SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за нетематичен линк

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Бихте ли помогнали с мнения и разсъждения по следния въпрос:

Имам да речем два сайта, сайт А и сайт Б. Сайт Б е по-важен и за това си слагам линк от всички страници към него от сайт А. И двата сайта нямат никакви други изходящи и са си уникални и качествени, обаче нямат нищо общо като тематика :). Дори анкор текста на линка от А към Б изобщо не се споменава нито веднъж в целия сайт А. Тоест линка е напълно нетематичен. Все пак предполагам има някаква полза от него.

Та въпроса ми е, трябва ли да добавя примерно една статия в сайт А, която да е на тематиката на сайт Б? И ако да, то линка да го сложа в нея или да си остане на всички страници извън текста? И предполагам такава статия няма да навреди на сайт А, тя ще е единствената, която не е по тематиката на сайт А. Или няма смисъл да се добавя такава статия?

Какво мислите?
 
За: Въпрос за нетематичен линк

За: Въпрос за нетематичен линк

Контекстната връзка винаги е от полза. Защо не направиш комбинация от двете ?

Макар и да не съм много сигурен каква тежест дава Google на sitewide links от по-слабо авторитетни сайтове ...
 
За: Въпрос за нетематичен линк

За: Въпрос за нетематичен линк

Да, може и двете. Ще трябва да направя така, че сайтуайд линка да се скрива в поста с контекстния, защото е преди него в кода и нали само първия се гледал :).

А тази статия, примерно да сложа линк към нея във футера? Не искам да я публикувам при останалите :).
 
За: Въпрос за нетематичен линк

За: Въпрос за нетематичен линк

Според мен хубавото е че в статията анкор текста на линка може да е в синхрон не само с текста, но и с title, img alt и h тагове.

И мисля че е добре самата статия да се линкне от различни места от сайта (не само от футъра) плюс 2-3 линка от други сайтове.
 

Горе