SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за постването в Г+

diabolic.bg

The Old Wastelander
Откакто го ползвам, а това става вече доста време, като подам линк (използвам символа с веригата), роботът си сканира и взема заглавието, картина от публикацията и ключовите думи, а след това аз трябва да добавя само текста и да пусна публикацията.
От понеделник тази седмица нещо смахнато са направили и като поствам, роботът им не намира моята снимка (обикновено с ширина 550 пиксела), а ми вади някакви дребни елементи от дизайна и дори да ги превключа със стрелките, пак не ми излиза нужната снимка.

Въпросът ми е някой намери ли решение на този проблем или как мога да си добавя снимката в публикацията (какви тагове мога да ползвам и т. н.).

Благодаря за всеки съвет!
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

Аз ползвам следните мета тагове на всяка една подстраница:

<meta itemprop="name" content="Заглавие">
<meta itemprop="description" content="Описание">
<meta itemprop="image" content="http://www.domain.com/pic1.jpg">

на теория ако ползваш мета таговете на ФБ би трябвало и Г+ да ги разпознава и използва.
На тази тематика cloxy може да изнесе цяла лекция ;-) защото до колкото разбирам са му слабост.
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

Аз ползвам следните мета тагове на всяка една подстраница:

<meta itemprop="name" content="Заглавие">
<meta itemprop="description" content="Описание">
<meta itemprop="image" content="http://www.domain.com/pic1.jpg">

на теория ако ползваш мета таговете на ФБ би трябвало и Г+ да ги разпознава и използва.
На тази тематика cloxy може да изнесе цяла лекция ;-) защото до колкото разбирам са му слабост.

Да добавя само, че не е препоръчиелно всички микроданни да са скрити с "meta" .
Нищо не пречи itemprop="name" да се постави

<h1 itemprop="name"> Заглавие</h1> или в <p>
itemprop="description" и т.н
 
Re: Въпрос за постването в Г+

Чат пат и не мен ми се е случвало както във ФБ така и в Г+.
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

Благодаря, mediaman, за съвета, но тези микро данни за съжаление при мен са неприложими. Сайтът ми е базиран на доста преработена форумна система, страниците се генерират автоматично и дори да докарам другите неща (заглавие и описание), не виждам как ще го накарам да вземе точно нужната ми снимка без ръчна намеса. Понякога в една публикация имам и няколко снимки и обикновено използвам в Г+ първата. Ама нещо ми се струва много сложно с микро данните, пък и не съм убеден, че ще има ефект. В края на краищата нали до неделя това си работеше нормално без да слагам микро данни за тази цел. Не мога постоянно да преправям всичко заради всяка промяна, която прави Гугъл.

Мен ме интересуваше по-скоро има ли разрешени някакъв вид тагове, чрез които в публикацията в Г+ да си добавя картинка, както е например тук
и на хиляди други места.
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

Ама нещо ми се струва много сложно с микро данните, пък и не съм убеден, че ще има ефект. В края на краищата нали до неделя това си работеше нормално без да слагам микро данни за тази цел. Не мога постоянно да преправям всичко заради всяка промяна, която прави Гугъл.

Микроданните не са ЧАК толкова сложни.
Но като не ти се занимава:
Опитай да поставиш (или както там автоматично се генерира) между <head> .... </head> това: <meta property="og:image" content="уебсайт/logo.png" />
Гарантирано ще ти вземе тази картинка първо, РОБОТЪТ :happy:

А ако ти се занимава: Schemas - schema.org
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

Микроданните не са ЧАК толкова сложни.
Но като не ти се занимава:
Опитай да поставиш (или както там автоматично се генерира) между <head> .... </head> това: <meta property="og:image" content="уебсайт/logo.png" />
Гарантирано ще ти вземе тази картинка първо, РОБОТЪТ :happy:

А ако ти се занимава: Schemas - schema.org
Благодаря, но аз не искам да ми вади логото, а тематична снимка от публикацията и те всеки ден са с различно име. Как да го накарам този скрипт да познава какво трябва да изпише?
Със схемите за микро данни се борих доста, направих да ми отчита гласуванията за сайта, ама доста зор видях и не ми се захваща отново.

Няма ли един тъп таг, който да е разрешен в тая мрежа и да позволи качване на снимка от друг сървър без да ми я прибавя в албумите?
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

Благодаря, но аз не искам да ми вади логото, а тематична снимка от публикацията и те всеки ден са с различно име. Как да го накарам този скрипт да познава какво трябва да изпише?

:D Добре де, logo.png е пример. Нека да е "тематична-снимка-от-публикацията.png"
Как да го накараш скрипта да познава какво трябва - не знам.Не ти знам скрипта.
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

:D Добре де, logo.png е пример. Нека да е "тематична-снимка-от-публикацията.png"
Как да го накараш скрипта да познава какво трябва - не знам.Не ти знам скрипта.
Това и аз не го знам, иначе като идея ми хареса. Да речем, че ще съобразявам всяко снимка да бъде в нужния формат, това не е проблем, но идея нямам как да го карам да взема името на нужната снимка при положение, че всички са различни и са юзер френдли или по-скоро Гугъл френдли (разбирай име като: име-на-снимката.png). :) Няма толкова голямо значение. Явно е било бъг, който отстраниха и днес нямаше никакъв проблем, но все пак може би ще ми е от полза подобен скрипт за в бъдеще.
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

Осмелявам се да съживя тази стара тема във връзка с промяната, която направиха тази нощ в Г+. Снощи до 23.30 всичко си беше в ред и изведнъж тази сутрин осъмнахме с нов интерфейс и милиони недостатъци. Да не говорим, че преди час ми изписа, че вече не поддържат любимата ми Опера (и това, ако не е крачка назад, не знам какво е). Добре, това ще преглътна и ще влизам с лисицата, но имам проблем с публикуването. Вариантите са два - или има още бъгове, или аз съм много тъп и не мога да проумея новия интерфейс.

Да разясня проблема. До вчера като пуснех нещо в някой от сайтовете ми в Г+, то автоматично се показваше като публикация (която виждам аз, защото сайтът е мой) на общата стена и оттам можех да го споделя в собствения си профил.

Днес тези публикации не излязоха дори в личния ми профил. Принудих се да ги споделя в самия сайт, да взема линка от споделянето и него да споделя с личните ми последователи (не тези на сайта). В резултат се получи сложна верига от редиректи - от споделената ми публикация към тази в сайта ми в Г+ и тя препраща за пълния текст на оригиналния ми сайт.
Да оставим настрана неудобството, че потребителят трябва да мине през няколко линка, за да стигне до източника на информация, но за публикуване това е кошмар и загуба на куп време.

Би ли могъл някой да ми отвори очите, ако бъркам аз или да дадете съвет за по-лесно и бързо публикуване в новата Г+. Благодаря!
 
За: Въпрос за постването в Г+

За: Въпрос за постването в Г+

Може би е въпрос на време да се "донагоди" новата система, защото при мен няма подобен проблем. Предполагам вече се е оправил проблема?
 

Горе