SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Толкова опит имам с това, колкото всички SEO оптимизатори заедно в този форум на тема SEO :) 12V халогенки издържат с години, стига да не позволиш прекомерно загряване, както най-често се случва с луничките, особено поставени в гипскартон напълнен с изолация :) А, да и все пак говоря за качествени , а не за китайки от пазара.

Вчера гледах едни LED в бриколажа, 5w светели като 50w, моите халогенки са по 35w, Г10 им е фасонката, мога ли направо да сложа led 5w=50w без да се налага да правя нещо по осветителното тяло? Дай съвет на единия "полилей" ми е с 5х35 халогенки и смятам да пробвам да сложа там лед да ги видя как ще се държат?
 
За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Вчера гледах едни LED в бриколажа, 5w светели като 50w, моите халогенки са по 35w, Г10 им е фасонката, мога ли направо да сложа led 5w=50w без да се налага да правя нещо по осветителното тяло? Дай съвет на единия "полилей" ми е с 5х35 халогенки и смятам да пробвам да сложа там лед да ги видя как ще се държат?

Само да отбележа, че от моя опит, мога да ти кажа, че това дето на колко се равнявали е ПЪЛНА фантазия. Вземал съм такива дето се равняват на 60W, както led така и енергоспестяващите с газ и всеки човек, който ги е видял може да ти каже, че светят около 2 до 3 пъти по-слабо от нормална 60W с жичка. Адски мрак! Докато не взех равняващи се на 135W, не видях светлина подобна по сила на 60W жичка :). Така че тези 5W може да станат за фенерче :).
 
За: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Това ми беше идеят, защото сегашните халогенки 5х35 и те са си мрак :) ама осветителното тяло е за толкова направено, та за това искам да взема лед да светят повече. Можеш ли да дадеш линк към тези 135w аз такива не намирам?
 
За: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Там на края пропуснах да кажа, че говорех не за лед, като казах 135W, а за енергоспестяващите с газ. Лед не съм вземал по-големи.
 
Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Купувате боклуци и се чудите защо не отговарят на написаното.
Можеш да сложиш вместо халогенните нещо LED, но гледай цокъла да ти е същия и естествено дали са на 230в или на 12в.
 
За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Купувате боклуци и се чудите защо не отговарят на написаното.
Можеш да сложиш вместо халогенните нещо LED, но гледай цокъла да ти е същия и естествено дали са на 230в или на 12в.

Може ли линк към качествени халогенни, издържащи поне година и светещи силно? Аз питах и по-рано, но не ми отговори. Може и за лед такива да ме насочиш, но тях за момента само ще ги разгледам сигурно, защото цената ще е брутална предполагам.
 
За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Купувате боклуци и се чудите защо не отговарят на написаното.
Можеш да сложиш вместо халогенните нещо LED, но гледай цокъла да ти е същия и естествено дали са на 230в или на 12в.

Ами цокъла е GU10 и на двете, въпроса е дали мога да сложа на 5х35W халогени 5х5w (уж светещи като 50w) без опастност да са скапе осветителното тяло?
Philips - LED Спот 5 W (50 W), фасунга GU10, топла бяла светлина - 8718291192909 - Точкови, специална фасунга - Крушки със светодиоди - Осветление
Philips - LED Спот 4 W (35 W), фасунга GU10, топла бяла светлина - 8718291192862 - Точкови, специална фасунга - Крушки със светодиоди - Осветление
Philips - LED Спот 4 W (35 W), фасунга GU10, бяла светлина - 8718291192886 - Точкови, специална фасунга - Крушки със светодиоди - Осветление
Коя ти се струва най-добра?
 
Re: За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Re: За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Може ли линк към качествени халогенни, издържащи поне година и светещи силно? Аз питах и по-рано, но не ми отговори. Може и за лед такива да ме насочиш, но тях за момента само ще ги разгледам сигурно, защото цената ще е брутална предполагам.

За халогени ти казвам марка Radium - немски. Има ги в някои магазини, но пак казвам на 12V, когато има преди тях траф.
За LED е много относително - почти всичко на пазара в момента е китайско, защото качествените са наистина скъпи.
@Greeny - единствения проблем е, ако не може да се охлаждат тези LED лампи. Да не са в затворено осветително тяло? Защото са като печки и направо се стопяват техните корпуси.
 
