SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко помощ на един начинаещ "SEO специалист" :)

Cau

New member
Здравейте колеги,

Пиши ви един силно мотивиран човек, който има голямото желание да се учи и наистина някой ден да стане SEO специалист.
Ако може да ви попитам или просто да взема под внимание мнението ви са моето първо сайтче на wordpress ,което имам голямото желание да го изкарам на първа страница .
Конкуренцията в нишата в която работя , не е кой знае колко голяма, но не е и малка и за съжаление , "колегите" които са пред мен на челни позиции на първа страница, използват
доста черно SEO ,за да бъдат там. Това мен не ме интересува, защото рано или късно Google България ще ъддейтне и те ще опадат ,като круши. Моята идея да изграждам и да оптимизирам сайта с чисти правила, и без шмекерии, защото рано или късно това се наказва. Та да се върна на въпроса, направих сайта , който е уникален ,не само като визия , но и като съдържание , няма нищо копи/пейст , всички сам съм си писал, така че да има уникалност. Работел съм с ключовите думи, без да прекалявам с тях., направил съм вътрешен добър линк билдинг , алтове навсякъде, тагове..h1,h2, всичко ,както трябва. Използвам и SEO by Yoast ,,като помощник , и стриктно спазвам правилата му. Преди няколко седмици, бях на 10 страница 1 позиция, след което още повече се нахъсах , почнах външен линк билдинг , стаии ,директории с голям pagerank, facebook,google+ и произволни, за да може полека лека да се трупа репутация, малко link сок от тук от там и преди няколко дена гледам, че е хвърлил на 27страница и изпаднах в потрес. Как може да се случва това нещо , след като стриктно спазвам всички правила за СЕО и не правя злоупотреби .

Забравих да кажа че навсякъде е регистриран в гогъл инструментите , сайт мапове и прочие. Къде мага да бъркам ,дали не съм наказан ,казаха ми че съм бил много активен във всяко едно положение и гогъл можело да го отчете,като спам и затова така да ме игнорира. Малко съм объркан , хем се старая много всичко да бъде ,както трябва хем явно не трбява ,така и сега малко съм на дилема ,какво да правя. Сайта е на два месеца, това само като информация.

Благодаря на всички ,които имат желание да ме посъветват нещо!
 
Моля модератори да престят темата в раздел " SEO За начинаещи" , в бързината съм я побликувал на грешното място. Благодаря!
 
Темата е преместена в съответния раздел. Когато искаш съвет е добре да уточняваш и субекта. В крайна сметка никой не може да те насочи ако не знае нисшата, сайта и ключовите думи, които целиш. Обикновено тази информация се спестява от всички, не само новобранците, с цел да не се отнесе сериозна критика от сорта на "ебаси смешния сайт", "ти къде си тръгнал" и т.н. Искренно се надявам, че тук няма да има подобни изблици, така че дай малко конкретика.
 
Според мен 2 месеца са прекалено малък срок, за да се видят каквито и да било резултати при SEO. Нужно е много повече технологично време, освен ако борбата не е за някакъв вид fresh индекс, а случаят до колкото виждам не е такъв.

Промените, който си направил, ще се отчетат от Google минимум след 3 месеца, така че продължавай да работиш, а резултатите ще си дойдат. При SEO се изисква невероятно търпение. И не е толкова лесно да получиш наказание, колкото си мислиш. Да не говорим, че след като изхвърлиха Мат Кътс, според мен нови наказания се раздават само в супер крайни случаи.
 
Ок, няма проблем критиката не ме притеснява, даже по някой път е положителна. По сайта има още много да се прави , но като за начало и начинаещ мисля че е добре:)
Тематиката е дунапрени и мемори пяна, идеята е как да си направим сами матрак със същото качество , като на готовите, но в пъти по-ниска цена.
Ето и и самият сайт : http://shop.dunapren.eu/ , само да кажа че това е поддомейн на главен домейн ;)
 
Безсмислена работа.Освен линка във този форум едва ли се печели нещо.Фирмата чиито адреси и марка kabox се рекламират и без това е на първо място по ключова дума-дунапрен.
 
