SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос за СЕО

Здравейте колеги!
Имам нужда от Вашата помощ!
Искам да оптимизирам сайта си с допълнителни ключови думи.
В момента излизам на първа страница с думата "копирайтър", като потребителите се насочват към началната страница на сайта. Но ми се иска и статиите да излизат при търсене.
Например имам публикувани за товарни превози. Те са подкатегория със същото име и вътре са всички статии от тази тема.
Ако дам ключова дума "товарни превози" за индексиране от паяците, ще излезе ли подкатегорията в моя сайт при търсене?
Извинявам се за глупавия въпрос, но съм лаик в тази област!
 
За: Въпрос за СЕО

За: Въпрос за СЕО

Предполагам, че става дума за този блог copywriterbg .alle .bg ?! Има подкатегория "товарни превози", но в нея има 4 линка, не и статии. Има разлика в двете изказвания.

Защо искаш статиите, които си публикувала, да излизат на първа страница?

По-добре оптимизирай по ключови думи, които описват дейността и предлаганото от теб, отколкото да оптимизираш статиите, които пишеш.
 
За: Въпрос за СЕО

За: Въпрос за СЕО

Да линкове към статии са.
Клиент ги е поръчал и аз ги слагам при мен, като линкове, за да си спестя място.
Мисля си, че като излизат и статиите или линковете към тях, независимо, че потребителят търси товарни превози, като попадне на моя сайт, някога може да се възползва и от моите услуги. Да не говорим, че по този начин ще направя услуга и на клиента.
 
За: Въпрос за СЕО

За: Въпрос за СЕО

А какви ключови думи, освен копирайтър да дам, за да се класирам?
В момента имам статии, пиша статии, писател под наем, платени статии и още от този род. Но не се класирам по нито една от тях, с изключение на копирайтър.
А и това, че слагам линкове към вече публикуваните статии правилно ли е?
 
Re: Въпрос за СЕО

Може да напишеш статии за писане на статии и да ги публикуваш. Така хем ще покажеш знанията си в тази област и клиентите ще ги видят, хем те ще се класират по думи от твоята сфера и ще привлекат потребители интересуващи се от тези неща. Аз лично не бих линкнал към всички статии, които съм писал ако смятам сайта ми да има добро класиране. Ще станат много линкове към теми несвързани със сайта. Може да линкнеш към няколко или пък ако искаш може да покажеш всички, но без реален линк, само със списък с URL адреси.
Между другото менюто в сайта ти едвам се забелязва.
 
  • Like
Реакции: blez
За: Re: Въпрос за СЕО

За: Re: Въпрос за СЕО

Може да напишеш статии за писане на статии и да ги публикуваш. Така хем ще покажеш знанията си в тази област и клиентите ще ги видят, хем те ще се класират по думи от твоята сфера и ще привлекат потребители интересуващи се от тези неща. Аз лично не бих линкнал към всички статии, които съм писал ако смятам сайта ми да има добро класиране. Ще станат много линкове към теми несвързани със сайта. Може да линкнеш към няколко или пък ако искаш може да покажеш всички, но без реален линк, само със списък с URL адреси.
Между другото менюто в сайта ти едвам се забелязва.
Благодаря ти!
Много ми помагаш!
 
За: Въпрос за СЕО

За: Въпрос за СЕО

А какви ключови думи, освен копирайтър да дам, за да се класирам?
В момента имам статии, пиша статии, писател под наем, платени статии и още от този род. Но не се класирам по нито една от тях, с изключение на копирайтър.

Именно по тези думи може да се оптимизираш. Прегледай другите копирайтъри как и къде се рекламират и оптимизират. Това ще ти помогне.
 
За: Въпрос за СЕО

За: Въпрос за СЕО

А какви ключови думи, освен копирайтър да дам, за да се класирам?
В момента имам статии, пиша статии, писател под наем, платени статии и още от този род. Но не се класирам по нито една от тях, с изключение на копирайтър.
А и това, че слагам линкове към вече публикуваните статии правилно ли е?

