SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Рязко увеличение на +1s на началната страница

cloxy

Super Moderator
Екип
Наблюдавам на някои мои сайтове рязко увеличение на +1s на началната страница (/). Общото между сайтовете е, че са с верифицирана страница в Google+. При сайтове, при които връзката със страницата не е верифицирана, плюсовете са си същите.

Имам чувството, че са направили плюсовете на началната страница на сайт да съвпадат с плюсовете на Google+ страницата му. Също така като натиснеш плюс чрез +1 бутона на началната си страница, този плюс отива директно като +1 на страницата ти в Google+ (знам, че звучи объркващо).

Някой друг с подобни наблюдения?
 
За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Нещо правят, но не е ясно какво. На два от сайтовете ми бройката е нараснала от сутринта насам - на единия с +6, на втория +10, но на другите си стои колкото си беше сутринта. И няма нищо общо с тези плюсове в свързаните им Г+ страници. Там бройката е друга поне на първия, а на втория май е намалена, ако не бъркам цифрата.

От друга страна в уебмастърските инструменти на първия имам отчетени 86, а на сайта ми показва 22. За втория в инструментите е 35, а в сайта пак 22. Иди че ги разбери.
 
Последно редактирано:
За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Сега погледнах - двойно :) лайк, лайк, лайк :)
 
За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Също така като натиснеш плюс чрез +1 бутона на началната си страница, този плюс отива директно като +1 на страницата ти в Google+ (знам, че звучи объркващо).

Някой друг с подобни наблюдения?
Опитах го това и като резултат в сайта мо от 22, колкото показваше, плюсовете станаха 16, колкото бяха сутринта. :confused:
 
Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Сега вързах форума, че кодът, който те даваха към уиджета и разчитащ на data атрибути, се оказа, че не работи (абсурдно, но факт). Да видим как ще мръднат цифрите следващите дни.

Сега началната има 80 плюса, страницата в Google+ има 282 плюса. Надявам се да ги събере, но най-вероятно просто ще покаже 282.
 
За: Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Според мен това рязко увеличение се дължи на синхронизация между даден сайт и +1 страницата му.
Ако е така трябва да излезе следната аритметика - 16 от сайта + 10 от Г+ = 26, а на практика в момента сайтът ми показва 21, а в Г+ си стоят 10.
 
За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Наблюдавам на някои мои сайтове рязко увеличение на +1s на началната страница (/). Общото между сайтовете е, че са с верифицирана страница в Google+. При сайтове, при които връзката със страницата не е верифицирана, плюсовете са си същите.

Имам чувството, че са направили плюсовете на началната страница на сайт да съвпадат с плюсовете на Google+ страницата му. Също така като натиснеш плюс чрез +1 бутона на началната си страница, този плюс отива директно като +1 на страницата ти в Google+ (знам, че звучи объркващо).

Някой друг с подобни наблюдения?

И при мен се случи такова нещо. Имам 120 и нещо + на стария ми сайт. Като пуснах бутона на новия сайт от +4 прибавиха и онези 120+ и стана.... Като че ли всичко това идва от гугъл+ страницата, въпреки че новия сайт пък съм го вързал с фирмен+ профил с рел=публишер и пак същото - навсякъде от раз 120 и нещо си плюсове.
 
Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

wowwwww

на фирмения сайт от +12 са станали +176 :party:
какво ли става

P.S.

Васко май е прав, и фирмения ми профил в Г Плюс е с 176 плюса
 
Последно редактирано:
Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Някъде около 20.09.2012 имаше някакъв "ъпдейт" на G+. Изчезнаха всичките, после пак се появиха. След тази дата започна и увеличаването при мен. Но за съжаление, влиянието на G+ върху търсенето при мен е минимално. Предполагам влиянието зависи от авторитета на човека дал +.
 
Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

На форума преди малко хвана връзката и се синхронизираха. Получи се обаче много странно число - 119. Идея си нямам как го получиха :confused:
 
За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Паднаха до 103 сутринта и изведнъж станаха 347 :) Неведоми са пътищата Гуглевски :)
 
За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Паднаха до 103 сутринта и изведнъж станаха 347 :) Неведоми са пътищата Гуглевски :)

Ауу секнал се е чекиджийския оргазъм на няколко хейтъра... ужас :D
 
Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Аз имам чувството, че при Гугъл никога 2+2 не е равно на 4. Все прилагат някакви странни алгоритми дето изчисляват по някакъв супер ефективен начин числото, което е нужно. Така то е винаги грешно, но до него се стига с минимална процесорна мощ :D (поне за публичните числа, които не са толкова важни)
 
За: Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Аз имам чувството, че при Гугъл никога 2+2 не е равно на 4. Все прилагат някакви странни алгоритми дето изчисляват по някакъв супер ефективен начин числото, което е нужно. Така то е винаги грешно, но до него се стига с минимална процесорна мощ :D (поне за публичните числа, които не са толкова важни)

Офтопик: Въпрос към счетоводител: "Колко прави 2+2" , отговор на същия: "Зависи дали имаш да даваш или имаш да вземаш"
 
За: Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Re: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Ехе, ние сме единствения случай, при който двата вида плюса се сумират :happy:

Фукльо
 
За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

За: Рязко увеличение на +1s на началната страница

Той си призна вече :)
 

Горе