SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спам от Софийска Вода?!?

Re: Спам от Софийска Вода?!?

Не сме толкова близки :) пък и в момента бавно, но славно си събирам подобни давания. Но все пак ако ми дадеш егн-то и банковата ти сметка обещавам да ти плащам част от сметките :)

По темата, ако си дал твой емайл на посредник, примерно easypay, при плащане на ток, но получиш от водата емайл има много голяма вероятност да не е от посредника пробива в конфиденциалността, а компаниите да са разменяли данни за длъжници примерно (банките имат някакви подобни системи за кредитите).
Друг вариант е посредника да има договор за маркетинг и да използва събраната информация, виж колко двусмислено е написано част от първото изречение "Операторът използва събираната лична информация изключително и само за целите на предлаганите услуги...."

Както знаем, не е нужно да преподписваме общи условия, те влизат в сила в момента в който се публикуват на сайта дадената фирма и могат да си правят каквото поискат и когато поискат.

Това че даваш на някакъв вид информация на някакъв вид финансова институция за да я ползваш, не означава, че цялата информация ще остане в нея освен парите, тя препредава цялата твоя информация на получателя.
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

Не сме толкова близки :) пък и в момента бавно, но славно си събирам подобни давания. Но все пак ако ми дадеш егн-то и банковата ти сметка обещавам да ти плащам част от сметките :)
Успех
По темата, ако си дал твой емайл на посредник, примерно easypay, при плащане на ток, но получиш от водата емайл има много голяма вероятност да не е от посредника пробива в конфиденциалността, а компаниите да са разменяли данни за длъжници примерно (банките имат някакви подобни системи за кредитите).
Едва ли е това. Аз съм идеалния клиент. Плащам си сметките на деня, в който излязат.
Друг вариант е посредника да има договор за маркетинг и да използва събраната информация, виж колко двусмислено е написано част от първото изречение "Операторът използва събираната лична информация изключително и само за целите на предлаганите услуги...."
Ето това е незаконното, защото в общите условия няма подобна клауза и аз не съм давал съгласие.


Това че даваш на някакъв вид информация на някакъв вид финансова институция за да я ползваш, не означава, че цялата информация ще остане в нея освен парите, тя препредава цялата твоя информация на получателя.
Не е точно така. Има закон за защита на личните данни. Не могат ей така да ти предоставят данните на други.
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

Мерси :)

Ами банките разменят информация за всички лица, но това е съвсем друга тема.

Нали знаеш как поскъпнаха всички заеми по време на кризата, независимо, че бяха подписани при съвсем други условия ... няма управия. Всеки "голям" си прави/променя/нагажда каквото поиска. Прочети цитата пак, прозира точно това за което ти пиша.

Има различни нива за работа с лични данни и ме съмнява дори и в агенцията да са наясно за какво става дума :) (малко лирично отклонение, на закупен телефон от глобул и два пъти преседял по сервизи повече от 30дни и един път подменян, агенцията за защита на потребителите казва, че глобул не е длъжен да връща парите платени за този телефон ... както се казва ... смятаййй, случая е с познати)
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

Не сме толкова близки :) пък и в момента бавно, но славно си събирам подобни давания. Но все пак ако ми дадеш егн-то и банковата ти сметка обещавам да ти плащам част от сметките :)

Може ли аз да ти ги дам? :cool:
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

абе напоследък доста параноици се появиха, дето им се изправят косите, ако някой им разбере имейла или други лични данни. Ако някой иска да ви разбере и майчиното мляко, бъдете сигурни , че ще го разбере. Въобще няма да чака някоя "трета страна" отнякъде да ви извади егн-то.

Да, не е хубаво всеки да знае всичко , но чак толкова да задълбаваме, как са ми разбрали имейла или нещо подобно....май ви остава доста свободно време да търсите конспирации. :D
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

абе напоследък доста параноици се появиха, дето им се изправят косите, ако някой им разбере имейла или други лични данни. Ако някой иска да ви разбере и майчиното мляко, бъдете сигурни , че ще го разбере. Въобще няма да чака някоя "трета страна" отнякъде да ви извади егн-то.

Да, не е хубаво всеки да знае всичко , но чак толкова да задълбаваме, как са ми разбрали имейла или нещо подобно....май ви остава доста свободно време да търсите конспирации. :D
Мейла ми не е тайна. Но това няма нищо общо с темата.
И не става дума за параноя, а за боравенето с лична информация от големи компании.
Защото днес е мейла, утре е номера на кредитната карта, вдругиден друго.
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

Ами банките разменят информация за всички лица, но това е съвсем друга тема.

"размяната" на информация между банките и ония "системи" в горното ти мнение се наричат Централен Кредитен Регистър. Информацията там е единствено за брой кредити, сума и остатък по кредита на определен кредитополучател. Няма никаква друга информация - няма адрес, няма телефон, няма мейл, няма обстоятелства по отпускане на кредита, няма доходи и т.н. Всички банки са длъжни да подават информация в Регистъра и това не е някакво тайно споразумение между банките и не е част от световната конспирация, а задължение вменено им с Наредба на БНБ. Целта на тази наредба е да се следи нивото на качеството на портфейлите на банките и да се предприемат мерки в случай, че банките започнат да изпускат нещата.
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

Какво получих в 10 часа тази вечер:

Игнорирайки странния час, по-странното е, че аз дори не съм им клиент?!? Поне не и формално, защото АЗ нямам договор с тях.

