SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Реципрочен линк

yordanp

New member
В каталозите, в които изискват реципрочен линк обикновенно изписват - поставете линк към нас, може да не е на видимо място, но да активен.

Възможно ли е такъв вид обратен линк? Да речем имам два сайта и регистрирам сайт N1 в каталога, но връщам линка от сайт N2 (заради гугъл и да избегна директна размяна на линкове). В такъв случай съответния каталог получаван насрещен линк, макар и от друг нерегистриран там сайт.

Питам тъй като виждам много сайтове регистрирани в "реципрочни каталози", но в сайтовете сайт няма обратен линк към каталога.
 
За: Реципрочен линк

За: Реципрочен линк

Това с каталозите и реципрочните линкове е от ерата на 8 битовото SEO.

Моят съвет е да спреш с тази "тактика" и го казвам за доброто на всички.

До дни идва новият пингвин, чиято цел и да спре манипулативния линк спам.
 
Re: Реципрочен линк

Все още не съм разменял линкове от каталози, за това питах дали има смисъл да го правя по някакъв начин изобщо. За момента виждам че това се цени от гугъл и май ще продължа да заобикалям "реципрочни сайтове", надявам се и от новия пингвин това да се отчете.

Питането ми беше, тъй като топ сайтовете от нисшата в която оптимизирам се доверяват и на такива каталози, интересно ми е какво ще промени новия алгоритъм на Гугъл и дали ще има големи размествания ...
 
За: Re: Реципрочен линк

За: Re: Реципрочен линк

Все още не съм разменял линкове от каталози, за това питах дали има смисъл да го правя по някакъв начин изобщо. За момента виждам че това се цени от гугъл и май ще продължа да заобикалям "реципрочни сайтове", надявам се и от новия пингвин това да се отчете.

Питането ми беше, тъй като топ сайтовете от нисшата в която оптимизирам се доверяват и на такива каталози, интересно ми е какво ще промени новия алгоритъм на Гугъл и дали ще има големи размествания ...

Размествания ще има. Недей да гледаш другите.
 

Горе