SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Яндекс браузър - Yandex browser

oggin

+Ognian Mladenov
Екип
Яндекс пусна собствен браузър. Интерфейса му се базира на Chromium и в него са интегрирани почти всички налични облачни услуги на търсачката.

Яндекс браузър засега се предлага за Windows и Mac OS и може да се изтегли от тук - Скачать новый Яндекс.Браузер

Повече информация за Яндекс браузър

Компания Яндекс — Yandex — новый браузер
Браузер Yandex / Блог компании Яндекс / Хабрахабр
Yandex Gives Google A One-Two Punch In Russia: A New Browser And App Store For The Local Search Giant | TechCrunch

Почти по същото време Yandex обявиха и Yandex.Store - магазин за Android приложения. Видимо борбата с Google се ожесточава на всички фронтове.
 
Re: Яндекс браузър - Yandex browser

Страхотна новина! Chromium е браузър, който се ползва в някой от линукс дистрибуциите и съм много доволен от него. Веднага ще тествам и браузъра на Yandex. За мен най-важно е да няма "шпионски" простотии, както в Mozilla :)
 
За: Яндекс браузър - Yandex browser

За: Яндекс браузър - Yandex browser

47,7 MB файл за iOS ми се вижда малко множко :) Срещу само 28 MB за Windows ...
 
За: Яндекс браузър - Yandex browser

За: Яндекс браузър - Yandex browser

Ех, за Android все още го няма.
 
Re: Яндекс браузър - Yandex browser

Само ще смените "шпионажа" в посока КГБ :)
А Яндекс ако искат да са конкуренти на Г в мобилната ниша, не да ми правят склад за приложения, ами да вземат да направят ОС за смартфони и др.
 
За: Яндекс браузър - Yandex browser

За: Яндекс браузър - Yandex browser

А някой наш бг портал няма ли да се сети да пусне (облече Chromium) свой "браузър"? Добре, че все пак yandex са избрали да облекат "Chromium" ;)
 
За: Яндекс браузър - Yandex browser

За: Яндекс браузър - Yandex browser

Тествах го - доста лек и бърз, но ненавиждам приложения, които ми инсталират още нещо без да ме питат - в случая uTorrent - така че да върви по дяволите. Освен това пак без да пита изцеди всички данни от Операта. Не съм сигурен дали и паролите не ми докопа. Да си го ползват руснаците и да си се шпионират помежду си. :)
 

Горе