SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adsense - цена на клик

diva

New member
Искам да попитам, ако някой знае дали цената на клик варира в зависимост от това колко клика имаш. Питам защото наскоро почнах да ползвам adsense и в началото цената на клик се ядваше - 3-4 евроцента. След като сайта увеличи почти двойно посещенията си, съответно скочиха и двойно кликовете, но средната цена падна на 2,3-2,5 евроцента и фактически печалбата си остана почти същата.

Четох някъде, че цента зависи от pagerank - ok - pagerank-a ми се качи, алексата му е доста прилична, а цената на клик ми падна с 30-40%. Нещо не мога да го схвана тоя adsens. Значи ли това, че ако пак кача двойно посещинията /респективно и кликовете/ цената ще падне още повече.
 
Re: Adsense - цена на клик

Искам да попитам, ако някой знае дали цената на клик варира в зависимост от това колко клика имаш. Питам защото наскоро почнах да ползвам adsense и в началото цената на клик се ядваше - 3-4 евроцента. След като сайта увеличи почти двойно посещенията си, съответно скочиха и двойно кликовете, но средната цена падна на 2,3-2,5 евроцента и фактически печалбата си остана почти същата.

Четох някъде, че цента зависи от pagerank - ok - pagerank-a ми се качи, алексата му е доста прилична, а цената на клик ми падна с 30-40%. Нещо не мога да го схвана тоя adsens. Значи ли това, че ако пак кача двойно посещинията /респективно и кликовете/ цената ще падне още повече.

Зависи от това на колко рекламодателя си е определил цената за клик.
 
Re: Adsense - цена на клик

Не съм много запознат с всички фактори, но знам че не е един. И като знам гугъл със сигурност ще е нещо от сорта на 100 отделни фактора :D
Съмнява ме обаче да зависи от това колко клика имаш. А иначе най-важният фактор е нишата и конкуренцията в момента в нишата. Винаги се менят нещата.
(Ако съм сгрешил нещо ме поправете)
 
Re: Adsense - цена на клик

Зависи от това на колко рекламодателя си е определил цената за клик.

Това го знам, само че гугъл доколкото знам си избират в кой сайт да пускат по-скъпо платените реклами. При положение че съм смъкнал алексата и дигнал pagerank-a би трябвало да е обратно - цената на клик да се покачи.

Също така ми прави впечатление, че в по-слабите дни - петък, събота, неделя цента на клик се покачва - при по-слаба посещаемост на сайта.

Според мен има нещо гнило в цялата тази работа - почвам да си мисля, че колкото повече кликове му правиш на тоя гугъл, толкова по-ниска цена на клик ти дава и съответно лапаницата му става още по-голяма.
 
Re: Adsense - цена на клик

те скъпите кликове свършват около обяд по мой наблюдения. До тогава например ако имаш 100клика по 5 цента = 5 долара
до вечерта остават тези евтините по 1 цент
примерно още 300 клика = 3 долара
400 клика средно по 2 цента

а ако правиш общо 50клика няма как да разбереш разликата, няма го това последното разводняване

Но все пак това може и да няма нищо общо с истината просто една теория
 
Последно редактирано:
Re: Adsense - цена на клик

Здравейте,

риших да се намеся в разговора, тъй като имам известни наблюдения относно цените на кликовете. Моите приходи смея да твърдя са доста малки, но ми правило впечатление, че чуждите реклами са по скъпи /логично!/. Също така не знам до колко съм прав, но си мисля, че има значение и местонахождението от където се прави клика. Смисъл колкото по-отдалеч, толкова по скъпо /това съм го тествал, но не мога на 100% да твърдя, че е това причината/.
Общо взето, както казва scoobydoo, явно има много много определящи фактори. Имал съм печалба от 0.5-0.15 до 1.00-1.20 евро на клик и едва ли някой може да определи точната рецепта :)
 
Re: Adsense - цена на клик

те скъпите кликове свършват около обяд по мой наблюдения. До тогава например ако имаш 100клика по 5 цента = 5 долара
до вечерта остават тези евтините по 1 цент
примерно още 300 клика = 3 долара
400 клика средно по 2 цента

а ако правиш общо 50клика няма как да разбереш разликата, няма го това последното разводняване

Но все пак това може и да няма нищо общо с истината просто една теория

Евала, тва е истината и според мен! С едно уточнение - зависи от нишата на сайта. Пример: има Х пари за ниша имоти, които свършват до 12 часа, след което пускат общата ниша, където парите за клик са много по-ниски. Има 3Х пари за ниша автомобили, както и много по-малко сайтове на тази тематика, затова там парите стигат до 18 вечерта. След което, пак почват евтините нетаргетирани кликове от общ характер.

Т.е. колко ще закашиш от дебелите кликове (доколкото 5 цента може да се нарече дебело), зависи от нишата, от моментното състояние на рекламодателите в тази ниша и от конкуренцията (други уеб сайтове на тази тематика).

За да изкараш повече пари трябва:
- да нацелиш уникална ниша, в която има скъпи реклами
- да няма конкурентни големи уеб сайтове в тази ниша
- да има достатъчно заявени дневни бюджети в тази ниша

За цената фактор е и бренда, напоследък гугъл слага тежест за популярност на сайтовете в търсачката, както вероятно и за цените на рекламите в него. Това е мое предположение. Примерно vbox7 е класиран добре на тема видео като локален лидер в това отношение, ане само заради Backlinks и други сео фактори.
 
Re: Adsense - цена на клик

Голяма разлика в цената на кликовете не съм усетил и горе долу приходите са си стабилни, единствено има някаква зависимост според дните от седмицата и от това дали са работни или почивни дни. Но забелязвам нещо друго, забелязах че има 2 точно определени дни, един след друг, в които ЦПМ ма ми спада наполовина. Миналия месец беше за първи път, този месец се повтори. Някой друг забелязал ли е такова нещо?
 

Горе