SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Искам поддомейн на един домейн да сочи към друг хостинг и разбрах че става с добавяне на A record. Успях след известно време да открия къде трябва да отида и в кой хост и добавих поддомейна и сега успешно сочи към различен хост от главния домейн.

Обаче имам един въпрос. Ако може някой да помага, ще съм му благодарен. Сега като се напише поддомейна aaa.site.com и се отваря главния домейн на другия хост, примерно website.com. А аз искам това aaa.site.com да не отваря главната директория, а една вътрешна папка. То и сега може да се достъпи до нея, примерно чрез aaa.site.com/folder, но аз искам направо aaa.site.com да отваря папката website.com/folder. Това може ли да стане?

Благодаря за вниманието.
 
За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

Можеш да си направиш htaccess редирект на новия домейн, нещо такова:
Код:
Options +FollowSymlinks 
RewriteEngine On 
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^aaa.site.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ [url]http://website.com/folder/[/url] [R=301,L]
Тествах го, работи при мен.
 
Последно редактирано:
За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

Ако си го насочил с A запис и се отваря главния домейн, вероятно има проблем с добавянето на aaa.site.com като виртуален хост на другия сървър. Втората възможност е в главната webroot директория да имаш .htaccess който да създава този проблем и третата възможност е (тази е най-глупавата и не вярвам да си допуснал таква грешка), вместо A запис, да си пренасочил домейна с URL forwarding към IP адрес. Ако напишеш точните домейни тук ще ти кажа какъв е проблема.
 
За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

diabolic.bg, благодаря, но с това става пренасочване само и адреса, който се изписва след зареждането става http://website.com/folder/, а аз искам да е другия, като същевременно се зареждат файловете от http://website.com/folder/ :).

P параметъра, потърсих в нета и излизат някакви неща, но някак не успявам да разпозная какво точно ми трябва. А и сякаш няма много инфо по темата. Или аз просто не мога да се ориентирам поради некомпетентността си. Ако може пример ще е много добре.

Сега ще обясня какво точно съм направил, за да ви помогна да ми помогнете, а и може нещо да съм пропуснал или объркал :). Единственото, което съм направил е: отидох в Simple DNS Zone Editor в Hostgator, където е аднат като адд он site.com. Избрах от падащото меню site.com и отдолу се появиха Add an A Record и Add a CNAME Record. Под Add an A Record добавих в полето Name следното: aaa и то само се поправи на aaa.site.com. А в полето Address добавих IP адреса на хостинга ми в SuperHosting, където е website.com.

Добавих го това и вече aaa.site.com зарежда съдържанието на website.com, където има един сайт. А аз искам да зарежда website.com/folder, където има други неща, но в адрес бара да си остава aaa.site.com :).

Благодаря.
 
За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

Скуби, свършил си само половината работа. Трябва в хостинг акаунта си в Superhosting да добавиш aaa.site.com като добавен домейн със съответната директория :)
 
За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

Скуби, свършил си само половината работа. Трябва в хостинг акаунта си в Superhosting да добавиш aaa.site.com като добавен домейн със съответната директория :)

Хех :). Това не го знаех. За първи път правя точно такова нещо. Благодаря :party:! Получи се. Вече добавям и това знание към мозъчния си актив от знания :).
(Все опитвам да ти дам репутация, и все не успявам. Не че си нямаш достатъчно де.)
 
За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

За: Поддомейн към вътрешна папка на друг хост

Хех :). Това не го знаех. За първи път правя точно такова нещо. Благодаря :party:! Получи се. Вече добавям и това знание към мозъчния си актив от знания :).
(Все опитвам да ти дам репутация, и все не успявам. Не че си нямаш достатъчно де.)

НП, вече не може да ми се дава репутация, заключена е :) разжалваха ми пагоните и ми отнеха модераторски и администраторски права ;)
 

Горе