SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Гугъл индексиране....

wood

Senior Member
Здравейте, някой има ли идея защо като пусна през http://ganbox.com/seo-status сайта ми преди три дни ми даваше че 15 страници са в основният индекс и 21 в допълнителни резултати, вчера ми даваше 13 / 23 а днес 12 в основен и 29 в допълнителен.Защо с всеки ден се менят и как мога да разбера кой са ми в основният индекс.
 
Re: Гугъл индексиране....

Ами нормално е, и общо взето винаги броя на допълнителните резултати е по-голям от основните.
 
Re: Гугъл индексиране....

не знам кой го е направил тоя сайт и как точно определя кои страници са в допълнителния индекс, но при мен изкара, че от 1805 станици само 6% са в основния индекс, което няма как да е верно:
Виж този начин за проверка:

To find out which of your pages are in the supplemental index, the most
reliable technique is to compare your total pages indexed to the total
pages in the main index (which can still be identified):
- To get total pages indexed, type into Google:
site:www.yourdomain.com
- To get pages in the main index, type into Google:
site:www.yourdomain.com -inallurl:www.yourdomain.com
- Pages in supplemental index = Total pages indexed – Pages in
the main index.
 
Re: Гугъл индексиране....

Е, как кой го е направил? Аз gan от ganbox.com ;)

Това което си написал в предния пост не е вярно.
Много дълго време това беше начина да се определи кои страници са във вторичния индекс, но от известно врема насам (може би от 2 месеца) това вече не работи. Просто Гугъл изрично го направиха да не работи. Повече по въпроса прочети в моята статия
https://ganbox.com/blog/%d0%b3%d1%83%...%d0%b5-%d0%bd/

Метода който използвам аз смея да твърдя, че е най-точния в момента.
Напълно е възможно само 6% да са в основния индекс. Ако дадеш url ще ти кажа и защо е така.
Това, че повечето страници са във вторичния индекс обикновенно е проблем само за сайтове електронни магазини.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл индексиране....

Е, как кой го е направил? Аз gan от ganbox.com ;)

Това което си написал в предния пост не е вярно.
Много дълго време това беше начина да се определи кои страници са във вторичния индекс, но от известно врема насам (може би от 2 месеца) това вече не работи. Просто Гугъл изрично го направиха да не работи. Повече по въпроса прочети в моята статия
http://ganbox.com/blog/гугъл-трикове-правилно-индексиране-н/

Метода който използвам аз смея да твърдя, че е най-точния в момента.
Напълно е възможно само 6% да са в основния индекс. Ако дадеш url ще ти кажа и защо е така.
Това, че повечето страници са във вторичния индекс обикновенно е проблем само за сайтове електронни магазини.

до колкото ми е известно, гогле не искат да показват кои и колко страниици от сайт са в доп. индекс. Така че всички методи са косвенни.
кажи ти каква методика използваш и защо мислиш че тя е точната.
П.П сайта е ел. магазин, да, и ако си прав че само 6% са в индекса, как може да го подобря.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл индексиране....

Келт, не можеш да го подобриш, защото това означава на всеки чифт панталон да разказваш и по един епизод от сериала Перла. Нормално е повечето страници да са във вторичния, защото освен малки разлики в името на продукта и кратко описание, страниците са си едни и същи. :)

Аз съм на 2% , но не ми пречи. Все пак за онлайн магазин , не мога да очаквам уникалност.
 
Последно редактирано:
Re: Гугъл индексиране....

Келт, не можеш да го подобриш, защото това означава на всеки чифт панталон да разказваш и по един епизод от сериала Перла. Нормално е повечето страници да са във вторичния, защото освен малки разлики в името на продукта и кратко описание, страниците са си едни и същи. :)

Аз съм на 2% , но не ми пречи. Все пак за онлайн магазин , не мога да очаквам уникалност.

абе да не те баннат тука за обръщението келт :) ;)
иначе не знам кой е сериала перла.
ако иска автора да каже каква му е методиката, предполагам би помогнало на много хора.
Щото дори и при мен дублираното съдържание надали е 94%.


офф/ ба до къде стигнахме да си говорим по форуми /офф
 
Re: Гугъл индексиране....

Само не мога да разбера защо един ден 17 страници са в основният индекс, на другият ден 13 страници са в основният индекс а на третият ден ми дава че са 12 страници....А сайта през това време не съм го пипал , страна работа , не мислите ли...
 
Re: Гугъл индексиране....

Различните резултати се получават, защото Гугъл дава само приблизителна цифра, която се променя всеки път.
Същото се наблюдава и ако търсиш по ключова дума в Гугъл ще ти даде, че тази дума се среща в например в около 340 000 страници. При следващи търсения (след ден) тази цифра е нормално да нарастне, но е възможно и да е по-малка.

Има начин за изкарване на страници от вторичния индекс, но усилията са големи и си струва само ако продаваш продукти на стойност примерно над 100лв. Основния метод е с напълване на страницата на продукта с уникално съдържание и линкване на страницата с подходящи връзки от подходящи места. Обърни се към SEO специалист, това е част от тяхната работа (или поне така би трябвало да бъде) ;)
 
Re: Гугъл индексиране....

Е за сега аз нямам намерение да бързам с вторичните резултати, още повече че един ден те са повече на другият ден по малко, после пак повече...не мога да разбера още този Гугъл...ето до къде съм го докарал сайта.

Общо 41 индексирани страници.
12 страници в основния индекс
и 29 в допълнителни резултати.
Само 29% от страниците на сайта са индексирани правилно.
"ggconstruct.com" се среща в 82 страници.

Рангове

Google PR: 1 от 10

Alexa рангове за
Alexa ранг за популярност: 2 562 309
Alexa трафик ранг: 3 391 061

Връзки към сайта (backlinks)

Връзки към сайта индексирани в Google: 1
Връзки към сайта известни на Alexa: 3
Открити са 55 грешки в HTML кода
 
Re: Гугъл индексиране....

Вторичния индекс не е толкова важно нещо. Дори и с 1% уникални страници пак може да си в топ 3. Вече ти дадох пример с мен. Дори сайтовете с новини имат огромен вторичен индекс , а всеки ден добавят уникално съдържание.
 
Re: Гугъл индексиране....

Е тогава няма смисъл да издребнявам...просто да продължавам напред.Мерси за съветите.
 
Re: Гугъл индексиране....

Здравейте,
Да ви кажа и аз се притеснявам от това, че голям брой от страниците ми са в допълнителните резултати, но макар и с 1% индексирани правилно сайта е на 2 място при търсене в Google с ключова дума Online auction и филтър за сайтове писани на български език. Просто защото насочих първоначално усилията си към оптимизация за български потребители, а сайта се хоства в САЩ. Сега смятам да регна един домейн в България и да го пренасоча за да излиза и при резултати с филтър " Страници от България". Ясно е че в световен мащаб с тази ключова ще се преборя по-трудно но ще видим. Така, че и с 1% пак не е толкова болка, но няма лошо да са повече разбира се.
 

Горе