Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да премина през спам филтъра на абв

Collapse
X
  • Филтър
  • Период
  • Показване на
Clear All
нови коментари

• Как да премина през спам филтъра на абв

До сега пращах мейли на хората които са се записали за уведомление при разпродажби с една програмка която съм я правил аз но която праща текстови мейли.Реших да се ъпгрейтна и да ползвам професионална програма за мейлинг която разпраща HTML мейли.Проблемът е че тези HTML мейли директно влизат в спам папката на абв а огромен процент от хората в БГ са в абв.Какво ли не пробвах все там отиват.
    Ако някой даде съвет как да си отива в нормалната кутия ще съм му много благодарен.

Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Промени тага X-mailer или нещо подобно беше да не е "/php/" .

Коментар

Добави лесна опция за отмяна на абонамент. Вероятно някои от потребителите ти вместо това са избрали спам репортване. Също така смени мейла от който пращаш писмата.

Коментар

Първоначално публикувано от shangren View Post
        Добави лесна опция за отмяна на абонамент. Вероятно някои от потребителите ти вместо това са избрали спам репортване. Също така смени мейла от който пращаш писмата.
        Много хора го правят дори и да има такава опция.

Виж софтуера който ползваш поддържа ли пращане през SMTP.

Коментар

Първоначално публикувано от ivo.apostolov View Post
          Виж софтуера който ползваш поддържа ли пращане през SMTP.
          Точно така, настрой SMTP-то, не пращай през PHP функцията масови мейли.

Коментар

Или просто не използвай HTML! Така или иначе 90% от хората няма да ги видят както трябва.

Коментар

Пращането е през SMTP и аз още не съм ги разпратил мейлите само правя проби до 5 мой мейла да видя как ще се получи.
              Може би найстина трябва да си ги пускам без HTML ама с 1-2 картинки изглежда мнооого по-добре.Най малко логото на сайта оформя целия емайл като от сериозна си фирма каквато съм.А и как получавам толкова много такива красиви майли а аз да не мога да ги разпратя малко ме дразни тая работа.

Коментар

Хората масово НЕ използват локални мейл клиенти, а най-често уеб базирани. В тях картинки,js,css и тн са забранини. Човека ако прецени трябва да ауторизира дадения изпращач или конкретен мейл за да се показват картинките. Практиката показва, че не го правят повече от 10%.
                Тоест идеята ти за хубаво и шарено писмо се губи, след като толкова малък брой хора ще го видят.

Коментар

оказа се че има ли картинка отива в спама , няма ли картинка всичко си е ок

Коментар

Картинката е капката, която прелива чашата и spam скора ти прехвърля нужния брой за да ти маркира писмата като спам. Различните пощенски сървъри имат различен критичен спам скор!

Коментар

Да питам - какви софтуери или услуги използвате за пращане на голям брой писма до различни e-mail услуги (уеб базирани).

Скоро ще ми се наложи изпращане на писма с картички до стари клиенти, относно коледните и новогодишните празници и искам някакси да огранича самите пожелания в пределите на пощата, от колкото да ги препращам извън нея.

п.п. Въпреки, че сега като се замисля мога да направя Landing Page, към която да ги пренасоча, но ще се радвам са чуя вашия опит по въпроса.

Коментар

mailchimp

Коментар

Постни едни пълни хедъри от имейлите, който пращаш, да видим настроено ли е всичко както трябва на мейл сървъра ти.

Коментар

Това, което поне при мен помогна точно с abv.bg беше да setup-на reverse dns запис за този domain name. Това по принцип не можеш да го направиш сам, а трябва да помолиш собсвеника на мрежата, в която се намира сайта, т.е. hosting provider-а ти. Проблемът е, че за едно ip може да има reverse dns само към 1 домейн, а ако използваш shared hosintg, на едно ip може да има десетки сайтове и hosting provider-а ти да ти откаже създаването на reverse dns запис по тази причина.
                            Ето тук малко повече инфо от wikipedia за използването на reverse dns като метод защита от спам. http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-spam_techniques

Коментар

няма такъв хостинг доставчик без сетъпнат rDNS ...

Коментар

Изчакайте...
                              X