SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

+1 бутонът на някои хостинги не работи

cloxy

Super Moderator
Екип
Прави ми впечатление последните няколко седмици, че има български сайтове, на които просто е невъзможно да дадеш +1 на която и да е страница. И аз имам такива сайтове, на които някои дни просто няма как да дадеш +1. Също така не работи споделянето в Google Plus.

Направих си тест преди малко с такива сайтове, като намерих и други, които се намират на същото IP и пробвах на тях да им дам плюс. Както очаквах, не работеше. При различни Гугъл акаунти проблемът също е на лице, тоест, не е до акаунт.

Намирисва ми, че е блокиране по IP. Тъй като при споделения хостинг на едно IP има много сайтове, се включва някаква защита. Още едно предимство на собственото IP. Някой друг да се е сблъсквал с този проблем? Да не би пък да е от хостинга?

Едит: Дори в момента на форума се случва същото :(
 
За: +1 бутонът на някои хостинги не работи

За: +1 бутонът на някои хостинги не работи

Проблемът възникна при мен на един и същ хост, който при това ми е личен и нямам никакви забрани. Според мен и кодът на Гошо не е най-добрият, защото например на основният ми сайт се биеше с нещо и изобщо не искаше да се покаже бутона. За да стане, се принудих да го направя на отделна страница, която да извиквам във фрейм. По-късно нещо промениха кода от Гугъл и сега ми работи нормално без фрейм. В директорията ми, обаче, софтуерът е със смарт код и не понесе никаква намеса чрез добавяне на друг Джава скрипт, така че там се принудих да го оставя във фрейм и с външен хтмл файл за кода.
 
За: +1 бутонът на някои хостинги не работи

За: +1 бутонът на някои хостинги не работи

Работи. Виж https://plus.google.com/103876297592637477803/plusones
При натискане на +1 участват 3 страни и зависи от две мрежови връзки: между хостинга и G+, но и също така между твоя браузър и G+. Ако една от тази връзка в момента има мрежов проблем, не се получава +1.
 
За: +1 бутонът на някои хостинги не работи

За: +1 бутонът на някои хостинги не работи

Публикувай IP-то за да направим проверка.
 
Re: +1 бутонът на някои хостинги не работи

Форумът само на моменти спира, но на IP 91.196.124.132 не може да се даде + на нищо. Ако може да видите пристигат ли изобщо някакви заявки от Гугъл?
 
За: Re: +1 бутонът на някои хостинги не работи

За: Re: +1 бутонът на някои хостинги не работи

Форумът само на моменти спира, но на IP 91.196.124.132 не може да се даде + на нищо. Ако може да видите пристигат ли изобщо някакви заявки от Гугъл?
В момента бутона на форума при гласуване вкючва формата за гласуване и след няколко секунди умира и бърона става на знак внимание и като се кликне на него вади това съобщение:
https://support.google.com/plus/bin/answer.py?hl=en&p=plusone_button_error&answer=1199142
Същото прави и на един мой сайт в момента.

Edit: В момента пробвах на друг мой сайт, напълно идентичен на предния, разликата е че е на английски и е на Американски сървър. Там работи нормално. Утре ще пробвам пак на неработещия.
И на още един български сървър не работи, пак на мой сайт.
 
Последно редактирано:
За: Re: +1 бутонът на някои хостинги не работи

За: Re: +1 бутонът на някои хостинги не работи

Прати ми моля те, някоя конкретна страница да тествам. Може и на лично.

Форумът само на моменти спира, но на IP 91.196.124.132 не може да се даде + на нищо. Ако може да видите пристигат ли изобщо някакви заявки от Гугъл?
 
Re: +1 бутонът на някои хостинги не работи

Ако javascript-a на гугъл се зарежда правилно на сайта ( view source ), значи не е свързано с хостинг сървъра. Оттам нататък мисля че комуникацията е само между браузъра и гугъл.
 
За: +1 бутонът на някои хостинги не работи

За: +1 бутонът на някои хостинги не работи

В момента и на двата проблеми сайта от снощи бутона работи нормално.
@hostbulgaria.com като кликнеш на бутона ти вади част от текста на страницата, който праща в акаунта ти. Не знам дали го чете от вече заредената страница или го чете директно от сървъра. Ако е от сървъра и ако има моментно забавяне на връзката може да прави проблем от там. На мен снощи не искаше да зареди текста в прозорчето на бутона и след 1-2 секунди прозореца угасваше и даваше решка на бутона.. А сайта си работеше нормално защото пробвах на 2-3 страници, но в момента на кликане няма как да разбера дали не забавя или нещо такова.
 

Горе