SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да забраня да ми копират от сайта?

ianis-build

Active member
Здравейте,
Интересува ме как може да се забрани, копирането на текст и изображения от сайт (разбира се, че след като виждат текста ще могат да го препишат, но повечето хора ще ги домързи да преписват).
В нета чета, че може да се забрани десния бутон с джава.
 
За: Как да забраня да ми копират от сайта?

За: Как да забраня да ми копират от сайта?

Десния бутон може да се забрани с Джава, но като се изключи същата от браузъра - няма никакъв проблем за копиране. Общо взето няма начин да се забрани копирането от сайт.
 
За: Как да забраня да ми копират от сайта?

За: Как да забраня да ми копират от сайта?

Може да се направят разни такива трикове, но те са си само за неосведомения потребител. Но то често точно такива крадат де. Иначе 100 сигурен начин няма.

Но ако искаш да не може да се маркира текста, може с CSS да се добави към body тага това:
body
{
-webkit-touch-callout: none;
-webkit-user-select: none;
-khtml-user-select: none;
-moz-user-select: none;
-ms-user-select: none;
user-select: none;
}
Източник: cross browser - CSS rule to disable text selection highlighting - Stack Overflow

А за десния бутон кода е тук: javascript - How do I disable right click on my web page? - Stack Overflow

Но не бих го правил това, защото е много дразнещо :).
 
За: Как да забраня да ми копират от сайта?

За: Как да забраня да ми копират от сайта?

Всички тези кодове са малко дразнещи - всеки малко по-добър в занаята ще направи view source и ще си крадне каквото му трябва. Затова всички тези защити са малко тип защитата на щрауса - дето си завират главата в дупка.

Истинската защита мога да ви я покажа, но има един "дребен" проблем - пренаписва ЦЯЛАТА страница и става неразбираема за Google. Цялата страница се енкодва и в процеса на преглеждане се декодира със Javascript.

Ето и примерна страница за целта:
Encrypt ASP source, JavaScript, HTML. Protect links & images
После избирате view source и се оцъкляте... за съжаление и ботовете ще направят това...
 
Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

Здравейте,
Хората които копират текст и изображения от моя сайт са много тъпи и не мисля, че някой от тях ще тръгне да се рови в кода. Това са хора, които си правят разни сайтчета в alle.bg, all.bg и разни такива безплатни системи, за да им бъде лесно (понеже нищо не разбират от WEB-дизайн) да копират някой текст и да го пейстнат. Някой, който си разбира от работата, няма да копира чужди статии, а ще се погрижи сайта му да бъде с уникален дизайн и текст.
Затова мнението на скуби ще ми свърши работа.
Мерси на всички за отговорите.
 
За: Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

За: Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

Здравейте,
Хората които копират текст и изображения от моя сайт са много тъпи и не мисля, че някой от тях ще тръгне да се рови в кода. Това са хора, които си правят разни сайтчета в alle.bg, all.bg и разни такива безплатни системи, за да им бъде лесно (понеже нищо не разбират от WEB-дизайн) да копират някой текст и да го пейстнат. Някой, който си разбира от работата, няма да копира чужди статии, а ще се погрижи сайта му да бъде с уникален дизайн и текст.
Затова мнението на скуби ще ми свърши работа.
Мерси на всички за отговорите.


Не знам те колко са тъпи, но твоите писания са меко казано лишени от всякаква мисъл. На такива системи се правят паразитни сайтове, не защото хората не разбират от Web дизайн, а защото там е много лесно ДА ИЗБЯГАШ ОТ отговорност. Правят се на такива платформи, защото са безплатни и не инвестираш в ресурс (хостинг). Правят се натакива платформи, защото ти осигуряват поддомейн на домейн с голямо authority и не се дават пари за домейн, който може да се метне в snadbox-а на Google.

Абе мислете малко преди да пишете квалификации какви били потребителите. Повярвай ми ако решат да ти копират текстовете дори и на картинка да ги направиш има достатъчно автоматизирани методи, които разчитат регистрационни CAPTCH-и, че текста на каратинка с такива методи се чете, че даже може и на ушенце да ти го шепнат в MP3 плейъра.
 
Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

Прав си. правят си акаунти в Adwords на отложено плащане и след това не плащат, а си правят нова карта и нов акаунт и нов сайт и така докато не използват всички банки и всички роднини (почти всички в рекламите за покриви правят така), но в предишното си мнение имах в педвид конкретно хората, който крадат от моя сайт, а това са роми които се занимават с ремонт на покриви и наистина не разбират от WEB-дизайн.
Дразни ме това, че все копират по нещо от моя сайт.
 
За: Как да забраня да ми копират от сайта?

За: Как да забраня да ми копират от сайта?

Когато просто копират без резултат не виждам, защо трябва да хабиш ресурси, вместо да напишеш нова статия за сайта си? А когато започнат да вредят и да се нареждат пред теб в резултатитте почвай да противодействаш - authorship, репорт на Google за копирано съдържание и прочие. Аз до момента не съм видял някой, който разбира от ремонт на покриви, да разбира от web дизайн / SEO. Сам се сети какво ти говоря.
 
За: Как да забраня да ми копират от сайта?

За: Как да забраня да ми копират от сайта?

елементарно :)
Качваш сайта локално на компа си и си го гледаш сам :)
100% никой няма да ти го вземе.
А иначе, щом е онлайн, няма спасение :)
 
Re: За: Как да забраня да ми копират от сайта?

Re: За: Как да забраня да ми копират от сайта?

...... Аз до момента не съм видял някой, който разбира от ремонт на покриви, да разбира от web дизайн / SEO. Сам се сети какво ти говоря.

Култово мнение :) :beer:
 
Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

Можеш да си направиш статиите на снимки, но това ще е лошо за пред търсачките и за SEO-то :)

Общо взето няма солиден начин да се предпазиш без това да ти коства нещо друго. Някои сайтове са направили така, че като се копира текст от техния сайт, като се пейстне автоматично се добавя най-отдолу url-to от където е взето :)
 
Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

Ок мерси много на всички. Kогато открия крадено съдържание ще сигнализирам на гугъл.

Не знам дали е заради добавянето на автор при репорт, но при първия репорт ми одобриха адресите след около седмица. На втория при попълването добавих и автор (Както съм си защитил статиите в Г+ - Asen Qnkov+) и на другия ден съдържанието беше премахнато от резултатите.
 
Последно редактирано:
За: Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

За: Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

На втория при попълването добавих и автор (Както съм си защитил статиите в Г+ - Asen Qnkov+) и на другия ден съдържанието беше премахнато от резултатите.

Сега ако обясниш на цялата аудитория какъв беше замисъла на цялата тема, след като вече имаш начин за противодействие.......?!?
 
Re: Как да забраня да ми копират от сайта?

Има начин за противодействие, но е малко досадно постоянно да проверявам за дублирано съдържание и след това да портя до гугъл.
Също така разбрах, че няма смисъл да се занимавам с забрана на бутони и разни други скриптове, затова мерси много на всички,които участваха в темата.
 
Днес пуснахме инструмент, който замърсява съдържанието при копиране, без копирачът да разбира. По този начин не забраняваме копирането, а правим копираното безполезно за търсачките. Повече информация във видеото:
 
Инструментът работи прекрасно, а след малко тестове измислих и защита за копиране от собствения сайт (стига да сте на статичен адрес).
Код:
<?php if ($_SERVER['REMOTE_ADDR']!='192.168.0.1')
{
echo '<script src="//copypoison.com/cyr.js" async charset="utf-8"></script>';
}
?>
Ако влизате от собственото си IP, можете да си копирате колкото искате за публикации например в социалните мрежи. :)
 
@cloxy,
а какво ще стане, ако някой след като постне текста, който е копирал, види линка и го изтрие? Чудесно би било, ако линкът е "неизтриваем" т. е. скриптът винаги да го възстановява. Това тотално ще отблъсне крадците на съдържание и ще ги откаже. :)
 
Ако някой изтрие линка не е фатално, защото съдържанието си е замърсено.

Дай малко повече информация как така връзката да се възстановява сама? Аз технически не се сещам как такова него може да е възможно.
 
Честно казано и аз не знам как се прави, но съм преравял целия код на безплатен темплейт, за да махна от него линка на създателите. В кода този линк го няма, но явно някъде е кодиран, защото при отваряне на темплейта в браузър, той излиза веднага. Явно, че начин има, само трябва да го открием.
 

Горе