SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Интериорен дизайн

SeoLab

тел. 0894764273
Здравейте,
някой може ли да препоръча фирма за интериорен дизайн, с "авторски контрол"
т.е. не просто да ми нарисуват красиви картинки, а да ми направят предложение с РЕАЛНО съществуващи мебели и аксесуари, до най-дребните подробности, като брави, пердета, корнизи, и т.н.
т.е. прави се проект и след това се работи строго по този проект.
Задачата е да се довърши и мебелира апартамент в Бургас.
За това е желателно фирмата да е бургаска или в близост от Бургас или да има представителство в Бургас.
Нямам нищо против да е от друг град, стига да могат да контролират целият процес и да направят 1:1 това което са предложили и сме одобрили разбира се.
Предварително благодаря за всички мнения и предложения.
 
Re: Интериорен дизайн

www.griffn.com

могат да работят навсякъде, иначе са от София.

Ще ти излезе скъпичко, защото всичко което измислят после се прави по поръчка, но това предполагам ти е ясно щом търсиш такова нещо :)
 
Re: Интериорен дизайн

www.griffn.com

могат да работят навсякъде, иначе са от София.

Ще ти излезе скъпичко, защото всичко което измислят после се прави по поръчка, но това предполагам ти е ясно щом търсиш такова нещо :)
Не търся ексклузив
Може би в България такива услуги не са популярни, не знам.
Търсех доста в нета, преди да напиша тук.
По принцип се прави от дизайнерските фирми.
Прави се проект на базата на налични стоки (плочки, тапети, платове, мебели и т.н.)
Плащането е на кв.м., средно 20-30 евро за кв.м. за проекта и контрола на изпълнението му + те си вадят пари от отстъпките на всичко което купуват.
Финансирането на работата и покупката на всичко необходимо си е отделно разбира се.
Така, че не търся неща правени по поръчки, а надеждна фирма, която знае за какво става дума и знае как да го направи.
 
Последно редактирано:
Re: Интериорен дизайн

Пробвай http://www.perfektgroup.com/ не знам дали ще ти свършат работа, но по спомен май предлагаха подобни услуги. Сайта им обаче не е пипан доста време.
 
Re: Интериорен дизайн

"Авторския контрол" би трябвало да се осъществява от лице различно от изпълнителя. У нас тези които проектират интериор дизаин са обикновенно и изпълнители . Няма как една и съща фирма да изпълнява и същевременно да контролира изпълнението си . Що се отнася до работите без мебелите са си довършителни строителни работи така , че всяка фирма с лиценз за консултант в строителството може да осъществи контрола при изпълнението на проекта , който и да го е правил .

По скоро ти трябва инвеститорски контрол :) различен от изпълнителя или изпълнителите.
 
Последно редактирано:
Re: Интериорен дизайн

"Авторския контрол" би трябвало да се осъществява от лице различно от изпълнителя. У нас тези които проектират интериор дизаин са обикновенно и изпълнители . Няма как една и съща фирма да изпълнява и същевременно да контролира изпълнението си . Що се отнася до работите без мебелите са си довършителни строителни работи така , че всяка фирма с лиценз за консултант в строителството може да осъществи контрола при изпълнението на проекта , който и да го е правил .
@adelina, не сте съвсем права :)
Аз прекрасно знам какво е "авторски контрол" :)
За съжаление от разговорите днес, в България практически тази услуга не се предлага.
Да поясня, дизайнера прави проекта и наема хора които да го изпълнят.
И СЛЕДИ тези хора (фаянсаджии, гипсаджии и всякакви други *.*джии) да си свършат работата, така както е замислена и заложена в проекта.
За това се и плаща в крайна сметка.
Иначе за какво са ми красиви картинки, след като няма да има кой да ги осъществи, защото няма да има такава терекота, боя и кой знае още какво :)
Така, че бъркате малко понятията и кой какво прави :)
Дизайнера няма да седне да лепи плочки я :)
Друг е въпроса, ако дизайнерското бюро си има своите *.*джии, тогава още по-добре, но при всички случаи това е отделен "отдел" на фирмата и контрола пак трябва да си го има.
Защото като предавате на клиента резултата, той ще очаква да види в банята сини плочки примерно, а не розови, и ако не са такива както в проекта, чисто и просто ще ви накара да преработите отново банята, за да добие вида в който е одобрена от 2-те страни при подписването на договора.
Но както и да е.
Това са локуми и подробности.
Лошото е, че наистина няма такива фирми (или поне аз не мога да намеря) които да направят това което аз очаквам от тях :)
 
Re: Интериорен дизайн

@adelina, не сте съвсем права :)
Аз прекрасно знам какво е "авторски контрол" :)
За съжаление от разговорите днес, в България практически тази услуга не се предлага.
Да поясня, дизайнера прави проекта и наема хора които да го изпълнят.
И СЛЕДИ тези хора (фаянсаджии, гипсаджии и всякакви други *.*джии) да си свършат работата, така както е замислена и заложена в проекта.
За това се и плаща в крайна сметка.

По принцип да , но на дизайнера / архитекта / не му е работа да наема хора за изпълнение на проекти :) За това се опитах да ти кажа как може да се реализира това което искаш . Трябва ти инвеститорски контрол , т. е да си наемеш друго лице , което разбира и може да конролира и синхронизира целия процес от твое име , което не е кой знае какво, но си е ангажимент.

В крайна сметка апартамента ти е в България , нали :)

Довършетелните и ремонтните работи архитекти ги правят проектите , ама да ти кажа честно изобщо не стъпват на обекта дори и да имат сключен договор за авторски контрол.
 
