SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Пазете се от KEYHolder ransomware

diabolic.bg

The Old Wastelander
Скоро такова чудо не беше ни налитало... KEYHolder ransomware е най-големият ужас, с който се сблъсках в последните 2 месеца. (не съм пострадал аз)
Още не е напълно ясно как се разпространява, но попадне ли в компа ви - душа да ви е яка. Криптира всички лични файлове, унищожава възстановителните точки на System Restore и иска скромно 500$. Както ви харесва...
За момента няма противодействие на криптирането, иначе самия вирус се чисти без проблем.
Малко по-голям шас имат хората с най-новите версии на бозата, но все още не съм тествал реално и не мога да гарантирам възстановяване на криптираните файлове.
Повече информация - http://wasteland-bg.com/phpbb2/topic2854.html
 
Computers are like air conditioners: they stop working when you open Windows. Казано е кратко и ясно!
 

Горе