Безсмислена работа.Освен линка във този форум едва ли се печели нещо.Фирмата чиито адреси и марка kabox се рекламират и без това е на първо място по ключова дума-дунапрен.

Ами колега не мога да се съглася с теб, първо да изкараш нов сайт на челна страница, не е никак безмислено. Второ сайта , който аз правя предтсавя информация , която другия не го прави и също така през моя сайт може директно да се поръчва, но това не е кой знае , колко важно. И трето специлно за теб за да разсея съмненията ти за безмислена работа, този сайт /kabox/, е с неясен статут и всеки момент може да изчезне и то , точно тази част която мен ме интересува. Затова аз искам да искам моя wordpress горе, за да мога да имам нещо сигурно и то да зависи само от моята работа.
 
Като цяло искам пак да кажа, не искам някой да ми помага да си дигам сайта на горе, далеч съм от тази мисъл, старая се да правя всичко сам и ще се потрудя упорито за да стигна до край. Просто ми стана странно , как от 10-та изведнъж ме върна на 27страница, при все че правя всичко , като по учебник. Дали престараването ми не ми изигра лоша шега.

Единственото обясние , което ми дава отговор , е че има хора , като мен които също правят нещо и гугъл е минал през тях първо, или имат по-голямо реноме или пейджранк, и съответно, ако аз съм изгрял на 10-та страница, труда на тези хора ме изтласкал на 27-ма. Надявам обаче някой да оцени и моя труд и да ме позиционира където трябва, търпение му е майката, обаче аз като всеки овен искам нещата да станат веднага :)
 
Хора благодаря на тези който се отзоваха, разбира се приемам още мнение които биха ми помогнали за напред :), но туко що си проверих позиционирането и нямам никаква идея как от вчера където бях на 27страница, днес . т.е преди малко, след поредната ми проверка дали нещо се случва установих , че съм по средата на 4-та страница.
В момента съм на седмото небе, защото това е небивал успех за мен и няма представа ,как е станало...може би е станала грешка :) ще видим тези дни дали ще мърда.
Безсънните ми вечери седмици наред прекарани пред компютъра в четене, ровене и правене на SEO явно са дали резултат. Дано наистина да не е грешка :)
 
Спи спокойно, вече си на втора страница. Всяка една промяна изисква време за да се отрази от търсачките, не може да очакваш чудеса за 1-2 месеца, освен ако не си в някоя забутана ниша. Не знам дали дунапренената е такава.

Относно сайта - не бих си поръчал дунапрен от него. :) Поработи върху дизайна, шрифтове, снимки, словоред, запетайки, правописни грешки... пяня, материли, прозвотството, пенополиъретан... а разгледах само две страници. Като цяло тези неща правят лошо впечатление и създават чувство за незаинтересованост към клиента. В офлайн магазин ти е приятно, ако всичко е подредено, чисто, правилно описано, нали? Постарай се и в онлайн магазина ти да е така, за да спечелиш клиенти.

Успех!
 
Спи спокойно, вече си на втора страница. Всяка една промяна изисква време за да се отрази от търсачките, не може да очакваш чудеса за 1-2 месеца, освен ако не си в някоя забутана ниша. Не знам дали дунапренената е такава.

Относно сайта - не бих си поръчал дунапрен от него. :) Поработи върху дизайна, шрифтове, снимки, словоред, запетайки, правописни грешки... пяня, материли, прозвотството, пенополиъретан... а разгледах само две страници. Като цяло тези неща правят лошо впечатление и създават чувство за незаинтересованост към клиента. В офлайн магазин ти е приятно, ако всичко е подредено, чисто, правилно описано, нали? Постарай се и в онлайн магазина ти да е така, за да спечелиш клиенти.

Успех!

Благодаря много за съвета, ще се постарая да изпипам абсолютно всичко до последния детайл и да премахна и последната грешка.

Поздрави!
 

Горе