SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Генерират ми се някакви файлове?

ianis-build

Active member
Здравейте,
Постоянно ми се генерират някакви файлове в wp-admin - core.12345 и така нататък, които заемат 10гб.
Моля ако някой може да каже каква може да бъде причината и дали да ги трия.
 
Най-вероятно генерирана грешка 500 на apache, memory_limit ...
При мен в ICN го прави този номер.
 
файловете с core означават сериозен проблем с php скриптовете и изпълнението им на сървъра. Трудно ще ми е да го обясня на разбираем език, за непрограмист или човек, който си няма понятие от сървърна среда.
 
Гледаш от кога ти се генерират файловете и почваш да махаш всички обновления, които си правил тогава (скриптове, плъгини и обновления). Ако не помогне, хостинг-а ти знае как да помогне (да се надяваме :) )
 
Здравейте,
Файловете ги изтрих още след като пуснах темата и затова сега не знам от коя дата са.
До момента няма генерирани нови такива файлове, но ще чакам да видя дали ще се генерира отново такъв файл.
А някой от файловете съм ги записал на компютъра. По тях може ли да се види какъв е проблема?
 
По принцип може, но не съм сигурен, че разполагаш с подходящото "четящо" устройство.
 
Както вече S1yfox каза, въпросните файлове са core dump-ове. Ако си много любопитен виж тук http://en.wikipedia.org/wiki/Core_dump. Добре е да помислиш какво си инсталирал последно. Ако не разбираш от PHP код може да направиш следното:

1) Оставяш нови файлове да се генерират и проверяваш датата
2) Изчакваш още време да се появят нови такива
3) Проверяваш за колко време се генерира нов файл
4) За периода, които изчислиш от 3) спираш последните инсталирани плъгини
5) Ако не се оправи за същото време сменяш темата

Метода е елементарен и някои програмист сигурно би се смял, но не-професионалист с желание да вникне в проблема би стигнал до извода кои е проблемния компонент. След като това е направено е въпрос на личен избор дали ще търсиш как да го оправиш или просто ще замениш проблемния компонент с друг.

п.с. под компонент разбирай всичко, което не е част от дефолтната WP инсталация.
 
Благодаря на всички!
Засега не ми се генерират подобни файлове, но мисля, че е от "jquery" галерията. Затова ще изчакам и когато се появи пак такъв файл ще я изкл. и ще чакам да видя дали отново ще се генерира подобен.
По принцип може, но не съм сигурен, че разполагаш с подходящото "четящо" устройство.
Какво четящо устройство? Нали файловете са на ПЦ-то явно трябва да ги отворя с някаква програмка. Или греша?
 
Какво четящо устройство? Нали файловете са на ПЦ-то явно трябва да ги отворя с някаква програмка. Или греша?

Програмката се казва GDB, но е АБСУРДНО да ги отвориш предполагайки въпроса ти.
 
Не съм убеден, че точно jquery предизвиква проблема, но все пак може да го вземеш директно от Гугъл по този начин:

слагаш следното в functions.php:

function jquery_cdn() { if (!is_admin()) { wp_deregister_script('jquery'); wp_register_script('jquery', 'http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.3/jquery.min.js', false, '1.8.3'); wp_enqueue_script('jquery'); } } add_action('init', 'jquery_cdn'); като направиш това с gtmetrix точка com може да анализираш рекуестите и да видиш дали е ОК и дали всичко работи както трябва.
 
Последно редактирано:
Какво четящо устройство? Нали файловете са на ПЦ-то явно трябва да ги отворя с някаква програмка. Или греша?

Имах предвид мозъка, но явно не практикуваш метачетене. Познанията ти не са достатъчни за да оправиш какъвто и да е проблем свръзан с генерирането на coredumps. Това, че сега са спрели да се появяват не означава, че след 5 дни няма да започнат отново. В твоя случай стоиш и се молиш, да не се повтори.
 
Имах предвид мозъка, но явно не практикуваш метачетене. Познанията ти не са достатъчни за да оправиш какъвто и да е проблем свръзан с генерирането на coredumps. Това, че сега са спрели да се появяват не означава, че след 5 дни няма да започнат отново. В твоя случай стоиш и се молиш, да не се повтори.

Познаваме ли се лично, че знаеш с какви познания разполагам?
Не знам откъде го имаш това твое самочувствие, но всяко второ твое мнение е изпълнено с надменност и сарказъм.
Твоя мозък в някой институт ли са го тествали, че си толкова сигурен, "че разполагаш с подходящото четящо устройство"
"Човек се учи докато е жив" и ако иска може да научи всичко, което пожелае!
 

Горе