SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Общо взето пингвинските наказания са 2 вида : проблеми със съдържанието/сайта и проблеми с линковете. За първото е ясно как се лекува и едва ли има нещо ново за споделяне. Проблемите с линковете обаче са си нерешими и досега не съм чул или прочел някой да е излекувал дългосрочно сайт на 100℅ без да е имало ръчна намеса от страна на Гугъл.

Наблягам на думата дългосрочно :)
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Как така дългосрочно? Възможно ли е да падне наказание от пингвин за кратко и историята на домейна да го бута на долу?
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Сега прочетох поста на Огнян. Та... проблемът със съдържанието не е ли Панда??? Пингвинът също ли взема под внимание съдържанието на сайта?

И един въпрос относно дефиницията на "лошо съдържание" : Ако сайтът е с много правописни, граматически и пунктоационни грешки, това прави ли го лошо съдържание? Тук не говоря за копирано, кратко и т.н. съдържание.
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

keyword stuffing-a e проблем със съдържанието на сайта :)
 
Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Според вас тиретата толкова ли са проблемни колкото се говори:
примерно - дума1-дума2-дума3 според вас проблем ли е съчетано с EMD?
Чудя се дали да не сменя домейна на един от сайтовете.
 
За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Според мен ЕМД упдейта (Емануелчо) не се съобразява с тирета. С тях или без тях, секирата реже глави.
 
Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Re: За: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Според мен ЕМД упдейта (Емануелчо) не се съобразява с тирета. С тях или без тях, секирата реже глави.
Ок, значи така или иначе би трябвало да спечеля от промяната на домейна?
 
За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

За: Re: Възстановяване от пингвин след смяна на домейн

Според вас тиретата толкова ли са проблемни колкото се говори:
примерно - дума1-дума2-дума3 според вас проблем ли е съчетано с EMD?
Чудя се дали да не сменя домейна на един от сайтовете.

Според мен, ако сайта е стар и има доста съдържание и изградени линкове, има и други варианти да избегнеш ЕМД секирата - просто добавяш повече качествено съдържание (извинявам се за изтъркания термин) - текстове, снимки и прочее - и повече авторитетни тематични линкове (и при това положение ЕМД може да е плюс). Тъй като има много авторитетни сайтове с ЕМД които са на първа позиция в Гугъл по съответната фраза.

Ако е нов с малко съдържание по-добре сменяй домейна за по-сигурно. Хубаво е човек да спи спокойно :)
 

Горе