SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Струва ли си да се работи с Фейсбук?

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

При положение, че това се случва и при положение, че направиха онази простотия с рийча и често малка част от феновете виждат публикацията, то изобщо струва ли си да се инвестира време и пари в развитие на фейсбук страници?
 
Аз си правя по един профил в популярните социални мрежи на всеки бранд и каквото стане. Спрямо нишата различните социални мрежи имат различен ефект.

В момента стартирам един нов бизнес и акаунтът ми в Twitter има небивал успех. В същото време във Facebook е много слабо. В Google+ нищо. При всичко друго обаче Facebook много помага.

Но повече не бих направил грешката да наливам пари за реклама в някоя социална мрежа, която утре ще изчезне или ще ми затрият страницата. По естествено и каквото стане.
 
scoobydoo здравей, всъщност въпроса ти е много общ, дали имаш в предвид да се инвестират пари в реклама във ФБ, да развиваш страници с цел привличане на повече посетители на страницата, или да развиваш ФБ страницата с цел SEO на даден сайт? За всяко едно от трите неща може да се даде отделен отговор.
 
Развиване на фб страница с цел seo на сайт, както и с цел директни посещения от фб към сайт, плюс инвестиране във фб реклама на тази фб страница и също инвестиране на време и пари за създаване на съдържание, което да се публикува във фб страницата.
 
От всички тези, аз специално инвестирам само за създаване на ФБ страницата, от там нататък - инвестирам в блога на съответния сайт - статии, полезни неща. И във ФБ само ги споделям на страницата.

Не се занимавам да пиша специално във ФБ, макар че ако страницата има много последователи и то реални, може би си заслужава да се пише от време на време и специално за ФБ.
 
Хмм... То ако ще има само препратки към статиите от сайта, няма много полза от нея.

Напротив, ако имаш много харесали страницата, при всяка нова статия получаваш гласност веднага, четат я десетки или стотици хора още същия ден - казвам го от личен опит.
 
Аз си правя по един профил в популярните социални мрежи на всеки бранд и каквото стане. Спрямо нишата различните социални мрежи имат различен ефект.

В момента стартирам един нов бизнес и акаунтът ми в Twitter има небивал успех. В същото време във Facebook е много слабо. В Google+ нищо. При всичко друго обаче Facebook много помага.

Но повече не бих направил грешката да наливам пари за реклама в някоя социална мрежа, която утре ще изчезне или ще ми затрият страницата. По естествено и каквото стане.

На същото дередже съм!
Не ми харесва политиката им - одобряват реклама и после я баннат. Що за олигофрени?!!!
 
Напротив, ако имаш много харесали страницата, при всяка нова статия получаваш гласност веднага, четат я десетки или стотици хора още същия ден - казвам го от личен опит.


Съгласна съм! Колкото повече кликове се генерират към страницата, било то чрез статия или някаква друга интересна препратка към твоя сайт, толкова повече се увеличава трафика на сайта и шанса това да доведе до печалби. Но много е важно да имаш повече хора, харесали страницата във ФБ :)
 

Горе