SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НАП

n00p

New member
След многобройните теми мисля че е крайно време да се внесе яснота как и какво точно трябва да правим с приходите от AdSense.

Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП


Да работиш за собствена сметка е скъпо удоволствие,
обаче който може да си го позволи е по щастлив
от работещите за други!

http://www.brrabg.com/news.php?item.17.1

<Следващият път когато решиш да се самоизтъкваш с чужда статия ще бъдеш баннат от тук>
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Като изходя от факта, че вече не се регистрира БУЛСТАТ а ЕИК съм склонен да подложа на съмнения и някои от останалите Ви тези в този пост изказани толкова категорично.
Бих искал да споделите (ако искате разбира се) на базата на какво давате тази процедура? Професионална информация или събрана информация от интернет мнения?
 
Последно редактирано:
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Някак тъпо ми звучи да взема някой 150лв на месец и да плаща 115?
Колкото и безумно да звучи е вярно. Един път регнат за социални осигуровки, няма измъкване независимо то приходите/печалбата.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Предполагам вариант е да се ползва друга фирма... която така или иначе си плаща нужните осигуровки.
Май май следващия месец баща ми става собственик на рекламите ми. :D
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Като изходя от факта, че вече не се регистрира БУЛСТАТ а ЕИК съм склонен да подложа на съмнения и някои от останалите Ви тези в този пост изказани толкова категорично.
Бих искал да споделите (ако искате разбира се) на базата на какво давате тази процедура? Професионална информация или събрана информация от интернет мнения?
Приятел, говориш глупости. Регистър БУЛСТАТ си е съвсем действащ регистър и касае точно описаните тук лица - така, както човека го е казал.

ЕИК е за фирмите. Просто за търговските дружества отпадна регистрацията по БУЛСТАТ с влизане в сила на Закона за търговския регистър. На новите дружества се дава ЕИК, а за старите - техния БУЛСТАТ стана ЕИК.

Но не съм съвсем сигурен, че регистрация по ЗДДС е нужна. Еднозначна практика по този въпрос няма, тепърва ще се трупа такава. За мен основният въпрос /както го поставих и в другата тема/ е дали Гугъл Ирландия е данъчно задължено лице по смисъла на ЗДДС.

Моля специалистите по данъчно да опитат да дадат отговор на този въпрос.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

А какво се случи с декларирането на доходите, като физическо лице и декларирането им, като "Други доходи"?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Като изходя от факта, че вече не се регистрира БУЛСТАТ а ЕИК
Да ... моя грешка, извинявам се
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

А как стои въпроса с ЮЛ, аз така или иначе ще се консултирам със счетоводителите ни, но все пак сега ми стана любопитно.
Само данък ли плащаме? А и в предвид, че Гугъл Айрланд е от ЕС, трябва ли да имаме регистрация по ДДС?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Значи излиза, че дори да сложиш задържане на плащанията, един ден (в края на годината) ще настъпи данъчно събитие и ако не си по ДДС - лошо.

В такъв случай - ако искам да си прекратя договора с Гугъл как се процедира? В акаунта няма опция за отказване.

Единственото, което ми идва, е да си кликам сам по рекламите и да се надявам да ме баннат :)
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Аз вече им спрях всички реклами, и ще търся начин и аз да анулирам договора.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

В такъв случай - ако искам да си прекратя договора с Гугъл как се процедира? В акаунта няма опция за отказване.
Прекратяване на адсенс акаунт.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Проста сметка: 70*1,95=136,5 - минимален месечен доход
136,5-115=21,5 - печалба (пак не е на минус). Не ми е ясно дали дължим плосък данък 10%,което е още 13,65 и дава още по-голям стимул за развитие на онлайн бизнеса у нас :)

След като прочетохте този материал сами си направете сметка имате ли достатъчно приходи, за да тръгнете по този път.

Те хората са си го казали.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Проста сметка: 70*1,95=136,5 - минимален месечен доход
136,5-115=21,5 - печалба (пак не е на минус). Не ми е ясно дали дължим плосък данък 10%,което е още 13,65 и дава още по-голям стимул за развитие на онлайн бизнеса у нас :)



Те хората са си го казали.
Дължи се 10% данък но върху 21.5 лева в твоя конкретен пример.
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

За 19.35 лв е по-изгодно да не правиш нищо - социалните помощи са в пъти повече. А ако си намериш "истинска работа" ще печелиш повече (недостатък: трябва да ходиш всеки ден на работа по 8 часа и нямаш никакво развитие в повечето случаи).
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Като гледам настроенията, май вече доста хора смятат, че за по-малко от 500$ или евро месечно не си струва да се работи с адсенс.
Някой правил ли е разбивки за дължимите данъци и за други суми? Или пък съпоставка примерно с регистрация на ЕООД и получаването им през фирмата или получаване и деклариране като други доходи? Има ли голяма разлика в това което остава след приспадането на всички разходи при тези 2 варианта?
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Дължи се 10% данък но върху 21.5 лева в твоя конкретен пример.

Сигурен ли си? Осигуровките не знам да се смятат като разход :? :confused:
 
Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Re: Как да работим с Адсенс Ирл без проблеми с НА

Аз пак да питам, задължително ли е да се осигуряваме здравно и т.н. след като вече сме осигурени на друго основание?

Защо сега, след като трябва да се регистрираме по ДДС изведнъж трябва да се регистрираме и като упражняващи свободна професия.

В другата тема преслав.недев беше писал какви са вариантите, ако изкарвате 200-300-400 лева на месец и ВЕЧЕ сте осигурени (а предполагам всички се осигурявате някъде). За другият вариант, при които се изкарват няколко к на месец, няма смисъл да говорим.
 
Последно редактирано:

Горе