SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кой CMS бихте препоръчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Мерси много, вече го инсталирах и си играя. Из интернет навсякъде пише, че дизайна при форумите е доста маловажен, така че няма да губя много време.

Доста смело изказване. На мен лично трябва да ми допадне един форум, да ме грабне, така да се каже, за да реша да се регистрирам.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Доста смело изказване. На мен лично трябва да ми допадне един форум, да ме грабне, така да се каже, за да реша да се регистрирам.

А какво точно трябва да те грабне? Шаренийките?
Ей ти уебмастера, ей ти предприемача. И двата форума ползват темите по подразбиране за вбюлетин. В доста случеи, т.е. в специализирани ниши, дизайна е повече от маловажен.
И за да не съм тотален офтопик, може да разгледате mybb - доста приятна система, която по нищо не отстъпва на платенит VB и IPB.
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

Хората сме така устроени, че ни трябват само няколко секунди, за да преценим дали едно нещо ни допада като визия. А иначе този форум тук ме грабна и без шаренийки, както се изразяваш и вече съм доста редовен посетител.
 
Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Re: Кой CMS бихте преротъчали за форум

Доста смело изказване. На мен лично трябва да ми допадне един форум, да ме грабне, така да се каже, за да реша да се регистрирам.

Добре де, малко се поизсилих с това изречение. Тоя форум е страничен проект, който е на приниципа ако стане стане, дори няма да има никаква реклама. Нямам възможеност да отделя ресурси. В момента, който стигне 100 регистрирани и видя ок, от това нещо ще стане форум, ще му направим и темата, дотогава съдържание и пеперливи теми. А междудругото стандартната тема на phpBB има 16 цвята. И само за сравнение, какво е съотношението на теми/инсталирани CMS за wordpress, drupal и joomla, и какво е същото при форумние системи? ;)
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

За мен напоследък се оказа доста важно доколко е защитен форума от спамери, невероятна напаст са. Доста време през последните месеци прекарах да трия разни смотаняци с акаунти от рода на "Xrumer test" и други подобни.

Затова и направих това, то ще ви помогне да проверите всеки който се регистрира във форума ви дали е спамер или не. Има проверка по IP и по email. Хваща около 90 до 95% през последния месец :)

Може да се използва и за проверка на коментарите в сайт, просто си нямате на идея колко голям процент от коментиращите са доказани спамери които го правят редовно и в големи количества.
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

Kalin4y, света не се върти около уърдпрес :) Тия които спамят с коментари в блоговете понякога са различни от тия по форумите ;)

За форумите akismet е stop forum spam.
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

Еди, някой да ти е казал, че света се върти около WP ?
Акисмет не е WP, както мислиш ти :)
Акисмет е сървиз, който си има АПИ и се интегрира във всичко, което искаш..
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

XenForo - до момента никакъв спам не ме е хванал. Вярно, малко е оскъден от към администрация, но пък си има всичко, което трябва за един форум :)
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

Акисмет не е WP, както мислиш ти :)
Акисмет е сървиз, който си има АПИ и се интегрира във всичко, което искаш..

Ще ме умориш от смях. Знаех какво е когато почти никой в Бг не го ползваше още. :) Ползвам го още от момента в който се появи първия плъгин за WP всъщност ако трябва да сме точни.

При положение че сме правили плъгини ползващи апи-тата на project honey pot (подобен сървиз) и на stop forum spam се предполага че знам кое какво е ;)
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

XenForo - до момента никакъв спам не ме е хванал.
A, защо се занимавате с глупости и си товарите сървърите с допълнителни приложения, пък били и външни като Акисмет?

Какво искат спамърите? Линк в профил, линк в тема и линк в подпис. Ограничаваш трите за нови юзъри (примерно 50 поста и поне 30 дни) и проблемът е решен.

Иво, СМФ е толкова СЕО ънфрендли, че не знам защо някой все още го ползва.
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

Иво, СМФ е толкова СЕО ънфрендли, че не знам защо някой все още го ползва.

1. Намирам дефаулт инсталацията на phpBB за доста по-ънфрендли.
2. Аз лично не говорех за СЕО, последното нещо, което би твърдял е, че смърфа е добър от СЕО гледна точка. ;)
От гледна точка сигурност обаче, нито веднъж не е бил хакван, а след инсталирането на елементарен мод, до сега съм имал 2-ма руснака ентусиаста (за 5 години) и те според мен не бяха ботове.
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

A, защо се занимавате с глупости и си товарите сървърите с допълнителни приложения, пък били и външни като Акисмет?

Какво искат спамърите? Линк в профил, линк в тема и линк в подпис. Ограничаваш трите за нови юзъри (примерно 50 поста и поне 30 дни) и проблемът е решен.

Да де, ама за отбелязване е че не всеки форум го може това (да ограничиш трите) - някои просто нямат такава опция :) Аз не се товаря с нищо, просто при регистрацията се проверява айпи-то и емайла. Ако са на спамер, просто не можеш изобщо да се регистрираш.

Откак го направихме да работи автоматично, във форума спама намаля 9-10 пъти и вече имам повече свободно време да си лафя с вас тук ;)
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

Да де, ама за отбелязване е че не всеки форум го може това (да ограничиш трите) - някои просто нямат такава опция :)
Обикновено това става с два-три мода/плъгина/аддона.

1. Намирам дефаулт инсталацията на phpBB за доста по-ънфрендли.
Хм, инсталирал съм отдавна и двете, но не мога да се сетя да имаше някаква разлика. Пък и инсталацията се прави веднъж при късмет :).
2. Аз лично не говорех за СЕО, последното нещо, което би твърдял е, че смърфа е добър от СЕО гледна точка. ;)
СЕО не е ли от най-важните неща?
От гледна точка сигурност обаче, нито веднъж не е бил хакван, а след инсталирането на елементарен мод, до сега съм имал 2-ма руснака ентусиаста (за 5 години) и те според мен не бяха ботове.
Откакто съм инсталирал форума на бгкулинар (март 2004-та) досега не е бил хакван нито един път.
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

SEO-то е важно, сигурността също. С phpBB съм имал проблеми и със спам и с хаквания. Ако трябва да изграждам нов проект, много бих се колебал кой да ползва (включително и от платените).
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

Имаше един период, през който малко го бяха позарязали, но от години насам има много добра поддръжка.
 
Re: Кой CMS бихте препоръчали за форум

Обикновено това става с два-три мода/плъгина/аддона.

Как си знаех че точно това ще напишеш :) Няма по-добро решение от това което съм направил в момента (освен ако не искаш да спреш достъпа на цели c клас мражи от ip адреси до целия форум през htaccess). Защо:

1. За IPB v.2.xx която ползваме ние не ми е известно да има такъв "мод/плъгин/аддон". Ако на някой му е известен, ще съм благодарен ако го сподели.

2. Ок, дори да имаш някакъв вълшебен "мод/плъгин/аддон". Не бива да си мислите че спамерите ги спират някакви модове дето не им дават да си слагат линкове в подписите :)

Влиза спамера, поства спама и си заминава. Ти след него се побъркваш да триеш, да го банваш и така нататък. При 10-15 такива на ден знаеш ли какво е?

Аз поне в последните седмици всеки ден имах по толкова :) Всеки спамер ще те нападне като имаш теми във форума с пейджранк 2 и 3, а ако форума е на английски, на webdesign, hosting и seo тематика - ела да видиш какво става :)

Абсолютно съм убеден че и Марто не се е сблъсквал с такива нагли спамери - просто webmasterbg.org не е на английски.
 

Горе