SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Разпознаване на езика при многоезичен сайт и Google

denyo

New member
От известно време се ровя за информация по въпроса, но така и не намерих точно това което ме интересува. Става дума за сайт с няколко езикови версии написан на html (щото от това разбирам). На всяка страница ще си има знаменца за ръчен избор на език. БГ версията смятам да е на domain.com, а чуждоезиковите на domain.com/en/, domain.com/de/ и domain.com/ru/. Иска ми се, като влезе на domain.com, потребителя автоматично да бъде пренасочен към езиковата версия на сайта според настройките на браузера му. Ако нямам подходяща езикова версия, искам да се зарежда английската. Имам три питанки:

1. Има ли по-подходяща организация за автоматичен избор на езикова версия от това което съм си наумил, от гледна точка на SEO.

2. Как конкретно да го изпълня това ("моя" вариант или евентуалния друг който ми препоръчвате). Предполагам с php, htaccess или нещо друго от което не разбирам много. Java Script не знам дали има такива възможности, но не ми се ползва, щото нали не бил SEO friendly.

3. Така както съм си го наумил, ако някой избере версия различна от езика на браузера му и после посети domain.com ще остане малко разочарован, защото пак ще се върже към езика от браузера, но от гледна точка на Гугъл си мисля, че трябва да има някакво съдържание на domain.com а не само скрипт който пренасочва. И не е ли по- SEO friendly ако вместо директории ползвам за езиците представка към името на файла, примерно bg_info.html, ru_info.html, en_info.html... ?

Надявам се на готов index.php че наистина не съм в час. Благодаря за отзивчивостта.
 
Re: Разпознаване на езика при многоезичен сайт и Google

ето ти примерен код на пхп

Код:
<?php
$lang=strtok($HTTP_ACCEPT_LANGUAGE,","); //language codes are comma delimited
while ($lang){

 if (strstr($lang,"en")){ //if there is "en" in it
  header ("Location: http://www.site.com/en"); 
  exit;}

 if (strstr($lang,"bg")){
  header ("Location: http://www.site.com/home.html"); 
  exit;}

 $lang=strtok(",");}//next token and end of while
header ("Location: http://www.site.com/home.html"); // default relocation in case nothing got detected
exit;
?>
​

но най-добре за сео е с поддомейни

en.site.com

ru.site.com

P.S.

горния код го ползвам в сайта ми - ideabg.com, но не казвам, че това е най-доброто решение.

PPS

този код го правиш в главната директория като index.php , а иначе за начална на българската версия в същата директория слагаш home.html , примерно ако БГ версията ще ти е основна

в моя сайт БГ версията съм я отделил в отделна папка, но това беше преди години, и сега мисля, че не е добре (дефакто аз нямам основна версия)

чао от мен засега
 
Последно редактирано:
Re: Разпознаване на езика при многоезичен сайт и Google

Според мен как ще е организирано всичко - по папки / поддомейни / домейни, няма значение, стига да е свързано всичко с правилните hreflang атрибути. Повече информация:

Official Google Webmaster Central Blog: New markup for multilingual content
 
Re: Разпознаване на езика при многоезичен сайт и Google

СКуби, да ти кажа честно, не знам

аз така или иначе си го пингвам за новото съдържание и му го давам директно :eek:
 

Горе