SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да премина през спам филтъра на абв

ioio

New member
До сега пращах мейли на хората които са се записали за уведомление при разпродажби с една програмка която съм я правил аз но която праща текстови мейли.Реших да се ъпгрейтна и да ползвам професионална програма за мейлинг която разпраща HTML мейли.Проблемът е че тези HTML мейли директно влизат в спам папката на абв а огромен процент от хората в БГ са в абв.Какво ли не пробвах все там отиват.
Ако някой даде съвет как да си отива в нормалната кутия ще съм му много благодарен.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Добави лесна опция за отмяна на абонамент. Вероятно някои от потребителите ти вместо това са избрали спам репортване. Също така смени мейла от който пращаш писмата.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Добави лесна опция за отмяна на абонамент. Вероятно някои от потребителите ти вместо това са избрали спам репортване. Също така смени мейла от който пращаш писмата.
Много хора го правят дори и да има такава опция.

Виж софтуера който ползваш поддържа ли пращане през SMTP.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Виж софтуера който ползваш поддържа ли пращане през SMTP.

Точно така, настрой SMTP-то, не пращай през PHP функцията масови мейли.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Пращането е през SMTP и аз още не съм ги разпратил мейлите само правя проби до 5 мой мейла да видя как ще се получи.
Може би найстина трябва да си ги пускам без HTML ама с 1-2 картинки изглежда мнооого по-добре.Най малко логото на сайта оформя целия емайл като от сериозна си фирма каквато съм.А и как получавам толкова много такива красиви майли а аз да не мога да ги разпратя малко ме дразни тая работа.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Хората масово НЕ използват локални мейл клиенти, а най-често уеб базирани. В тях картинки,js,css и тн са забранини. Човека ако прецени трябва да ауторизира дадения изпращач или конкретен мейл за да се показват картинките. Практиката показва, че не го правят повече от 10%.
Тоест идеята ти за хубаво и шарено писмо се губи, след като толкова малък брой хора ще го видят.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Картинката е капката, която прелива чашата и spam скора ти прехвърля нужния брой за да ти маркира писмата като спам. Различните пощенски сървъри имат различен критичен спам скор!
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Да питам - какви софтуери или услуги използвате за пращане на голям брой писма до различни e-mail услуги (уеб базирани).

Скоро ще ми се наложи изпращане на писма с картички до стари клиенти, относно коледните и новогодишните празници и искам някакси да огранича самите пожелания в пределите на пощата, от колкото да ги препращам извън нея.

п.п. Въпреки, че сега като се замисля мога да направя Landing Page, към която да ги пренасоча, но ще се радвам са чуя вашия опит по въпроса.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Постни едни пълни хедъри от имейлите, който пращаш, да видим настроено ли е всичко както трябва на мейл сървъра ти.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Това, което поне при мен помогна точно с abv.bg беше да setup-на reverse dns запис за този domain name. Това по принцип не можеш да го направиш сам, а трябва да помолиш собсвеника на мрежата, в която се намира сайта, т.е. hosting provider-а ти. Проблемът е, че за едно ip може да има reverse dns само към 1 домейн, а ако използваш shared hosintg, на едно ip може да има десетки сайтове и hosting provider-а ти да ти откаже създаването на reverse dns запис по тази причина.
Ето тук малко повече инфо от wikipedia за използването на reverse dns като метод защита от спам. http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-spam_techniques
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

Сайта ми е сам на сървъра и ако има както казва docenta настроен би трябвало да е точно за този домейн.Благодаря все пак за съвета и ще попитам там където колокирам какви са ми настроиките.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

По съвет на Драго, аз сложих един TXT запис със съдържание v=spf1 mx a ip4:xxx.xxx.xxx.xxx ~all и хост запис @.
 
Re: Как да премина през спам филтъра на абв

По съвет на Драго, аз сложих един TXT запис със съдържание v=spf1 mx a ip4:xxx.xxx.xxx.xxx ~all и хост запис @.

Сега остава и DKIM да ти сложи Драго :).

По въпроса за rDNS - не се прави от хост провайдъра, а от доставчика на IP-то, в повечето случаи колокационния център. НА споделен хостинг също можеш да имаш rDNS, ако си си закупил автономен IP адрес само за твоя си акаунт.
 
Да повдигна темата защото бизнеса умира заради недомислиците на АБВ
Та така последното наблюдение е при изключени спам защити от настройките на АБВ папка СПАМ продължава да се пълни по усмотрение на АБВ. Така че дали е активирана или не защитата от спам в АБВ е без значение.
И така. Имам записи за rDNS DKIM, SPF

Една тъпа проста оферта до клиент не мога да изпратя който е в АБВ... не знам хората ,които ползват АБВ за бизнеса си как оцеляват като не си получават писмата по надлежен ред.

Има ли още някакви записи и настройки които трябва да въведа на моя сървър че да не филтрират в АБВ по подразбиране.
С Г мейл се преборих с АБВ не мога ...
 
Да повдигна темата защото бизнеса умира заради недомислиците на АБВ
Та така последното наблюдение е при изключени спам защити от настройките на АБВ папка СПАМ продължава да се пълни по усмотрение на АБВ. Така че дали е активирана или не защитата от спам в АБВ е без значение.
И така. Имам записи за rDNS DKIM, SPF

Една тъпа проста оферта до клиент не мога да изпратя който е в АБВ... не знам хората ,които ползват АБВ за бизнеса си как оцеляват като не си получават писмата по надлежен ред.

Има ли още някакви записи и настройки които трябва да въведа на моя сървър че да не филтрират в АБВ по подразбиране.
С Г мейл се преборих с АБВ не мога ...

Понякога просто си решават, че rDNS-а не е същия като правия запис или пък си наследил IP, което някога в миналото е било в техен антиспам филтър, или пък домейна. Пунси поне домейна тук.
 

Горе