SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко помощ за беклинковете в Г.

toniintro

New member
Здравейте, нещо не мога да разбера как "големиа Г" смята беклинковете. Пиша статии по блогове, регистрирам в директории, взимам линкове от други сайтпве и какво ли още не. Беклинковете в Яхо и други машини се увеличават поголомно само тези в Гугъл не мърдат. А тези в Бинг пък даже намаляват. Дайте съвет какво да направя за да ги увелича.
 
Re: Малко помощ за беклинковете в Г.

Игнорирай какво ти показва Google и Bing и гледай само Yahoo. Също може да гледаш в Google Webmaster Tools. Или още по-добре, не гледай нищо и просто си увеличавай беклинковете.
 
Последно редактирано:
Re: Малко помощ за беклинковете в Г.

ОК, така и ще направя. Просто не знам защо не мърдат да му се невиди. Да не говорим за ПР да мръдне :)
 
Re: Малко помощ за беклинковете в Г.

Мда, няма как да ти мръдне PR. То и ние всички чакаме да мръдне ама то става веднъж на 2 до 6 месеца (обикновенно 3-4 но никога не се знае).
Напълно е нормално да търсиш някакъв резултат от труда си по трупане на линкове. Освен трафика и покачване на позиции в гугъл, гледай в Yahoo. Също интересен тул, който може да ползваш за измерване числово на напредъка си в беклинковете е този инструмент за предсказване на PR: http://www.seomastering.com/pagerank-prediction.php (не го ползвай за поддомейни). Може да не е много точен в предсказването но е добър за сравняване примерно на предсказанието сега и след 2 седмици, когато си натрупал линкове. Можеш да видиш разликата :p, което е приятно и те надъхва за още работа.
Поздрави.
 
Последно редактирано:
Re: Малко помощ за беклинковете в Г.

Аз знам, че сега няма да мръдне ПР, но си мисля, че както не мърдат беклинковете няма и да мръдн.
scoobydoo - мерси много за тула наистина надъхва. Показва, че ще е между 2 и 3 което е добре. :)
Последно време ме притеснява след като Г ми метна сайта от 3 страница на 30 страница. И от търсене на сайтове написани на български от 4 позиции на първа станица на само 2. Нешо мисля, че се ебава с мен. Дали не е защото ми изтича скоро хоста. Утре ще го подновя.
 
Re: Малко помощ за беклинковете в Г.

Най-точният и правилен метод е следният.
Събираш всички бекове по Яху напр. и след това проверяваш дали са в индекса на Гугъл.
ето така:
"Ключова" "дума" site:sait-donor.com
Всичко което остане след проверката, значи повече или по-малко работи.
Всичко което не е в индекса, можеш да се опиташ да накараш гугъл да го проиндексира, но не е факт, че ще се получи.
Общо взето е това.
Разбира се, че всичко това става със софт или скриптове, а не на ръка.
Освен, ако бековете не са няколко десетки разбира се, тогава можеш и на ръка да направиш всичко това.
 
Re: Малко помощ за беклинковете в Г.

Благодаря за съветите. В момента може би ми се иска да са няколко десетки :), за да ги проверя, но съм напреднал малко повече :). ( хоп изчетках се ). Ще продължавам да трупам пък ще видим какво щв покаже. Надявам се и в първия работен ден да продължа акаунта на домеина и хоста и да се стабилизират нещата. Направи ми впечатление, че Г метна сайта като наближи 1 месец до изтичането на хоста идомейна.
 
Re: Малко помощ за беклинковете в Г.

Благодаря за съветите. В момента може би ми се иска да са няколко десетки :), за да ги проверя, но съм напреднал малко повече :). ( хоп изчетках се ). Ще продължавам да трупам пък ще видим какво щв покаже. Надявам се и в първия работен ден да продължа акаунта на домеина и хоста и да се стабилизират нещата. Направи ми впечатление, че Г метна сайта като наближи 1 месец до изтичането на хоста идомейна.

Едва ли изтичането на хоста ти оказва влияние на класирането.
 
Re: Малко помощ за беклинковете в Г.

не знам дали бъркам, по всяка вероятност да, но ми се струва, че Г. изобщо не отчита линкове от директори (дори дира и gbg), соц.мрежи, постове във форуми и други. Или в най- добиря вариант се отчитат, но имам много малка давност.

В момента единият от сайтовете ми има скромните 22 беклинка според Г. при положение, че през послените 2-3 месеца, сайтът е добавен в нови 20-30 директори, форуми и .... Индексираните от Г. линкове не мръднаха изобщо
 

Горе