SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпроси за seo със социални мрежи

hatre

New member
Въпроси за seo със социални мрежи:

За социални мрежи имам предвид FB , GG+, youtube, twitter, pinterest. Ако имам профили в тях:
1. Добре ли е всички теми на блога или сайта, да се поставят в тях, с линк към темата, като поставям различни снимки и текстове в различни соц. мрежи
2. Има ли проблем ако едновременно във всички соц. мрежи поставяме линк към една и съща тема и така всеки ден споделям по една тема от сайта в тях
3. Добре ли е в GG+ и FB да се пишат километрични описния на галериите (200-700 думи)
4. Кое е от по-голям значение дължината на описанията или броя на публикациите/ галериите (редовното публикуване по нещо) във FB и GG+. Пример 50 галерии с по 300 думи описание или 300 галерии със 20 думи описание
5. Добре ли е с галериите от pinterest или FB да правя slideshow за youtube
6. Ако в сайта си имам галери на моето портфолио, добре ли е да ги поставя във всички соц. мрежи и дали да сложа всички снимки или само някои
7. Галериите във FB с по-голямо значение ли са от публикациите, защото са с име и линк и стават нещо като вътрешна страница, а публикациите не са така, като се има предвид, че галериите които ще слагам ще са малки (4-6снимки)
8. Добре ли е да си направя vbox и всички кипове (slideshow) от youtube да ги сложа там, (пак спамърси техники :D ) или да си направя труда да разменя подредба на снимките за да изглежда като друг клип
9 В linkedin не можах да си направя компания, дали той е от по-голямо значение от горепосочените, при положение че масата от българи имат FB, vbox. Въпреки че linkedin е професионален за разлика от vbox, според мен важен фактор е трафика на сайта. FB, vbox като имат по-голям трафик и интерес, предполагам, че от тази гледна точка е по-добре да имаш FB от колкото linkedin. Разбира се, че зависи и от сферата, но да кажем че говорим за имоти, почивки нещо такова.

Тъпи тъпи въпроси но ако може да отговорят тези които имат някакви наблюдения :)
 
Последно редактирано:
Re: Въпроси за seo със социални мрежи

Сега остава само да поискаш, някой да ти даде и 50лв. за въпросите :)

Всичко това за което питаш, вече е обсъждано и съществува из темите във форума. Препоръчвам ти да поразгледаш и да прочетеш вече написаното по темите, преди да задаваш такъв куп въпроси :) Сигурен съм, че ако се разровиш малко ще намериш отговор на всичко за което питаш.
 
Re: Въпроси за seo със социални мрежи

Сега остава само да поискаш, някой да ти даде и 50лв. за въпросите :)
Всичко това за което питаш, вече е обсъждано и съществува из темите във форума. Препоръчвам ти да поразгледаш и да прочетеш вече написаното по темите, преди да задаваш такъв куп въпроси :) Сигурен съм, че ако се разровиш малко ще намериш отговор на всичко за което питаш.
oki ще видим
 
За: Въпроси за seo със социални мрежи

За: Въпроси за seo със социални мрежи

Най-добре е да направиш така, че хората сами да споделят съдържанието ти. Точно за това тези линкове не се толерират като примерно линкове от блогове, а като сигнали. Когато много хора споделят материали от твоя сайт, логично е това да се тълкува като полезно съдържание. И когато това се запази като тенденция във времето, определено повишава позициите на сайта.

Само с едно споделяне от теб нищо няма да стане. То просто е задължително и служи като уведомение към читателите на сайта. Вече, ако съдържанието си струва ще получиш вайръл ефект, който много помага.

Фокусирай се върху съдържанието в самия сайт, отколкото да губиш излишно време да пишеш дълги описания по социалките. Понякога само едно изречение може да предизвика внимание и ангажираност към потребителя.
 
Re: Въпроси за seo със социални мрежи

Аз имах предвид друго - не линковете да играят важна роля, а количеството на инфо в соц.мрежи. Моята тема не е такава че някой да я споделя или трябва много да се отклоня от нея (не че не се откланям) Знам че коментарите и шерванията на другите са по-важни, но аз искам да направя някаква соц, активност, но тя да е доста голяма. Така с нея да ми тръгне сайта, защото аз линкове за 1-2 година няма да ползвам. Нишата е малка искам само с онпайч и соц активност да се избута, за да е сигурно че на ГГ ще му хареса.
 

Горе