SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Rich Snippets за онлайн магазин

svetto

New member
Здравейте,

Имате ли наблюдения на какви условия трябва да отговаря даден сайт за да се показват rich snippets за него. По-конкретно - става дума за онлайн магазин. В кода са маркирани нещата - цена, наличност, валута, оценки. Тествах с инструмента на гугъл и там всичко е ок. Но в резултатите от два месеца нищо. Нито един резултат не съм видял където да излиза цената или оценката. Давам един url за пример http://4fitnessbg.com/shop/steperi/степер-twist/. Възможно ли е тази част тук - http://snag.gy/OszNg.jpg да прави проблем и по-точно това, че е type article?
 
1. Нямаш авторство за страницата. Вържи го към твоя или някой друг G+ профил.
2. Направи връзка от G+ профила към сайта.
3. Направи type да е HealthAndBeautyBusiness, а не article.
4. Сядаш и чакаш всички rich snippets в Google да започнат да работят както трябва :).

P.S. data-vocabulary.org e deprecated, от 2011 се ползва schema.org
 
Един път всичко е описано като статия с микроформати. Още веднъж като продукт с микроданни. На всичкото отгоре имате и Open Graph. Аз по-голяма каша не съм виждал скоро, а ми се налага да гледам всеки ден по много.

Как Google да разбере кое от всичките въпросни да покаже? Да не говорим, че при микроданните смесвате два различни речника...

Разкарайте всичко излишно и да останат само микроданните с речник schema.org
 
Мдаааа, дойде човека с Голямата Ножица:)
Така става когато искаш бързо да стане - слагаш от всичко по много, да има.И току-виж утре станало.
Пък те гугълските процеси са бааааавни.
 
ок, махнах open graph-а, само че трохичките преди бяха със schema, но нито инструмента на гугъл за тестване ги хващаше нито пък се появиха в резултатите, а с data-vocabulary.org излязаха за има няма 5 дена...
 
ок, махнах open graph-а, само че трохичките преди бяха със schema, но нито инструмента на гугъл за тестване ги хващаше нито пък се появиха в резултатите, а с data-vocabulary.org излязаха за има няма 5 дена...

Кое не ти хваща със schema.org? Ако е направено както трябва всичко си хваща :).
 

Горе