Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тестова версия на форума с vBulletin 5

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Тестова версия на форума с vBulletin 5

След почти година и над 30 опита, успяхме да пуснем работещо копие на форума върху vBulletin 5.0.5 , намиращо се на адрес:

http://searchengines.bg/vb5/

Преди да обновим главния форум, ще помоля който има желание да се разходи из новата версия и да каже мнението си за нея. Ще сме благодарни за всякаква обратна връзка относно бъгове, проблеми и други. Промяната е огромна, нова система с коренно различна структура и начина на работа.

Имайте предвид, че инсталацията е тестова и ще бъде изтрита. Така че я използвайте само за тестове и не пишете нищо стойностно там, защото ще изчезне. В деня на същинския ъпдейт ще се използва базата данни на стария форум с цел да няма никакви загуби. Смятаме да изчакаме 10-на дни, преди да ъпдейтнем основния форум.

Ако имате допълнителни въпроси, пишете в темата.

За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Nice

Прекарах 10 мин... допада ми. Мобилния xml качен ли е или проблема е в моя "умен" телефон?
    Последна редакция от s1yf0x; 04-12-2013, 02:18 PM.

Коментар

Зарежда доста бавно при мен и емотиконите ги няма

Коментар

Re: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Новата версия уж е с адаптивен дизайн и няма нужда от мобилна версия.

Иконките знаем, че ги няма, но те са много малък проблем, че да му обръщаме внимание сега. Просто не са копирани в папката си.

Идеята ми е да се търсят по-сериозни проблеми, които биха били фатални след като вече няма връщане назад.

Коментар

Не откривам проблем с бързината на зареждането. Пробвано от 3 различни доставчика.

Коментар

Спрямо моите тестове, новата версия даже е с 20% по-бърза. TTFB също е по-малък.

Темите не се отбелязват като прочетени, но това е малък проблем и предполагам е от шаблоните.

Старите адреси пренасочват към новите с 301 успешно, имаше малък проблем там, но вече е отстранен.

Коментар

Хареса ми като дизайн и наистина се отваря в пъти по-бързо, без да съм правил тестове. Старият понякога доста ми влачи при отваряне. Не видях бутон или линк за връщане в горния край на страницата. В някои теми индикаторът за присъствие онлайн на последния пост се намира извън очертанията на карето.

Коментар

1. Липсва ми достатъчно контраст. Текст, бекграунд и линкове ми се сливат на моменти.
                2. Оправете Title
                3. Личният ми опит сочи, че ще имате проблеми с дългите URL-и на кирилица. Специално в Twitter и Facebook.
                4. Търсенето в темите не изглежда да работи. Пробвах тук.
                5. Сърча не работи, пробвах със "slon" без кавичките.
                6. Кому е нужна капча за сърча ако не си логнат?!?

Коментар

Търсенето трябва да е оправено.

Адресите на форумите ще ги направим къси и на латиница. От там нататък вече зависи от темата колко ще е дълго заглавието и дали ще е на кирица адресът.

При мен капча не излиза в търсенето, когато съм логнат. Само когато не съм.

Козметични проблеми като дизайн, заглавие на началната, иконки, бутони за споделяне, лого и подобни ще ги мъчим след ъпдейта.

В момента най-сериозният проблем, който аз забелязвам, е качването/смяната на потребителски аватар. Не работи при Upload, а работи при подаване на URL.

Коментар

Проблемът с аватарите е оправен. Дори логото съм сложил на форума. Аз не забелязвам повече проблеми, всички основни са изчистени. Изчакваме да мине тестовия период и ъпдейтваме.

Коментар

При сегашната версия на форума, мобилна версия не работи (Galaxy Note II).
                      При тестовата версия работи, зарежда бързо, не виждам проблем.

Коментар

Как да отворя този линк: http://searchengines.bg/search.php?d...e=vBForum_Post в новата версия?
                        Дето пише NEW TOPICS, то същото ли е?

Коментар

Re: За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Първоначално публикувано от scoobydoo View Post
                          Как да отворя този линк: http://searchengines.bg/search.php?d...e=vBForum_Post в новата версия?
                          Дето пише NEW TOPICS, то същото ли е?
                          Да, трябва да е същото. Просто в новата версия енджинът за търсене е по-различен. Много по-добро е търсенето в новата версия. Има си вградена търсачка, която индексира всички теми и търси много ефективно в тях.

Коментар

В новата версия, аватара на oggin не ми го показва.

Коментар

Re: За: Тестова версия на форума с vBulletin 5

Първоначално публикувано от scoobydoo View Post
                              В новата версия, аватара на oggin не ми го показва.
                              Случва се при всички с Google SignIn. И в текущата версия има проблеми с него - аватарът се показва много голям. Ще търсим друго решение за логване с Google, но всеки може да се логва и с Facebook, ако мейлът му е същия няма да има разлика.

Коментар

Изчакайте...
                              X