еми аре де, нали си певец, още ли не си ги изпял на КЗП. ;)
А ти сигурен ли си, че мейла е пуснат от СВ? Може аз да съм ти го пуснал ;)
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

еми аре де, нали си певец, още ли не си ги изпял на КЗП. ;)
А ти сигурен ли си, че мейла е пуснат от СВ? Може аз да съм ти го пуснал ;)

По-добре певец, отколкото безпринципен :) - пуснато е отдавна.
Сигурен съм да.
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

/офф

"размяната" ... "системи"... световната конспирация... следи ... мерки...

Изключително съм благодарен за отговор не по темата, а за сравнението на вид механизъм. Предполагам си наясно, че доскоро не всички банки подаваха информация към системата.
Аз съм последния човек в този форум, който търси конспирации, а и съм привърженик на транспорта с волове, по-безотказен е, но това е съвсем друга тема.

KOBRETI, пускай ги тука в темата, ако може и копие на лична карта и направо почвам :cool:
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

KOBRETI, пускай ги тука в темата, ако може и копие на лична карта и направо почвам :cool:
Както вече стана ясно, тези данни не са ти необходими, за да платиш сметките :)
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

Добре е да се подават сигнали за нарушения, но искрено се надявам, че когато сигнала се окаже фалшив или просто някой иска да натопи бивш работодател, колега, жена си... или нещо такова, например - да има и ответни санкции за този който е подал сигнала. Например подаваш сигнал за СПАМ в КЗП, но поради една или друга причина се оказва, че е неправилно подаден - да следва глоба за жалбоподателя. А не, всеки луд да подава оплаквания, нали така? Трябва да е равнозначно за двете страни в подобен спор.
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

Добре е да се подават сигнали за нарушения, но искрено се надявам, че когато сигнала се окаже фалшив или просто някой иска да натопи бивш работодател, колега, жена си... или нещо такова, например - да има и ответни санкции за този който е подал сигнала. Например подаваш сигнал за СПАМ в КЗП, но поради една или друга причина се оказва, че е неправилно подаден - да следва глоба за жалбоподателя. А не, всеки луд да подава оплаквания, нали така? Трябва да е равнозначно за двете страни в подобен спор.

А жалбоподателя как да знае, кой стои зад клаваитурата и кой действително е направил предполагаемото нарушение?
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

А жалбоподателя как да знае, кой стои зад клаваитурата и кой действително е направил предполагаемото нарушение?

еми като прочете темата са и-мейла и анонимността.
проблема е в ЗЕТ, писан от някой дето най-близкото нещо до ПЦ, което е виждал е елка (елка е марка, не име)
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

еми като прочете темата са и-мейла и анонимността.
проблема е в ЗЕТ, писан от някой дето най-близкото нещо до ПЦ, което е виждал е елка (елка е марка, не име)

Не знам дали предполагаш, но съм на възраст, на която знам какво е "ЕЛКА" - съкращение от Електронен Калкулатор. Преди 90 година е било трудно да видиш елетроника произведена на Запад. Ти все още вярваш, че в Интернет има пълна анонимност. Темата за анонимните мейли е прекалено вяла и лишена от техническа обосновка. НИкъде не се споменава за VPN, никъде не се споменава за DNS poisoning да не говорим за SPF записи и т.н. Не си мислете, че с един open relay на VIVACOM може да пращате писма анонимно където и да е било. И защо изобщо жалбоподателя трябва да носи отговорност за техническата непросветеност на държавния служител не можах да разбера? Единствения случай, в който трябва да бъде санкциониран жалбоподателя е ако се докаже, че той умишлено е манипулирал изходната информацията. Ти провери ли в КЗП, кой е подал жалба срещу теб?

ЗЕТ не е писан, а в по-голямата си част и най-вече в тази от която всички настръхвате е превод от няколко Европейски директиви. - ФАКТ е, че превода е недодялан и с много двусмислици.
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

ЗЕТ не е писан, а в по-голямата си част и най-вече в тази от която всички настръхвате е превод от няколко Европейски директиви. - ФАКТ е, че превода е недодялан и с много двусмислици.

независимо от произхода тоя закон е супер зле и от това си патят всички.
остави го моя случай, съда ще реши.
Ааа да, пълна анонимност няма, има я до толкова колкото КЗП да не може да докаже еднозначно кой е автора на спам.
А весо маринов пее ;)
 
Последно редактирано:
Re: Спам от Софийска Вода?!?

@s1yf0x - жалбоподателя ще знае, че не може да пуска жалби за проверки, просто щото го сърбят ръцете. Пример: Може да съм работил при теб, ама понеже съм некадърен или мързелив, ти ми биеш шута. Аз обаче, понеже съм отворен (то вече всички са отворени), пращам една жалба до НАП, до Инспекция по труда и до който още се сетя, с обяснение, че не издаваш например касови бонове, или пък караш служителите да работят извън работно време , или каквото друго се сетя...и хоп, при теб става навалица от проверяващи. Оказва се, че всичко ти е наред, ама разправиите, проверките, загубеното време, хора, средства....всичко ще е за твоя сметка, а аз понеже анонимността е много хубаво нещо, ще злорадствам. Нали знаеш, че няма да ти кажат от кого е пусната жалбата, поради ред причини. :)

Напълно подкрепям възможността да се оплакваш , но трябва да си носиш отговорността.

Нямам представа, дали може въз основа на извършената проверка и доказала , че нещата при теб са наред, да поискаш да заведеш дело срещу жалбоподателя, като умишлено нанасяне на щети и тн. Тогава няма вече как да бъде скрит инициатора.
 
Re: Спам от Софийска Вода?!?

ivok, в нито една от институциите НЕ можеш да пуснеш анонимна жалба. Друг е въпросът, че и да не е анонимна, но пък ако е невярна, те са длъжни да направят проверка, а жалбодателят НЯМА да носи каквато и да е отговорност.
 

Горе