SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проверка за чужд файл на сървъра.

wood

Senior Member
Как мога да проверя дали има чужд файл на сървъра или в wordpress.
По точно съмнявам се че на едно от двете места "може" да има чужд файл който да препраща посетителите към други сайтове.
Преглеждах ръчно файловете но неоткрих нищо...поне аз неоткрих. Какво трябва да гледам като търся такива файлове.
 
За: Проверка за чужд файл на сървъра.

За: Проверка за чужд файл на сървъра.

Щом имаш препращане, погледни и .htaccess файл/файловете, дори може след много нови редове надолу да е вкаран кода /срещал съм го така/ ;)
 
За: Re: Проверка за чужд файл на сървъра.

За: Re: Проверка за чужд файл на сървъра.

Виж статистиките на сървъра, може и Awstats. Лесно се вижда ако има такива файлове.

cloxy, къде точно да гледам в Awstats...или в сървъра.
Искам да проверя и за предният месец.
 
За: Проверка за чужд файл на сървъра.

За: Проверка за чужд файл на сървъра.

1. Сървъра какво е: нает сървър, VPS, споделен хостинг?
2. Съмняваш се, че някой пренасочва или си сигурен защото си тествал?
3. Ако не си тествал потърси в Google site:yourdomain.com и кликни на някой резултат, изчакай няколко секуди да видиш дали ще те пренасочи.
 
Re: Проверка за чужд файл на сървъра.

Кажи какво имаш предвид под "пренасочване". Пренасочване на посетители от търсачките или файл, който се използва за пренасочване към други адреси?
 
За: Проверка за чужд файл на сървъра.

За: Проверка за чужд файл на сървъра.

Преди имах качени няколко php файла на сървъра който пренасочваха след 5 сек. към други сайтове. Смених паролите на ftp и другите и вече невиждам такива файлове. Забелязах че от тогава много спаднаха посещенията на сайтовете...може и да се заблуждавам, но съм длъжен да проверя.
 
За: Проверка за чужд файл на сървъра.

За: Проверка за чужд файл на сървъра.

Дай URL на сайта за да тестваме.
 
За: Проверка за чужд файл на сървъра.

За: Проверка за чужд файл на сървъра.

Дай URL на сайта за да тестваме.


Това е САЙТА. На този сървър също са сайтовете за САЩ и Нова Зеландия...
 

Горе