SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Сайтове с крадено съдържание

bgkulinar

Меринджей
Понеже темата е доста болна, реших да дам своя списък със сайтове за рецепти, които "заемат" съдържание от други. Като редактор на recepti,start.bg проверявам всеки един подаден сайт. Ако ваши сайтове са в списъка, убедете ме, че греша и ще ги премахна от списъка си.

П.П. Списъкът е премахнат, защото предизвиква доста емоции
 
Последно редактирано:
Re: Сайтове с крадено съдържание

;D

как си слагат всички копирайта само
предлагам да формираме комитет по копирайта със следно лого

picture.php


=)
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Хаха, кулинарят е измислил шопската салата. Другите са крадци. Като си редактор виж си колко линка на страницата водят до паркирани домейни.
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Понеже темата е доста болна, реших да дам своя списък със сайтове за рецепти, които "заемат" съдържание от други. Като редактор на recepti,start.bg проверявам всеки един подаден сайт. Ако ваши сайтове са в списъка, убедете ме, че греша и ще ги премахна от списъка си.
В интерес на истината и на мен ми е любопитно някакви common неща как се определят дали са крадени? Специално в тази ниша, защото наистина едва ли има 30 различни рецепти за боб яхния. Не се заяждам, даже съм 100% сигурен, че поголовно се краде, въпроса е как точно се разбира?
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Радвам се, че екипът на Sgotvi.com не сме в списъка ;)

В последно време доста крадът и от нас, но здраве да е
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Радвам се, че екипът на Sgotvi.com не сме в списъка ;)

В последно време доста крадът и от нас, но здраве да е
Така е, вас доста ви копират.

крадено от къде?
Написах, че който има претенции да се обърне към мен.

В интерес на истината и на мен ми е любопитно някакви common неща как се определят дали са крадени?
Например, един от начините - виждам рецепта в сайт, в който е посочен източника, но без линк, да речем.
 
Последно редактирано:
Re: Сайтове с крадено съдържание

В интерес на истината и на мен ми е любопитно някакви common неща как се определят дали са крадени? Специално в тази ниша, защото наистина едва ли има 30 различни рецепти за боб яхния. Не се заяждам, даже съм 100% сигурен, че поголовно се краде, въпроса е как точно се разбира?

Иво изпревари ме. Точно и веднага щях да кажа това. преди да прочета другите коментари и да стигна до твоя.

Точно за рецепти.. Колко различни начина има приготвянето на Картофена салата или яйца на очи..

Сега казахме че сме против копирането .. Но против копирането на уникално съдържание. Сега не можете да ме убедите че Х е автор на рецептата ... Пълнени чушки със сирене..

Както и други ниши като сайтове за алкохолни напитки..

W-SEO
Да такива рецепти като:
http://sgotvi.com/view/48/%c3%fe%e2%e5%f7%e5%f2%e0.html
Много уникална рецепта просто няма как като готвач да не я препиша..
 
Последно редактирано:
Re: Сайтове с крадено съдържание

Морфиус, от самото начало се изказваш неадекватно.

Рецептите от тефтера на баба ми, сговени и разказани от жена ми са обект на авторското право. Когато някой я копипейстне в своя сайт, нарушава правата ми. Ако я сготви и опише сам как го е сторил, тогава няма проблем.
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Да, темата наистина е доста болна. Но също така е болно и когато уважаван от теб човек ти лепва етикета “крадец”, без да виждаш основателна причина за това.

Ще се радвам ако обосновете твърдението си с някакви факти. Говоря конкретно за сайта gotvarski.net.

Въпросния сайт е изработен от уважаван от всички ни съфорумец и всички рецепти в него са с уникално съдържание, или поне за такива сме платили. Та в тази връзка ще се радвам да разбера дали съм си дал парите напразно.

Засегнатите, ако има такива, моля да се свържат с мен. Ако се открият копирани рецепти, ще ги изтрием или ще добавим линк към изтгочника (както се разберем със засегнатата страна).

Друго, което е добре да уточним е, къде е тънката граница между “копиране”, “взаимстване”, “пренаписване” и т.н. при рецептите, защото на всички ни е ясно че няма как в рецепта за шопска салата да липсват думичките “домати” и “краставици” :)


П.П. Моля да не възприемте думите ми като заяждане или някаква друга форма на негативно отношение, просто искам да изясним нещата.
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Тънката разлика съм я споменал в предишен пост - когато сготвиш, тестваш продуктите, снимаш и напишеш рецептата със свои думи или пък си направиш труда да преведеш и да сготвиш - всичко е ОК. Когато го направиш с копи-пейст от друг сайт, това си е кражба.

Точно вашият сайт е един от големите взимащи назаем. Давам само източниците:

Италианска салата

Фъстъчен сос в дъното на страницата

Андалуско гаспачо

Кюфтета от риба - II вид

Съжалявам, но примерите са стотици. Може да си чекнете рецептите една по една и ще видите.
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

А бе копира се пак :) Вярно съдържанието няма как да не е еднакво в повечето случай ( макар, че в различните краища, слагат различни неща и подправки ), но метода на готвене повечето не си играят дори да го пренаписаш с свои думи. Тогава си личи и кражбата.
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Ако сте опитвал всички рецепти от раздел "рибна кухня" на сайта ви, искренно ви завиждам.


Въпросните 4 линка, ги пуснах за проверка, ако се окаже че са копирани при нас, ще бъдат изтрити до 2-3 часа.
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Въпросните 4 линка, ги пуснах за проверка, ако се окаже че са копирани при нас, ще бъдат изтрити до 2-3 часа.
Проблемът при вас е, че не са само тези 4 линка, но наистина нямам време (а и не е моя работа) да ви търся дубликатите.
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Здравейте.На скоро бях намерил един сайт за защита на авторското право, по специално за копи пействането на съдържание.Не мога да го намеря в историята на браузъра, но ако го открия ще сложа линк.Просто слагате една картинка на сайта си която показва, че е защитен срещу такива злоупотреби и сте готови.В сайта има търсачка пействате си линка на вашия и тя търси из нета дали има друг сайт със същото съдържание като вашето.
 
  • Like
Реакции: Slav
Re: Сайтове с крадено съдържание

Не се подлъгвай. Нищо повече от един събирач на линкове не е този сайт.

в твоя сайт всяка една рецепта ли е от тефтера на баба ти/жена ти?
Всяка една ли е готвена и тествана лично от теб?
За всяка рецепта ли си написал описанието за готвене лично ти?

С какво правенето на шопска салата и снимането й, да речем, ти дава права върху рецептата?

Виж ако говориш за копи-пейст на текста от при теб другаде, дума по дума, и ако отговора на горните всички 3 въпроса е 'ДА' казвам ти браво и да подадеш дукументи за готвач в шератон.

Ако поне един е 'НЕ', темата е за кофата.
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Сайта е същия да ;) Е то не е задължително да слагам и HTML-ла към банера.Стига ми само да сложа картинката, какво като няма техен линк на сайта ми, а и да има мен това няма да ме събори или да ми навреди ;)
 
Re: Сайтове с крадено съдържание

Виж ако говориш за копи-пейст на текста от при теб другаде, дума по дума...
Точно за това говоря.

... и ако отговора на горните всички 3 въпроса е 'ДА' казвам ти браво и да подадеш дукументи за готвач в шератон.
Не знаех, че така набират готвачите в Шератон.

Ако поне един е 'НЕ', темата е за кофата.
В качеството си на какъв го казваш? Админ? Мод?
 

Горе