SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Здравейте,
При търсене на фирмата, за която работя, в google maps ми излиза адрес и при желание да се добави review отваря google+ страница, различна от оригиналната. Някои има ли идея как да разреша този проблем и да свържа двете страници?
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Имаш ли контрол върху неоригиналната?
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Да, като кликна на "more info" от резултата и след това "manage this page" имам пълен контрол. Странното, което забелязвам е, че при опит за ревю се зарежда google plus url (до което аз нямам достъп, просто защото не съм създавал.) различно от оригиналното. Изглежда е някак автоматично създадено, но не откривам вариант да го премахна/съединя с оригиналния.
 
Re: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Google Takeout ?
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Благодаря за включването, проверих всички профили, които имам, но и следа няма от дублаж на google + страниците (което подозирах). Възможно ли е google автоматично да генерира такива страници, най-общо, за да има какво да се покаже в google maps търсенето.
 
Re: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Най-вероятно го е взел от някакъв безплатен Goldenpages листинг, провери за такъв
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Добре ето до къде я докарах.. :X
В Google places съм си добавил listing на фирмата, като дам "see your listing on google" ми отваря мистериозната google + страница (неоригиналната). На същия акаунт ми е и "оригиналната" страница, тоест получава се разминаване, което нямам идея как да оправя.
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Няма вече Google Places - всички страници са прехвърлени към Google+, следователно се зареждат с такъв URL.

Що се отнася до проблема ти - вероятно е имало дубликат на твоята страница (90% по вина на GoldenPages.bg). След пускането на Map Maker за България мазалото е тотално. Предполагам, че от Google автоматично са "съединили" дубликатите и в момента има само една страница-листинг, над която ти явно нямаш контрол. Това е бъг.

Най-добрият вариант е да опишеш проблема в Support Forums - Google Групи

п.с: Добре дошъл в мазалото на Локалното...
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Благодаря за пояснението.
Писах в съпорта.
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За предишния пост нямах много време...

Сега да дам малко повече инфо относно връзката със съпорта на Google Local:

- В първоначалния постинг дайте възможно най-подорбна информация за проблема - какво сте правили, какво искате да направите, защо искате да го направите.
- Бъдете искрени и напълно прозрачни.
- Бъдете търпеливи и упорити.
- Правете се на глупави (некомпетентни) - да, дори и да сте напълно наясно за какво става въпрос, правете се на незнаещи - гаранция, че ще ви обърнат повече внимание и ще получите по-добър съпорт.
- Благодарете на съпорта във всеки един отговор. Когато сте финализирали проблема (без значение от крайния резултат), благодарете за отделеното време и поискате да ви пуснат форма за рейтване на съпорта :)

п.с: Следвайки тези принципи, до момента лично аз нямам отказан съпорт или неразрешен проблем :)
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

И при мене се появи подобен проблем. Обектът за съжаление е на малко странно място - разсадник в полето, близо до едно село. Не мислех, че ще може да се получи на адреса му картичка с пин кода и не съм правила опити изобщо да създам Google place. По едно време се появи такова с данни, взети от Golden pages. Но адресът не е актуален. Успях чрез код по телефона да редактирам адреса и да вкарам в Google place (сега вече Google local) и да вкарам линк към сайта. Изчаках, одобриха промените и сега мястото е вързано със сайта (в него си има и линк към това място с publisher).
До тук добре, но се оказа, че си стои старото място с друг идентификатор. Вместо да коригират данните, са създали ново и не са махнали старото...
До съпорта на Google ли трябва да пиша, за да оправят нещата?
След това ще направя опит да създам истинска google plus страница, която да вържа с мястото. Да се надявам, че собствениците ще успеят да стигнат до пощенската картичка при адрес в полето.
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

@bgrali - дайте линк към старото място, както и към новото (посочете кой линк към коя локация води ясно, за да не стане грешка), за да видим с какво можем да помогнем.
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

