SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Индийските панди и пингвини :)

За: Индийските панди и пингвини :)

За: Индийските панди и пингвини :)

Гледах до 33 минути някъде и през цялото време общо взето само Мат дрънка. Каква беше идеята да събере дузина експерта? За да покажат екстрите на G+ ли :D. Иначе има някои добри въпроси.
 
Re: Индийските панди и пингвини :)

Ето какво научих от видеото, заедно с някои мои коментари:

- Възможно е възстановяване от Панда, най-просто ако се премахне некачественото съдържание (препоръчва се статус 404) и се изчака следващия ъпдейт. Много зависи и от авторитета на домейна.

- Трябва да се внимава с големи блокове реклама в хедъра на сайта. Тук лично аз се замислям дали Гугъл не хваща за реклама и някои шаблони с големи слайдъри в началото. Имам някои подозрения, че може да се бърка понякога.

- Дължината на заглавието в снипета не се изчислява на база брой знаци, а сумарната ширина на буквите. "w" е по-широко от "i". Примерно заглавие, съставено само от главни букви ще се изреже по-рано от заглавие, съставено само от малки букви.

- Относно копирането на съдържание, Мат отново приказва глупости, че тежест имал първия публикувал съдържанието. Тук мога да го оспоря с много доказателства, че при копиране всичко се свежда до авторитет на домейна и се класира по-авторитетният, независимо кога го е копирал.

- nofollow линковете нямали никаква, абсолютно никаква тежест според Мат. Не предавали PageRank и тежест по текст на връзката. Тук отново можем да поспорим, нали ;) А и това, че не предават тези два параметъра, не означава, че не помагат за разнообразяването на връзките, увеличаване на общия брой връзки, натурален профил, TrustRank и т.н...

- Множество DMCA репорти към даден домейн са лош сигнал. Силно се надявам това да е така.
 
Последно редактирано:
Re: Индийските панди и пингвини :)

Моят сайт е типичен пример, че Мат отново казва това което му се иска, а не това което е реалност. Огнян вметна на k2web, че си намерил лек за това, но не и подробности. Освен репорта има ли друго?

- Относно копирането на съдържание, Мат отново приказва глупости, че тежест имал първия публикувал съдържанието. Тук мога да го оспоря с много доказателства, че при копиране всичко се свежда до авторитет на домейна и се класира по-авторитетният, независимо кога го е копирал.
 
За: Индийските панди и пингвини :)

За: Индийските панди и пингвини :)

Супер. Мерси за обобщението!
За дублираното забележи обаче, че казва че целта е да "return the highest quality content", а за това да се върне оригинала казва само "if possible".
 
Re: Индийските панди и пингвини :)

Огнян вметна на k2web, че си намерил лек за това, но не и подробности. Освен репорта има ли друго?

Правил съм няколко експеримента и все успешни. Това, което правя е да слагам връзки от копираните текстове към моя. Обикновено в коментар под копирания текст. Няма значение текста на връзката (името ми), както и дали е dofollow или не.

Дали първи публикуваш текста няма никакво значение. Важното е колкото се може повече от останалите дубликати да линкват към теб. Единствено тогава над авторитета на домейна натежава кой е истинският първоизточник, въпреки че може и реално да не си първоизточник.

С две думи - копираш текст, който се повтаря много пъти в Интернет, слагаш в колкото се може повече от повторенията връзка към себе си и ти си оригиналът за Гугъл. Аз лично го използвам за добронамерени цели, в смисъл, когато пръв съм пуснал нещо или си е мое и някои ме outrank-не, да си върна позициите. Всеки път работи.
 

Горе