За: Re: За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Re: За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Не не са в затворено пространство, висят общо взето на фасонката и са обвити в метален корпус с дупки, предполагам няма да е такъв проблем охлаждането, защото те и сега халогенките здраво се напичат.
 
Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Само провери дали основата на LED лампите не е пластмасова, защото на халогенните е керамична.
 
Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Остави я да свети 1-2 часа и пипни металния корпус отвън около лампата, за да видиш колко гореща е. Не знам какво ти е осветителното тяло, но ако не е с проводници с изолация издържаща висока темп. - например тефлон или силикон, значи ще ти изгорят вътре кабелите, ще стане късо и ще стоиш на тъмно. Ако пари метала и не може да го държиш повече от 2 секунди, значи ще имаш проблеми.
 
За: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Доколкото виждам и от хората които те съветват - по-добре си вземи халогенни крушки и точка. Иначе за това кои са по-икономични и ефективни се знае :)
 
За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

За: Re: Енергоспестяващите крушки били вредни...

Само да отбележа, че от моя опит, мога да ти кажа, че това дето на колко се равнявали е ПЪЛНА фантазия. Вземал съм такива дето се равняват на 60W, както led така и енергоспестяващите с газ и всеки човек, който ги е видял може да ти каже, че светят около 2 до 3 пъти по-слабо от нормална 60W с жичка. Адски мрак! Докато не взех равняващи се на 135W, не видях светлина подобна по сила на 60W жичка :). Така че тези 5W може да станат за фенерче :).
Всички такива сравнения са некоректни по много причини, но ще се спра на някои от тях.
Емитираната светлина се измерва в Лумени(ватовете не светят) и съответно особеностите са че нажежаемата жичка и така наречените енергоспестяващи светят на всякъде, светодиодите излъчват светлина напред и топлина отзад, като светлината е лаишки казано ,,добра" за хора и животни, Т.Е. без ултравиолетови и инфрачервени лъчи които увреждат ретината, кожата и т.н.
Относно греенето, халогените и нажежаемите жички греят най много, но пръскат топлина във всички посоки директно, както и с инфрачервените и ултравиолетови лъчи.
Относно ,,марковите" и китайски крушки:Големите марки в бранша са концентрирани в девелопмънт на лед чипове, а крайните им продукти са меко казано слаби в сравнение с водещите не само по обем производители на ЛЕД емитери, корпуси и крайни изделия.Номер едно в света е Тайван, като местните фирми със собствен развой и стотици патенти са 5 в топ 10 на света, останалите са американски, корейски и само две европейски. източници: www. ledsmagazine.com (водеща и най авторитетна медия в света по темата!)(линка е счупен тъй-като съм читател, не писател :)
И накрая:като всяка друга група стоки внасяни в БГ и ЛЕД продуктите от Азия са компрометирани и под остър ценови натиск от страна на вносителите, които изпитват адекватния натиск на свръхценово ориентирания БГ пазар.(с две думи както си заслужаваме политиците, така и търсим кренвирши по два лева(пардон лед лампи пак по толкова) и си заслужаваме качеството за тия пари.
:fight:
 
Последно редактирано:
Моето мнение е, че енергоспестяващите крушки са супер популярни сега, просто защото в България тенденциите в осветлението идват със закъснение. Компактни луминесцентни круки като тези http://vikiwat.com/energospestqvashti-lampi-i-krushki.html паднаха доста като цена през последните 2-3 години. А това с живака е пресилено - максимум 5 мг има в крушка, а експериментите са доказали, че дори на нивото на лазещо бебе при счупване на крушка изпаренията не са дълготрайно отровни, нито имат някакъв различен ефект.
 
Отдавна вече спрях да купувам тези боклуци, те имат трептения, а светлината е неестествена, бързо намаляват мощността си с течение на времето. Четох и доста неща по форуми и статии по проблема.

Слагам ги само на места, където трудно се сменява крушка, или където рядко се ползват. За ежедневни цели купувам единствено и само крушки с нажежаема жичка.
 

Горе