SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Онлайн магазин, генериращ продукти от други магазини с фийдове и SEO

kiro789

New member
Здравейте,
Бих искал да питам дали някои е запознат с този проблем.Имам онлайн магазин, който взима продуктите си от други магазини чрез фийдове от тип product.xml или .php, нещо от пита на shopmania.Но така продуктите ми се дублират на 100% с продуктите на онлайн магазините, от които получавам фийдовете и се получава дублирано съдържание.И въпроса ми е: Наказва ли Гугъл сайта приемащ фийдовете, ако да, как бихте се справили с такъв тип проблем.
 
Здравейте,
Ето какво ми писаха в един друг форум за сео: The reason Google sees your product feed results as duplicate content is because it is duplicate content. If you are publishing unedited feeds from your vendors, there are likely many other sites that are doing the same thing. Google does not want to clutter their search results with page after page of the identical content over and over. They will always default to showing the original store if they can ascertain which page that is, and they will always try to filter out the duplicates, such as your pages.

Your URLs have nothing to do with it. You cannot overcome a duplicate content issue by including the product name in your URL. (In fact, there are almost NO issues that can be overcome by including the product name in your URL. Your URLs are a very minor factor, at best, and will not in any way compensate for more serious problems.)

The only way around it is to stop simply taking the easy way out by publishing the feeds as-is. If you don't want your pages to be flagged for duplicate content, you have to write your own unique content. There is no other way around it. Yes, this will take a lot more work than simply auto-publishing a feed. If you want to be rewarded by Google, you're going to have to put in more than minimal effort.

Това е доста притеснително според мен, защото обезмисля целия ми проект.Значи според Гугъл няма смисъл да правим онлайн молове, което пък от друга страна си противоречи с тенденцията да се създават все повече Multivendor Shopping Carts.Дали, ако получа качествени външни линкове от други сайтове с висока стойност, няма да реша от части проблема? Така Гугъл може да реши, че сайта заслужава по-добро класиране от оригиналния.Какво мислите по въпроса.
 
Възползвайте се от новият ни проект openlinks.urlpr.com и наблягайте на имейл маркетинг, както и бъдете активни в социалните мрежи. Не всички магазини, които имат добър оборот са на първите страници на Google, все пак.
 

Горе