Последно редактирано:
Re: Интериорен дизайн

В крайна сметка апартамента ти е в България , нали :)
Иначе е така , но на дизайнера / архитекта не му е работа да наема хора за изпълнението на проекта :) За това се опитах да ти кажа как може да се реализира това което искаш . Трябва ти инвеститорски контрол , т. е да си наемеш друго лице , което разбира и може да конролира и синхронизира целия процес от твое име , което не е кой знае какво, но си е ангажимент.

Довършетелните и ремонтните работи архитекти ги правят проектите , ама да ти кажа честно изобщо не стъпват на обекта дори и да имат сключен договор за авторски контрол.

Темата за много може да стане скучна, за което се извинявам, но ще кажа, защо това не е правилно :)
Единственно дизайнера знае от къде какъв цвят боя, тъкан, тапети и т.н. да го купи :)
И човека който един вид ще контролира, няма да е в час изобщо дали това което се слага е това което е искал автора :)
И тогава ще стане прехвърляне на топката и няма да му се хване края, кой е виновен и кой не е и от кого да се търси отговорност пред съда, ако проекта не е направен както трябва :)
Все пак се надявам, че договорите които се подписват, не си мислите, че са само хартийки и единственното задължение на поръчителя е да си плаща като поп :)
Все пак той има право и да получи точно това за което е платил, а не за някакво подобие :)
Иначе и аз знам - плочки, паркет, латекс и бегом в ИКЕА за мебели :)
Ама мен това не ме устройва :)
 
Re: Интериорен дизайн

И човека който един вид ще контролира, няма да е в час изобщо дали това което се слага е това което е искал автора :)

Да не разводнямаме наистина , но ако дизайнера е направил подробен проект и както трябва , то би трябвало да е написал все пак там какво е искал да каже ;) А и в крайна сметка контролиращия ако пък чак толкова нещо не му е ясно може да пита автора ;) с който между другото може да имаш договор за авторски контрол , но не се надявай , че ще следи фаянсаджии, гипсаджии и всякакви други *.*джии дали си свършат работата . От там нататък е не е толкова сложно ..
 
Последно редактирано:
Re: Интериорен дизайн

но не се надявай , че ще следи фаянсаджии, гипсаджии и всякакви други *.*джии дали си свършат работата . От там нататък е не е толкова сложно ..

Тогава няма и за какво да му плащам :)
А и като последен довод, който мисля, че ще сложи край на спора за "Авторския контрол" е че все пак самите думи сами за себе си говорят :)
Контрол от автора=Авторски контрол :)
всичко друго не е "авторски контрол" :) и съответственно аз не го търся като услуга :), като не отричам че има други варианти.
Но колкото по-малко хора/фирми са замесени, толкова по-лесно се търси отговорност.
А аз съм свикнал да получавам това за което си плащам и при мен номера няма да мине с фиктивен контрол.
 
Re: Интериорен дизайн

@SeoLab, това което желаеш съществува и в България, но честно да ти кажа не знам името на фирмата, за да ти помогна. Сигурен съм, че има, понеже когато живях в Ямбол, наши съседи там ползваха такава услуга. Наеха архитект, който направи проект на апартамента и след като всичко беше прегледано и удобрено се зае с изпълнението и по мой спомен останаха страшно доволни.

Вероятно трябва да се поразровиш още повече в интернет.
 
Re: Интериорен дизайн

Контрол от автора=Авторски контрол :)
всичко друго не е "авторски контрол" :) и съответственно аз не го търся като услуга :), като не отричам че има други варианти.
А аз съм свикнал да получавам това за което си плащам и при мен номера няма да мине с фиктивен контрол.

Не съм ти предлагала вариант фиктивен контрол .:) На мен ми е пределно ясно каква услуга търсиш , въпреки че не знам за какво ти е . :) Трябва ти проекта на дизайнера , а не контрола му . Както казах в началота контрола всеки консултант в строителството може да го осъществи. Естествено си прав да си искаш качество щом се плаща, но поне що се отнася до строителни работи на практика не стоят така нещата с "авторския контрол" , както си ги представяш . Причината за това е много проста - в България архитектите и дизайнерите не са строители , докато на Запад са с малко по друга квалификация .

Просто се опитах да помогна . Успех в търсенето!
 
Последно редактирано:
Re: Интериорен дизайн

Мерси на всички! :)
Аз също вярвам, че има таква услуга!
И се надявам, че ще намеря това което търся.
Просто мислех, че има колеги, които са оптимизирали или оптимизират такива фирми и знаят някого.
Все пак, като ти препоръчат нещо, е по-добре.
Аз имам мебелни фирми и не една :)
Но за съжаление не се занимават с цялостния проект.
Ще търся :)
С питане и до Цариград се стигало, така поне казват.
 
Re: Интериорен дизайн

сега се сетих къде съм чел за такива неща
във форума на имоти.нет имаше теми за такива услуги
Мерси за подсказката!
Там не се бях сетил да проверя!
 
Re: Интериорен дизайн

interiori.biz

Mожело значи :)
Точно това което търся! :)
Мерси за линка!
Остана да работят и в Бургас :)
P.S.
че и цените съм улучил в предположенията си :)))
 
Re: Интериорен дизайн

ето ти 2 фирми точно от Бургас

http://www.artbox-s.com
http://www.kreosbg.com

Твърдят, че правят това което искаш, но нямам впечатления от професионализма и качеството на услугите им. Успех!
 

Горе