SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Два проблема с две USB флашки :)

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Имам две флашки и вече съм ги отписал, но бих се радвал, ако можем да спасим някак една от тях.

Първата като я включа иска да се форматира, като се форматира работи, но като я извадя и пак я пъхна, пак иска да се форматира и не дава достъп до данните. И така всеки път иска да се форматира.

Втората пък като я включа, инсталират се драйвери и т.н. всеки път и след като вече е уж готова за ползване, я няма никъде в My Computer и не работи изобщо. Дори да напиша буквата ръчно в адреса и я отворя, пак няма нищо. Все едно не е свързана. А току що я инсталира спешно :D.

Та ако случайно някой знае нещо по въпроса да сподели :). Търсих малко по Гугъл и на пръв поглед нещата там не ми помагат, или не действат или изобщо няма решение. Не ми трябва да възстановявам данни! Идеята е ако може да се оправят самите флашки. Не е от компютъра ми, и на друг не работят.
 
Последно редактирано:
За: Два проблема с две USB флашки :)

За: Два проблема с две USB флашки :)

1. Да си го слагал на някакъв друг компютър с друга OS различна от Win ? Опитай да я сложиш на няколко други компа, все на един ще тръгне.
2. Същия проблем го имах навремето с един комп с XP. Даже Matt Cutts беше писал за решение в блога си. Ама не ми се вярва да си на XP.
 
Re: Два проблема с две USB флашки :)

1. На различна от win, нямам такъв спомен. На друг win - да, ползвал съм я. Ще пробвам на един друг компютър.
2. Какво е решението? Аз имам и xp и 7. Пробвал съм на xp на друг компютър и там не иска.
 
За: Два проблема с две USB флашки :)

За: Два проблема с две USB флашки :)

Може и проблема да е във флашките - да са се смахнали контролерите. Имах подобен проблем с преносим хард - при всяко включване искаше форматиране. В крайна сметка му смених enclosure-a и стигнах до извод, че просто се беше прецакал чипа на контролера, тъй като след смяната, харда си работеше перфектно.

В твоя случай с флашката няма как да смениш каквото и да е, така че, ако и твоят проблем е някъде там, навярно вече са неизползваеми :/
 
За: Два проблема с две USB флашки :)

За: Два проблема с две USB флашки :)

двете флашки се държат анормално на един и същи компютър, или и на различни компютри?
 
За: Два проблема с две USB флашки :)

За: Два проблема с две USB флашки :)

абе какво си се закахърил за едни флашки :) през прозореца и си земи нови
аз не бих ползвал такива... кой знае кога ще откажат с нужни данни записани на тях
преди от прекомерно ритане бях разкачил малко спойки вътре и се наложи да запоявам поне да си издърпам информацията
 
Re: Два проблема с две USB флашки :)

На различни компютри не бачкат и двете. Първата пак ще я пробвам утре на друг компютър, понеже тя по-отдавна е повредена и вече не помня какво съм тествал, но щом съм я отписал, със сигурност съм я пробвал поне на още един компютър.
Общо взето не е от компютрите или от Windows-ите според мен. Нещо хардуерно може би. Не знам дали има някакви програмки дето евентуално да ги оправят или да им префлашнат някак чиповете или нещо такова. Ако някой каже нещо, ще го пробвам.

@flasher
Заслужават поне няколко опита все пак. Защо да замърсявам природата като си купувам нови ;)
 
За: Два проблема с две USB флашки :)

За: Два проблема с две USB флашки :)

те си заслужават и повече опита но само за непотребна или маловажна информация :) иначе можеш лошо да се опариш.
 
Re: За: Два проблема с две USB флашки :)

Re: За: Два проблема с две USB флашки :)

те си заслужават и повече опита но само за непотребна или маловажна информация :) иначе можеш лошо да се опариш.

Имах предвид опита да ги поправя :). Иначе аз съм си ги ползвал с години и двете. Освен за пренасяне на това онова, на флашка си правя и бакъпите. Те ще ми потрябват само в момента, в който ми изгори хард диска, ако изобщо стане това. Шансът точно в този момент да се повреди и флашката е ужасно минимален, така че няма проблеми.
 
За: Два проблема с две USB флашки :)

За: Два проблема с две USB флашки :)

определено за точно този момент шанса е малък ама докато изгори харда ще мине доста време :)
колко GB са флашките че побират бакъп

успех с поправката и по-важно ... безаварийно ползване
 
Re: За: Два проблема с две USB флашки :)

Re: За: Два проблема с две USB флашки :)

определено за точно този момент шанса е малък ама докато изгори харда ще мине доста време :)
колко GB са флашките че побират бакъп

успех с поправката и по-важно ... безаварийно ползване

Еми нали за това е бакъп, за всеки случай ;). Едната е 8гб, другата не е за бакъп и е малка и много по-стара, само 1гб. И са много бързи. Бяха по-скоро. Сега ще си взема 16гб USB 3.0, още по-бърза. (Ако не успея да оправя 8-ицата де).

ЕДИТ: Видях го поста на Мат Кътс. Аз правих нещо такова с промяна на буквите но през контрол панела и пак не се показа. А и на друг компютър не се показва, а и също на Win 7. Така че май няма да стане.
 
Последно редактирано:

Горе