SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

А ако прехвърля адсенса на баба си пенсионерка и тя ли трябва да плаща осигуровки :confused:
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да. Имах и аз запитване към счетоводителите ни, МОЛ ако е пенсионер, трябва ли да плащаме осигуровки - трябва! :eek::(
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

А ако прехвърля адсенса на баба си пенсионерка и тя ли трябва да плаща осигуровки :confused:

В момента се очакват промени в нормативната база, но като цяло идеята е интересна.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Някой който вече е осигурен на максимума - 2000 лева също върши добра работа - дължите само 10% данък върху дохода.

ПС - Илиев, максимума за осигуровките в момента е 2000 лева, ако си осигурен на сума по-малка от тази в края на годината изравняваш и доплащаш.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Сигурен ли си? Осигуровките не знам да се смятат като разход :? :confused:

Да. При това 100%.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Имам един въпрос отностно този проблем.

След като вече съм подписал с Гоогле Ирландия, нали последното плащане идва от Гугъл ЮСА?
Ако още не са ми платили от Американския Гугъл и задържа плащанията си до неопределен период от време, трябва ли да се притеснявам за разни данъци и тн бул шитове?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Данъците нямат нищо общо с това с кой си подписал. Дължат се, независимо дали договора ти е с Гугъл Ирландия или Гугъл САЩ.

А от къде идва плащането се вижда на statement of earnings. Ако пише Ирландия, то трябва да се регистрираш по ДДС.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

До сега не съм плащал данъци за Адсенсе. (физ. лице)

Ако не ми е дошло плащане от Гугъл Ирландия и ако не ми дойде такова скоро (демек нямам доходи), трябва ли да се притеснявам, независимо че съм подписал с тях.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Както спомена някой в другата тема, отношенията между нашите и щатските нападжии са се подобрили от началото на миналата година, и има вероятност да ви уловят ако не си платите данъка за 2009-а.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Някои хора изразиха мнение, че нямало как да те хванат и т.н. Обаче аз до колкото разбрах от статията
С Гугъл Адсенс Ирландия нещата не стоят по този начин. Всяка компания регистрирана в държава от Европейския съюз и регистрирана по ЗДДС в някоя от държавите-членки е длъжна да изготвя VIES декларация (Value Added Tax Information Exchange System - информационна система за обмяна на информация по ДДС) и в тази декларация се включват данните за всички сделки, по които изпълнител е лице или фирма със седалище в друга държава-членка на ЕС. Информацията от така изготвената и подадена декларация се обработва за целия ЕС и данните се изпращат до съответните данъчни служби за извършване на контрол по отчитането на тези приходи. Това значи, че още с първият ви изплатен чек или превод чрез Western Union българската приходна администрация (НАП) ще бъде информирана за вашите приходи и е въпрос на време да се задвижи държавната машина по събиране на данъците.

Демек мърдане няма!
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

От половин час смятам милионите на Брустър :)

В декларацията за 2009 нали се посочва сумата от проходите, а не направените плащания в рамките на 01.01.2009-31.12.2009!? Т.е. плащанията от февруари 2009 до януари 2010, нали така? Да не объркам нещо
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

ми решение на проблема е смяна на адреса в профила с такъв извън ЕС и ползване на mail forvarding за чековете до БГ :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

С фалшив адрес в друга държава може и да излъжеш Google, обаче какво ще правиш като ти пратят чек с фалшивия адрес и го занесеш в банката? Или отидеш в WU и те видят, че адресът по лична карта е друг?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

С фалшив адрес в друга държава може и да излъжеш Google, обаче какво ще правиш като ти пратят чек с фалшивия адрес и го занесеш в банката? Или отидеш в WU и те видят, че адресът по лична карта е друг?

чековете са поименни. не поадресни :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не се сдържам да не изразя лично мнение.

Защо искате непрекъснато да минете "тънко", без регистрация, с лъжа или каквото и да е. Ако това е бизнес - нека да е бизнес, ако е хоби - спрете си плащанията и се радвайте на успеха... уловените риби ги връщате в язовира, нали? Или ги ядете... ?!

