SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Гугъл Хром много ми кешира?

За: Гугъл Хром много ми кешира?

За: Гугъл Хром много ми кешира?

Трупа си и трупа и в един момент спира да работи. За съжаление последно като гледах нямаше настройка за ограничение на кеша, както има във FF. За това трябва да го чистиш ръчно през определено време иначе пълен краш.
 
За: Гугъл Хром много ми кешира?

За: Гугъл Хром много ми кешира?

Просто за триене на кеша:
  • Менюто на Chrome iporu.png;
  • Tools;
  • Clear browsing data;
  • От изкачащия прозорец само се избира Cache;
  • Най-отгоре има меню, от което да се избере за какъв период от време да бъде изтрит кеша;

А за самите настройки на кеша... Има, ама са малко по-тарикатски схемите... :fight:

  • Десен бутон върху shortcut-а на Chrome;
  • После на "Target:"
  • Да изглежда като това: "...chrome.exe" --disk-cache-dir="CACHE_DIR" --disk-cache-size=N
Като CACHE_DIR е директорията, в която искаш да се запаметява кеша, а N е размера на кеша, който искаш да пази. Не помня обаче в битове ли беше или в мегабайти.

Hope to help! :beer:
 
За: Гугъл Хром много ми кешира?

За: Гугъл Хром много ми кешира?

Хах. Смятай, човек трябва да е програмист/хакер за да си настрои кеша в този хром. Не мога да проумея, нали уж гледат да е бърз. Изобщо тествали ли са го по продължително на нормален компютър? Не виждат ли че почва да цикли като стане 2GB кеш? Шантава работа. Може би го тестват с SSD :).
 
Re: За: Гугъл Хром много ми кешира?

Re: За: Гугъл Хром много ми кешира?

Просто за триене на кеша:
  • Менюто на Chrome Виж файлът 1014;
  • Tools;
  • Clear browsing data;
  • От изкачащия прозорец само се избира Cache;
  • Най-отгоре има меню, от което да се избере за какъв период от време да бъде изтрит кеша;

А за самите настройки на кеша... Има, ама са малко по-тарикатски схемите... :fight:

  • Десен бутон върху shortcut-а на Chrome;
  • После на "Target:"
  • Да изглежда като това: "...chrome.exe" --disk-cache-dir="CACHE_DIR" --disk-cache-size=N
Като CACHE_DIR е директорията, в която искаш да се запаметява кеша, а N е размера на кеша, който искаш да пази. Не помня обаче в битове ли беше или в мегабайти.

Hope to help! :beer:

Мерси много, първото го знам

а второто ми е много полезно, сега ще тествам

за първото - не ми се клика през 1 час :) пък и като се улиса човек, забравя
 
За: Гугъл Хром много ми кешира?

За: Гугъл Хром много ми кешира?

Другия вариант е да сложиш отметка в настройките да трие кеш, cookies и други при затваряне.
Като усетиш, че му става тежко - рестартираш и всичко е 6, въпреки, че едва ли те устройва като решение. :)
 
За: Гугъл Хром много ми кешира?

За: Гугъл Хром много ми кешира?

уж сте грамотни хора и можете да търсите с Google ......

Well, you guys are in luck (BTW, great work-around, Xenofon), since Chrome now has two startup switches that you can use:

--disk-cache-dir
and
--disk-cache-size

Simply close Chrome, right-click your Chrome shortcut, click Properties, and then in the field labeled "Target:", make it look something like this:

"...chrome.exe" --disk-cache-dir="CACHE_DIR" --disk-cache-size=N

Where 'CACHE_DIR' is the new cache location, and 'N' is the cache size limit, in bytes.

Use whichever switch you need, or both. Keep in mind, however, that these features may not be completely stable yet. But you probably shouldn't have any problem with using them.

And to anyone who's interested, I caught gander of the existence of these switches directly from a source code file for Chrome. See here:

http://src.chromium.org/svn/trunk/src/chrome/common/chrome_switches.cc

Hope this helps!
 
Re: Гугъл Хром много ми кешира?

накрая минах пак на Мозила и съм ок , да го е......

то ебати и кеша, върви като костенурка - въпреки че всичко направих, ама мога ли през 10 мин да чистя и да го рестартирам
 
За: Гугъл Хром много ми кешира?

За: Гугъл Хром много ми кешира?

Още по-добре ще направиш, ако минеш на Опера. По подразбиране кешът и е 50 МВ, а ти можеш да си го промениш както ти харесва. Аз го държа на 20 и съм задал при всяко затваряне да го трие, така че всеки път си зареждам сайтовете на чисто и виждам веднага, ако има промени.
 
За: Гугъл Хром много ми кешира?

За: Гугъл Хром много ми кешира?

Остави, тази опера за нищо не става. Не помня вече конкретните проблеми, които имам с нея :)D), но помня, че това е моето мнение за нея, формирано от личен опит.
 

Горе