е доста слабо, от 5к нагоре вече имаш някаква маса от хора, с които вече да тестваш и тн. Всичко е много субективно, един мега нишов сайт с 4к на ден може да дава резултатите на портал с 30к, затова е много сложно да се отговори с точно число. Нека да кажем: ако с кеф си отваряш адсенс сметката всеки ден, значи започваш да си сила вече :)

По-либералната политика не е въпрос на тематика. но като цяло сайт за саксии надали представлява огромен интерес и следователно няма кой да се занимава с него. Има големи ниши като електроника, пътувания, дрехи, финанси и други, там има сериозни сайтове и е нормално Гугъл да ги третира по-специално, така правят и малките мрежи, коткат си големите издатели и им разрешават повече свобода, според моя скромен опит.

Поздрави
 
Re: Здравейте от Google Adsense Certified Partner

Въпрос:

Бизнес + личен акаунт? Възможно ли е?

В политиката на AdSense, пише че може, ако бенефициента на бизнес акаунта е различен. Някак си обаче ми се струва, че всичко казано от тях е предпоследно и мога да изгоря ако имам два акаунта.

Какво ще кажеш?
 

Горе