SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

VMiloykov

New member
Кои са основните неща, които гледате при избора на система за онлайн магазин? Кои са най-важните и по-малко важните неща, които търсите при системите от този род?

По този начин можем да помогнем на осналите, които се колебаят какво да гледат при избора на система за магазините им.
 
При избора на CMS за каквото и да било, първо гледам дали спазва MVC концепциите за логическо разделение на кода. Ако това е спазено, оттам нататък всички промени и разширения не са проблем.

Откъм SEO гледам да прави адресите с логическа и йерархична структура.
 
Здрасти, теоретично не мога да кажа, практически мога да кажа че Wordpress с някакъв плъгин не е добре, не става, а OpenCart е добре като цяло от безплатните.
 
Здрасти, теоретично не мога да кажа, практически мога да кажа че Wordpress с някакъв плъгин не е добре, не става, а OpenCart е добре като цяло от безплатните.


Аз също съм против WP за магазин, много добра система е, но не и за магазини... Аз лично предпочитам prestashop, но ми е интересно вие какво гледате при избора на система за магазин.
 
Prestashop е с отвратителен код. Обратното на всички добри практики и MVC.

WordPress е още по-отвратителна система като цяло. А да се прави магазин върху нея е сред най-големите извращения, които съм виждал. Сравнимо е само с правенето на сайтове под Word :)
 
Prestashop е с отвратителен код. Обратното на всички добри практики и MVC.

WordPress е още по-отвратителна система като цяло. А да се прави магазин върху нея е сред най-големите извращения, които съм виждал. Сравнимо е само с правенето на сайтове под Word :)

Много хора не гледат кода, а ги интересува функциалноста.
 
Като цяло PrestaShop за повечето хора е трудна. Не е толкова френдли като останалите CMS. Но когато и свикнеш разбираш, че е можеш да извлечеш много неща от нея.
Не и харесвам само това, че когато ми потрябва плъгин трябва да си го купя, защото няма почти никакви безплатни.
А платените плъгини почват от 100лв и нагоре.
Онзи ден ми се наложи да купя търсачка с малко повече възможности и оставих 480лв.
Единствено това е което не и харесвам на PrestaShop. Всичко други е ок според мен
 
Здрасти, теоретично не мога да кажа, практически мога да кажа че Wordpress с някакъв плъгин не е добре, не става, а OpenCart е добре като цяло от безплатните.


Виждам че всеки хвали това, с което си работи и познава. Нормално. :)

Аз например не харесвам Opencart защото за 1 година не открих безплатни добавки, дори които намерих са платени, а ако имаше такива или чупеха целия сайт или администрацията. Да не говорим за качествени уроци как се настройва това чудо - стъпка по стъпка. Или пък за описание на функции, логика на работа и др.

Може би е редно да се разграничи кое в системите е плюс или минус и за кого.
Това с кодовете и заявките са плюсове и минуси за програмистите. Ако сравняваме въвеждане на продукти и информация - трябва да представим плюсове и минуси за клиента.

Аз лично използвам Wordpress като по-възможност добавям платена тема и платени плъгини - което гарантира до някъде на клиента последваща подръжка от програмист. Тази система предлага лесно попълване на сайта от клиент, който не е програмист. Ако инсталира и настрои правилно и клиента спазва насоките за попълване на информация - всичко си върви нормално. Може да се направи приличен сайт и без да си програмист. Много помощна информация.

Използвах Joomla и Virtuemart до версия 1.5. Правех си сам темите и дори дребни поправки по кода. Но след това промениха ядрото и не ми се учеше повече. А и при тази система всяка инсталация на добавка беше свързана с проблеми. Вкарването на информация - сравнително интуитивно. Определено е добре да имаш програмист под ръка. Имаше много помощна информация. Сега незнам.

Opencart - не намерим полезни безплатни добавки. Трудно се добавят от човек без опит. По свидетелства на клиенти и мои лични наблюдение - работата с продуктите не е много интуитивна. Определено е добре да има програмист за съдействие. Малко помощна информация.

За другите системи нямам наблюдения.
 

Горе