пфу!
 
  • Like
Реакции: ted
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Не се сдържам да не изразя лично мнение.

Защо искате непрекъснато да минете "тънко", без регистрация, с лъжа или каквото и да е. Ако това е бизнес - нека да е бизнес, ако е хоби - спрете си плащанията и се радвайте на успеха... уловените риби ги връщате в язовира, нали? Или ги ядете... ?!

пфу!

Защото осигуровките и ДДС-то са несправедливи. Те са вид данък червени бабички и отиват за пенсиите им, като ме лишават от пенсия в далечно бъдеще защото в страната има демографски срив, пак по вина на БСП и при тази осигурителна система след 20..30г всички ние ще видим хубави пенсии през крив макарон. Данъците аз лично си плащам, осигуровките - не и избягвам плащането им по всякакъв възможен законов начин. И правя това не само защото мразя всичко БСП-арско а тези хора които сега получават пенсии гласуват за БСП - и да пукнат от глад не ми пука , спорем мен си го заслужават щом са толкова глупави и гласувайки за БСП обричат всички в България да са с ниски доходи, а и защото нямам доверие на осигурителната система - предпочитам моите спестявания за пенсия да са вложени в акции и ценни книжа и злато, а закона ме ни позволява да се разпореждам с моите спестявания, които освен това се управляват изключително некомпетентно. На който е малка пенсията да си търси увеличение от крадците от БСП и ДПС - спокойно като се конфискува откраднатото от тях ще има за пенсии в близките 40..45 г. а не да мрънка да плащаме ние - аз не желая осигурителната система да е социална и да издържам 10тина мързеливци, цигани и некадърници а аз да рискувам да не получа нищо при девалвация от някое некадърно управление.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Защото осигуровките и ДДС-то са несправедливи. Те са вид данък червени бабички и отиват за пенсиите им, като ме лишават от пенсия в далечно бъдеще защото в страната има демографски срив, пак по вина на БСП и при тази осигурителна система след 20..30г всички ние ще видим хубави пенсии през крив макарон. Данъците аз лично си плащам, осигуровките - не и избягвам плащането им по всякакъв възможен законов начин. И правя това не само защото мразя всичко БСП-арско а тези хора които сега получават пенсии гласуват за БСП - и да пукнат от глад не ми пука , спорем мен си го заслужават щом са толкова глупави и гласувайки за БСП обричат всички в България да са с ниски доходи, а и защото нямам доверие на осигурителната система - предпочитам моите спестявания за пенсия да са вложени в акции и ценни книжа и злато, а закона ме ни позволява да се разпореждам с моите спестявания, които освен това се управляват изключително некомпетентно. На който е малка пенсията да си търси увеличение от крадците от БСП и ДПС - спокойно като се конфискува откраднатото от тях ще има за пенсии в близките 40..45 г. а не да мрънка да плащаме ние - аз не желая осигурителната система да е социална и да издържам 10тина мързеливци, цигани и некадърници а аз да рискувам да не получа нищо при девалвация от някое некадърно управление.

Да де, на едно мнение сме! Когато печелим, трябва да си плащаме. Все пак има инфраструктура в държавата. Дори стара и неподдържана...
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Някой да сподели как се работи като физическо лице с etarget?
Имали ли сте проблеми с тях и как декларирате по принцип доходите от БГ мрежите като физически лица?
Договора с българското ЕООД ли се сключва или с ЕТАРГЕТ МЕДИЯ, която е регистрирана в Гибралтар.
И въобще някой който като физическо лице работи с тях или друга подобна БГ мрежа като собственик на уеб сайт как процедира, с данъци , осигуровки и т.н. Има ли вариант да се спести плащането на осигуровките, тоест ако си декларирам дох от etarget и им се направи проверка каква е вероятноста да "лъсне" че съм декларирал дохода си, но не съм платил осигуровки?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Да платиш данъка без осигуровките е възможно най-глупавото нещо. Веднага ще те хванат и глобят за това, че не си се регистрирал като самоосигуряващ се и не си подал декларация за започване на дейност.
 

Горе