@bgrali - дайте линк към старото място, както и към новото (посочете кой линк към коя локация води ясно, за да не стане грешка), за да видим с какво можем да помогнем.
С извинение за следващите ми думи...
Много добре възпитана съм, но това минава всичко, което може да се очаква от сериозна компания като Гугъл!
За друг мой сайт, който също има старо гугъл място, пуснато от мене, направих нова локал гугъл страница и пуснах заявка за пин код по пощата (старата е преди време и е обикновен google place, без новите възможности на страниците). След повече от 10 дни картичката пристигна, но ИЗНЕНАДА! - кодът е само с 3 цифри, и естествено чичко Гугъл казва, че кодът не е верен!
И сега какво следва - да се пуска нова заявка за код? И дали пак след две седмици чакане пак няма да изпратят пак невалиден код?

А за стария проблем, за който пита Debilev
Линк към старото място в картата, взето от Golgen pages : ДЕКОРАТИВЕН РАЗСАДНИК ЗЕЛЕНА ПРОЛЕТ

И линк към новото място, с редактирана информация за адреса, потвърдено с пин код по SMS. Новото е валидирано в сайта с линк от началната страница на сайта : <p>Страницата на разсадника в <a href="https://plus.google.com/112606351806748454507" rel="publisher" target="_blank">Google +</a></p>

Старото и до сега си седи - пуснете търсене в Гугъл за разсадник София и ще видите двете места - първото, вързано към сайта, второто (старото, невалидно и редактирано от мене и потвърдено с код), висящо някъде в пространството без бинк към сайт и с грешен адрес. Телефонът е един и същ.

Тази боза все пак е опитвам да я преживея, но изпращане от гугъл на картичка с абсолютно невалиден пин код вече преминава всички граници на търпението ми. Ако не вярвате, ще ви пусна сканирана картичката, за да видите за какво става дума.
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Ето и как невероятно изглежда картичката с кода. Нарочно съм изтрила адреса, на който е изпратен, но друго не съм пипала:

Google1.jpg
 
Re: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Възможно е да липсва последната цифра от кода, да е печатна грешка. Опитай си да изредиш цифрите от 0-9 накрая. Само 10 вариации са, разбира се, ако ти даде да го направиш.
 
За: Re: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Re: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Възможно е да липсва последната цифра от кода, да е печатна грешка. Опитай си да изредиш цифрите от 0-9 накрая. Само 10 вариации са, разбира се, ако ти даде да го направиш.
За съжаление липсват цели две цифри, поне според изображението, което показва Google при вход за верифициране. Което прави мисията за уцелване направо невъзможна.

пиши до Гугъл - понякога бавно, но отговорят, или във форума им
Може ли някакъв линк къде да пиша. Защото там, където е верифицирането и изобщо са гугъл страниците, всички линкове водят само към глупави хелпове, изобщо няма обратна връзка към тях. А много искам да им пратя обратно цялата картичка, за да видят какво са натворили.
 
За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Иначе недоволни от услугите на Google винаги ще има. Знам, че е гадно, но пък нямаме право да се оплакваме от БЕЗПЛАТНА услуга :)

А за всички останали в темата - в момента тече ъпдейт (roll-out) за БГ, прехвърлят всичко към новиш дашборд и новия интерфейс на Мапс. Вчера видях, че за някои бизнеси има опция за верификация по Телефон! Да, по телефон :) Пробвах - на стационарки не работи, на мобилни работи. Повече инфо скоро...
 
Последно редактирано:
За: Re: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

За: Re: Проблем с връзването на Google + бизнес страница и google maps резултата.

Реших директно да направя едно видео, което да покрива общите случаи с новия дашборд - как да си верифицарате листингите по телефон и т.н.

Приятно гледане и дано да Ви е от полза - Как да верифицираме Google+ Local Listing в България по телефон - YouTube
 

Горе