SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Персонализирани URL адреси в Google+

scoobydoo

Know you can!
Днес ми предложиха по имейл да си персонализирам URL адреса на Г+ плофила и да стане с моето име, вместо с цифри.
Тъкмо да се съглася и викам, хайде ще цъкна на общите условия, с които се съгласявам да ги видя поне.
Оказаха се доста кратки и дори ги прочетох.

Оказва се, че те можели да направят тази услуга платена когато си поискат и ние ако не искаме да плащаме ще ни вземат адреса. Значи ние ще го популяризираме в това му състояние и ще го наслагаме по разни сайтове и изведнъж ще го изгубим (ако не искаме да плащаме) и той ще почне да води до друг човек (който си е платил за него). Тогава ще трябва да редактираме всички сайтове, в които сме го използвали.

Също може и да не стане платен, ами просто да решат да го премахнат като цяло. Което води до същия проблем ако не направят редирект.

Та имайте предвид тези подробности :). Аз лично си оставам с цифрите.
 
Последно редактирано:
За: Персонализирани URL адреси в Google+

За: Персонализирани URL адреси в Google+

Аз също получих два адреса - един към личния ми профил и втория към основния ми сайт. И тръгвайки да заменя старите, открих поредния бъг на Гошо. Ако поставите този персонализиран линк на мястото на стария с цифрите с атрибут rel="author", снипетът веднага го отчита като невалиден и премахва авторството на съответната страница.
 
За: Персонализирани URL адреси в Google+

За: Персонализирани URL адреси в Google+

Аз също получих два адреса - един към личния ми профил и втория към основния ми сайт. И тръгвайки да заменя старите, открих поредния бъг на Гошо. Ако поставите този персонализиран линк на мястото на стария с цифрите с атрибут rel="author", снипетът веднага го отчита като невалиден и премахва авторството на съответната страница.

Хах. Забравили са да променят валидацията :)
 
За: Персонализирани URL адреси в Google+

За: Персонализирани URL адреси в Google+

Аз и без това не чатнах как се прави, уж прочетох условията и стъпките. Ни'т мейли ми дойдоха, ни'т известия, брат.
 
За: Персонализирани URL адреси в Google+

За: Персонализирани URL адреси в Google+

Аз също получих два адреса - един към личния ми профил и втория към основния ми сайт. И тръгвайки да заменя старите, открих поредния бъг на Гошо. Ако поставите този персонализиран линк на мястото на стария с цифрите с атрибут rel="author", снипетът веднага го отчита като невалиден и премахва авторството на съответната страница.

Коригирано е това, вече си работи коректно.
 
Re: Персонализирани URL адреси в Google+

Много гадно, че при някои страници, които нямат много последователи ти иска да слагаш номера в края на името, дори да е свободно. Най-често това са непотвърдени бизнеси или страници с под 100 последователя.

Лошото е, че се случва дори и на лични профили, което според мен ще засегне лично много хора и от това Google ще загуби.
 
За: Персонализирани URL адреси в Google+

За: Персонализирани URL адреси в Google+

Мен от няколко дни ми предлага да си я направя "персонализирана"/за личната/, но понеже имало и други потребители със същото име ми предлага да сложа допълнителни цифри, букви.... За сега не съм го приел - може би е по-добре да си остане така с цифрите за сега знам ли....
 
За: Персонализирани URL адреси в Google+

За: Персонализирани URL адреси в Google+

Днес ми предложиха по имейл да си персонализирам URL адреса на Г+ плофила и да стане с моето име, вместо с цифри.
Тъкмо да се съглася и викам, хайде ще цъкна на общите условия, с които се съгласявам да ги видя поне.
Оказаха се доста кратки и дори ги прочетох.

Оказва се, че те можели да направят тази услуга платена когато си поискат и ние ако не искаме да плащаме ще ни вземат адреса. Значи ние ще го популяризираме в това му състояние и ще го наслагаме по разни сайтове и изведнъж ще го изгубим (ако не искаме да плащаме) и той ще почне да води до друг човек (който си е платил за него). Тогава ще трябва да редактираме всички сайтове, в които сме го използвали.

Също може и да не стане платен, ами просто да решат да го премахнат като цяло. Което води до същия проблем ако не направят редирект.

Та имайте предвид тези подробности :). Аз лично си оставам с цифрите.

Скуби е прав, съжалявам че не прочетох условията и го смених, трябваше да си остана с цифрите.
 

Горе