SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Редирект на домейн, за колко време става.

MUTI

New member
Здравейте,
налага ми се да спра един сайт, но мисля преди това да го региректна с 301. Въпроса ми е за колко време ще се прехвърли тежестта от единия (стария) домейн на другия (новия). Ако го прехвърля за една седмица то това време ще е достатъчно ли за Г да разбере идеята?
 
За: Редирект на домейн, за колко време става.

За: Редирект на домейн, за колко време става.

Когато изчезне стария домей, Google спира да схваща идеята, тъй като линковете си водят към стария, а не към новия домейн.
Виж през google webmaster tools може и да се получи както го искаш.
 
Re: Редирект на домейн, за колко време става.

Зависи колко е голям сайта/колко индексирани има.

Но да правиш 301 редирект за една седмица е равно да унищожиш всичко според мен. 301 означава постоянен редирект, тоест нямаш право да го махаш след това, иначе става лошо.

Дори нещо да се прехвърли, в момента в който махнеш редиректа ще падне, дори при мен в много случаи следват наказания.
 
Re: Редирект на домейн, за колко време става.

Проблема е че мога да ползвам този домейн една седмица. Дори и да го задържа редиректа до месец то след това требва да го спра. Ако направя редиректа в google webmaster tools и след седмица или месец самоя домейн се спре в смисал или да не се ДНС-ва или да е бланк страница. Дали ще успея да прелея нещо от него на новия?
 

Горе