Здравей Десислава,

Ключовите думи, към които си се насочила се търсят буквално от шепа хора. Няма да имаш добър трафик по тях. Ползвай този инструмент https://adwords.google.com/o/KeywordTool за да се ориентираш кои думи си заслужават.
Вземи си собствен домейн и хостинг, под 50 лв на година са общо.
По-добър вариант е да последваш съвета на bgseoeu и да видиш къде и как рекламират колегите ти.
Само на български език ли пишеш?
 
За: Въпрос за СЕО

За: Въпрос за СЕО

Добър инструмент за проверка на думи за трафик според мен е google trends. Според мен стратегията ти да оптимизираш един сайт за думи като копирайтър не е добра. По добре е да направиш една две твои тематични директории за статии. Като тематиката да е нещо за което можеш да пишеш много и интересни статии. По този начин всеки с интерес в нишата на статиите ще иска да публикува там. Една добре написана реклама на първа страница на тези директории ще ти доведе повече клиенти. Това го казвам от личен опит, качествен копирайтър за моята ниша го намерих по горе описания начин.
 
За: Въпрос за СЕО

За: Въпрос за СЕО

Благодаря на всички за полезните съвети!
pmklimatici,
Извинявай за глупавия въпрос, но наистина съм боса в тези неща. Писането ми идва отвътре, но май доста други неща ми куцат.
Как по принцип може да се печели от директория за статии? Каква е ползата на тези, които публикуват там безплатно?
Както и за собственика. Явно има защо, щом има толкова много подобни сайтове.
 
Re: За: Въпрос за СЕО

Re: За: Въпрос за СЕО

Благодаря на всички за полезните съвети!
pmklimatici,
Извинявай за глупавия въпрос, но наистина съм боса в тези неща. Писането ми идва отвътре, но май доста други неща ми куцат.
Как по принцип може да се печели от директория за статии? Каква е ползата на тези, които публикуват там безплатно?
Както и за собственика. Явно има защо, щом има толкова много подобни сайтове.

Директориите за статии (които са правени от SEO хора, тоест 99.9% от българските) се правят с идеята собственика да получава безплатно съдържание, а авторите да вмъкнат линкове в статиите към свои сайтове и така да подобрят SEO-то на сайта си. До колко вече работи тази схема е друг въпрос. Аз лично не виждам смисъл и за двете страни, но това си е мое мнение.
 
За: Re: За: Въпрос за СЕО

За: Re: За: Въпрос за СЕО

Директориите за статии (които са правени от SEO хора, тоест 99.9% от българските) се правят с идеята собственика да получава безплатно съдържание, а авторите да вмъкнат линкове в статиите към свои сайтове и така да подобрят SEO-то на сайта си. До колко вече работи тази схема е друг въпрос. Аз лично не виждам смисъл и за двете страни, но това си е мое мнение.

Да уточня не правиш обикновени директории за статии, а такива релативни тясно тематични. Например да речем, че можеш да пишеш интересни и полезни статии за "климатици" правиш си твоя директория за климатици и я развиваш сама. Понеже в момента релативните ликове са кът всеки в нишата ще иска линк от теб. Никъде не съм казал, че е безплатно публикуването слагаш цена каквато решиш.Второто предимство, е че евентуален клиент се запознава директно с работата ти и знае за какво плаща, когато поръча статии.
 
Re: Въпрос за СЕО

Може да струва 2 лв., може да струва 200 лв. - зависи колко качествена си направила директорията, но както Скуби каза, тези директории вече не са това което бяха и не вярвам някой да плати добра цена за такъв линк.
 
Re: За: Въпрос за СЕО

Re: За: Въпрос за СЕО

Ще помисля по въпроса за директория за статии. Наистина идеята не е лоша.
А колко струва един линк?

Понеже подозирам, че не си много запозната с нещата, нека поясня още нещо. Продажбата на линкове се смята за спам и е против правилата на Гугъл. Нарушаването им е винаги с риск. Тоест може сайтът ти да бъде наказан и в най-лошия вариант премахнат напълно от Гугъл. Просто нещо, което да го имаш в предвид.
 

Горе