SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

При харесване линка се променя

Haralampiev

New member
Привет!
Не намерих подобна тема и затова ще публикувам като нова.
Става въпрос за харесването на страница от моя сайт чрез ФБ приложение.
Когато някой хареса страница в сайта ми и в неговия профил пише подобно:
"ИМЕТО НА ХАРЕСАЛИЯ, хареса СТРАНИЦА от приложението ИМЕТО НА ПРИЛОЖЕНИЕТО"
всичко е добре, но като посочиш картинката на това, което е харесал и се покаже линка той изглежда така:
http://saita.com/stranica.php?fb_action_ids=&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=&action_type_map=og.likes%22%7D&action_ref_map=
*Изтрил съм параметрите на линка, защото ще стане много дълъг.
Удебеленото към линка не знам какво е и след като отвориш страницата, визуализира си я всичко е нормално, но адреса си остава този дългия и харесването вече важи за конкретния линк...
 
За: При харесване линка се променя

За: При харесване линка се променя

Нищо не схванах,какво е това приложение което ползваш?
 
За: При харесване линка се променя

За: При харесване линка се променя

собствено приложение съм направил за сайта, и когато нещо се хареса в сайта излиза съобщение, че еди кой си е харесал нещо чрез приложението ми
това си е наред
проблема е линка, че не оригинален, ами ФБ си добавя параметри към него
 
За: При харесване линка се променя

За: При харесване линка се променя

Cloxy, добавих таг canonical, но това не промени нищо. Явно FB не го е еня имаш ли canonical или не...

Bgkulinar, интересна тема, хубави неща има, но нищо от нея не е реално ефективно, освен htaccess редирект.

Аз още търся решение все пак (в краен случай ще правя редирект, ако в линка има някой от FB-атрибутите...)
 
За: При харесване линка се променя

За: При харесване линка се променя

Проблемът на каноникъл е, че не е императивен. С други думи, ботът може и да се съобрази с него, но не е задължително да го направи. Наблюденията ми са, че за нови сайтове каноникъл действа добре, но за вече индексирани дублирани страници, не е особено добър вариант.

Имаш няколко два радикални начина за действие:

- redirect 301с htaccess, но ако правиш кампания, която да следиш в аналитикс, въпросните параметри няма да бъдат отчетени.

- meta noindex, follow - слагаш го на страниците, които съдържат параметри. Нещата стават бавно, но сигурно. Бавно, защото обикновено дублирани страници се обхождат рядко.

- последният начин е да се справиш със самите параметри като оправиш ФБ кода, но целта трябва да видиш в темата, към която съм дал линк, какво точно е обяснил Иво Илиев.
 

Горе