SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос относно цена на клик в adsense

Здравейте, никъде не намерих информация относно.

Ако е таблетиран един клик има ли значение дали е българин или американец човека, който лика. Тоест плащат ли се повече пари за американски трафик да речем ?
Искам да сложа на българските си сайтове малко реклами но ако българския трафик се плаща по - евтино няма да го направя.
 
Re: Въпрос относно цена на клик в adsense

ако питаш за адсенс - има разлика, но тя идва от това че ако аз съм американец ще виждам в сайта ти техни реклами и съответно клика е по скъп, за БГ са все жълти стотинки
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

Точно това исках да знам.
Каква е цената на US и BG трафика например на 1000 ?
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

Да но къде мога да го видя ако не съм регистриран и одобрен ?
Средна цена колко е горе долу на щатите и на бг например за продажба на разни работи :) ?
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

То и да се регистрираш и да те одобрят пак няма да го видиш никъде - ще виждаш само твоите цените на твоите си кликове - но примерно за добра ниша е нещо от рода 1:5 за БГ:ЕН а може и по-зле
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

:)
няма такова нещо като средна цена и да видиш
ако искаш провери колко струват кликовете в AdWords и ще получиш някаква представа
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

Даже и от AdWords няма да се разбере за конкретния сайт. Отдавна рекламите не са контекстни или са в много малка степен. Обикновено рекламите следват потребителя. В момента когато ида на някой фотографски сайт, за техника примерно, после на всеки сайт на който има реклами ме преследват реклами за фотоапарати и обективи и т.нт.... Така че нишата може да кофти, но да си събрал посетители с интереси в други ниши в които има скъпи реклами и пак да е добре. Но в общия случай българските реклами са няколко пъти по евтини от американските..
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

Благодаря ти :)
сега остава някой да се ангажира да ми каже колко в крайна сметка е средната цена на клик или варира много ?
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

Е как да ти кажем като не можем. Имам сайтове с клик по 1 цент и сайтове с клик по 20 цента, а чувам за кликове по 80-90 цента. Да не говорим че на един и същ сайт съм имал по 1 цент и по 15. Как да се даде средно. Средното ще стане като свинското със зеле.
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

Разбирам тоест няма как предварително да се изчисли в коя ниша ад направя сайт просто почвам в някоя която ми се струва перспективна и да видим какво ще стане :)
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

е не... има си ниши с добри кликове. погледни AdWords средно колко са кликовете. остави gogobg какво ти пише тука. прав е, но не съвсем :)
 
За: Въпрос относно цена на клик в adsense

За: Въпрос относно цена на клик в adsense

Гледай RPM. Това е истинския показател или колко пари ти докарват 1000 импресии. Представи си, че имаш сайт в който (условно) има скъпи кликове. Ако трафикът не клика, каква е ти е ползата от файдата като няма келепир? :). За БГ ниша кредити съм постигал 15 евро RPM. Но всичко е условно.
 

Горе