Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Monitor4o - Следене на URL параметри

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Monitor4o - Следене на URL параметри

Здравейте.

Най-после, след много килобайти програмиране, е готов първия етап от новия ми инструмент за уебмастъри на име Monitor4o -> http://tool4o.com/monitor4o/.

В момента, това което можете да правите с него, е да добавите URL адреси и той периодично да проверява за техните Page Authority, Domain Authoriry и MozRank. В бъдеще ще има и други неща.

Скрийншот:

Нужно е да си направите безплатна регистрация в сайта, както и да имате Mozscape API ключ, който се взема безплатно след регистрация в Moz.com. Ключа се генерира от тук. Трябва да минат 6-7 минути след генерирането му за да почне да работи. Поне при мен бяха толкова.

Ако някой открие някакъв бъг или има идея как да се подобри инструмента, да пише през формуляра дето е най-долу на всяка страница (или тук в темата).

Ако някой смята да предложи като идея да се пази историята и да се показва в диаграма, да кажа, че това ще бъде една от екстрите на платената версия на инструмента, която не е готова още. Иначе всичко, което сега можете да ползвате ще си бъде винаги безплатно.

Добавено на 27.09.2013: Вече могат да се следят и социални сигнали. Повече в това мнение по-долу.

Поздрави.
    Последна редакция от scoobydoo; 27-09-2013, 01:39 PM.

Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

Браво!!

Ще го тествам и ще пиша.

Коментар

За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Супер, и аз ще се възползвам от тулчето

Коментар

Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

Браво :-) Поздравления за новият инструмент :-)

Коментар

За: Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

Супер, беше време за нещо българско и качествено! Поздравления за труда

Коментар

За: Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

Поздрави и от мен. Хубаво е да се създават полезни неща от форумните люде
            Добави и другите две авторитетни оценителя Majestic TF CF и Ahrefs URL Rank Domain Rank

Коментар

Благодаря за мненията.
              @Dimo
              Погледнах Majestic и като гледам дават достъп до API само за най-високия план, който е 300 евро на месец. Ahrefs и те нямат безплатно API, цената не я казват точно, но се плаща на заявка. Така че за момента от тях няма да се дърпат данни, за в бъдеще вече ще видим как ще се развият нещата. Но ще има други интересни неща

Коментар

Малко извън темата, но забелязали ли сте че отскоро в ahrefs са смъкнали драстично ранковете. Примерно домейн ранкове, които са били 98 сега са към 50. Някаква промяна в алгоритъма им?

Коментар

Виждам, че някои от регистриралите се, не са добавили никакви URL адреси, а някои не са добавили и API ключ.
                  Ако има някакви проблеми, пишете.

Също да напомня, че апи ключа има известно закъснение преди да почне да работи и до тогава сайта няма да го приема.
                  И нещо, което забравих да спомена е, че ще получавате известие когато се променят MOZ данните на някой URL и така реално ще знаете кога е имало ъпдейт. (Може да се спре от настройките на акаунта).

Коментар

Re: За: Monitor4o - Следене на URL параметри

Първоначално публикувано от scoobydoo View Post
                    Виждам, че някои от регистриралите се, не са добавили никакви URL адреси, а някои не са добавили и API ключ.
                    Ако има някакви проблеми, пишете.

Също да напомня, че апи ключа има известно закъснение преди да почне да работи и до тогава сайта няма да го приема.
                    И нещо, което забравих да спомена е, че ще получавате известие когато се променят MOZ данните на някой URL и така реално ще знаете кога е имало ъпдейт. (Може да се спре от настройките на акаунта).
                    Интересно е туулчето , въпреки че не знам какво гледам )) Много много не разбирам от моз ранк но е полезно , все пак бързо и лесно си го следиш през тоя сайт.

п.с. може да направиш линковете да са clickable , току що ми потрябва да го отворя сайта и трябваше да го copy paste

Коментар

@wordi4
                      Параметрите са доста популярни принципно, нещо като пейдж ранка са, но се обновяват много по-често. Може да прочетеш за всеки от тях на английски на тези адреси:
                      Page Authority - Learn SEO - Moz
                      Domain Authority - Learn SEO - Moz
                      MozRank - Learn SEO - Moz

Вярно, че ще е удобно да може да се цъкне. Но ми се иска да не са самите URL адреси линковете, че много голяма кликаема площ ще стане и е малко дразнещо (поне за мен). Може да го направя с една малка иконка да се цъка. Благодаря за идеята.
                      (Редактирано: В крайна сметка го направих както ти каза, че иначе пък се добавя нов елемент на всеки ред, което пък ще натрупа интерфейса допълнително.)
                      Последна редакция от scoobydoo; 13-09-2013, 03:19 PM.

Коментар

Здравейте отново.

Радвам се да съобщя, че вече е готов Monitor4o 2.0.0 -> http://tool4o.com/monitor4o/

Вече можете да наблюдавате и Facebook харесванията*, Facebook споделянията, Tweet-ванията и +1-иците.
                        Също може да видите промяната за 30 или 60 дни (трябва да минат толкова първо от добавянето на URL-ите).

Снимки:

Поздрави.

*Да не се бърка с числото видимо на Facebook бутона за харесване. Там се показва сбор от няколко параметъра, а не само харесванията.
                        Последна редакция от scoobydoo; 25-09-2013, 10:14 PM.

Коментар

scoobydoo Поздравления за инструмента, форума не ми позволи да ти дам репутация която я заслужаваш.

Коментар

Първоначално публикувано от cicano View Post
                            scoobydoo Поздравления за инструмента, форума не ми позволи да ти дам репутация която я заслужаваш.
                            Мерси. Нищо, аз имам вече доста

Коментар

Здравейте.

Само да кажа, че на тези от вас, на които не им е приемало АПИ ключа, въпреки че са минали повече от 10 минути от създаването му, вече трябва да е поправено това. Може отново да опитате да го добавите.
                              Промених начина на връзка с АПИ-то, защото стария начин явно е правел проблеми понякога. Сега трябва да е ОК.

Ако все пак видите някакви проблеми, пишете ми.

Поздрави.
                              Последна редакция от scoobydoo; 06-11-2013, 06:51 PM.

Коментар

Изчакайте...
                              X